ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


smirila se burza, smirio se forum, sad je vrijeme za malo svijezeg zraka:)

pa petak je, lemuri otisli ranije kuci…. vikend pocinje…

Baltic Exchange Dry Index 3809 DOWN 284
BCI Baltic Exchange Capesize Index 6812 DOWN 749
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3252 DOWN 179
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1832 DOWN 24
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 880 NO CHANGE

Dolazi do ravnoteže između cape i panamaxa

a to znači da je razina oko 3800 jaka potpora sada bi se indeks trebao kretati u tome rangu od 3600-4000

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

da vidimo koako će sada tržište reagirati……..atpl se čeka na nižim razinama…..


…….atpl se čeka na nižim razinama…

Donja blokada je na 1.016,08 kn

Dakle dragi kriticari (ma tesko vas je sve pobrojit) gdje vidite BDI 01.07.2009? Kad sam postao svjetske analiticate koji su tvrdili da ce ovako visok BDI imati kratak zivot vi me ismijavali. Kad sam upozoravao da treba imat konstantno prst na okidacu vi umirali od smija. Kad sam u ovoj euforiji pricao da ne mogu svi zaraditi vi ignorirali. O.K. slozit cu se da je tek drugi dan i da je mozda rano pricat o znacajnom padu BDI iako ova dva dana imamo slobodan pad. Ipak moje misljenje je da se moj cesalj diagram potvrdjuje iako je moram priznati ovaj zubac bio znacajno iznad mojih ocekivanja. Opet ponavljam kako zivim od brodova volio bi da pogrijesim. Mislim da ce mo imati interesantan iduci tjedan.

Imam ja mozda i rjesenje. Neka se udruze svi drukeri i "znalci" pa mozda sinergijski ucinak napravi pritisak na BDI.

Posebni pozdravi Kormilaru, Samprasu, Governoru …………

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


da vidimo koako će sada tržište reagirati……..atpl se čeka na nižim razinama…..

Ništa od toga danas zahvaljujući amerima i jobs reportu.

Ponedjeljak.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Bdi danas izgleda ne dira brodare vani…, bar po DRYSU izgleda će biti lijepo zelenilo…

joj da bar u pon BDI padne 10% da atpl naraste 20% [lol]



da vidimo koako će sada tržište reagirati……..atpl se čeka na nižim razinama…..

Ništa od toga danas zahvaljujući amerima i jobs reportu.

Ponedjeljak.
[/quote]
Tako je. Premarket je pozitivan. Jedna mala digresija generalno. DRYS zaista nije usporediv sa ATPL. S obzirom na docape meni vise nalikuje ULPL.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ATPL će izgleda jedina iz CROBEXa i ovaj tjedan zabilježiti plus.

… i šta je sad pokrenulo zse uključujući atpl ako ne us izvještaj o smanjenju nezaposlenosti tj.
indeksi koji su promptno raeagirali … jeste li primjetili zatišje između 14-15 sati kad se upravo to
i čekalo – otvaranje wall streeta. i po koji neznam put – bdi je kod naših brodara sekundarnog značaja,
ma koliko se "tehničari" trudili svojim češljevima češat nam leđa … :))
za neurotične trejdaše – obratite pozornost na još nekoliko dionica kojima je sadašnja vrijednost još
uvijek ispod nominale i koje su dosegle "tek" oko 17-18% ath … tržište sa sad okreće k njima, a što se
brodara tiče u ovom ciklusu su uglavnom odradili svoje …

@ techman

zašto misliš da je posebno važno gdje će biti BDI 1.7.? rast i burze i atpl se bazira na dugoročnijim očekivanjima za BDI.

btw koliko vidim nitko na forumu nije ni spomenuo da je economou zbog problema s financiranjem morao otkazati capeove za skoro 2 milijarde dolara. to bi bilo oko 15-20 capeova manje u supplyju, ako se ne varam.

New Report

Close