ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

percepcija na ovom forumu je jako zanimljiva.

cijeli dan plakanje i zgražanje nad tim što se događa s ovom dionicom i zašto baš ona ovoliko pada.

a hard fact je da je u ovom tjednu ATPL najmanje izgubila na vrijednosti od svih likvidnih dionica. s 1119,92 na zatvaranju u petak na 1095. tj. 2,23%.

blizu su samo HT i ATGR, svi ostali daleko lošiji.

dakle tržište je racionalno, i tko je kupio ovu dionicu prošli tjedan fino se zaštitio od korekcije.

… CROBEX je tijekom svibnja porastao 34,5 posto što je podatak nevjerojatan sam po sebi. U usporedbi s razvijenijim zapadnim tržištima to je skok nekoliko puta veći.
… i onda, eto ti dividende HT-a, i institucionalni ivestitori su se vratili u utakmicu na velika vrata. Kao prije dvije-tri godine, cijene su se počele nabijati, kao i tada, bez vidljivog kriterija. Čak i tamo gdje je bilo povoda, kao u slučaju brodarskih izdanja, počelo se prtjerivati (atpl, jdpl npr – op starmaster). Nema sumnje da se dobar dio dionica negdje početkom proljeća mogao nazvati jeftinim. Danas to više nije slučaj, i jednostavno su ljudi krenuli unovčiti ono što su "zaradili".
… Bit će još ovakvih padova kao posljednja dva dana. Važno je samo ne podleći panici, kao ni euforiji kojom je velika većina podlegla prošlih nekoliko tjedana. Najteže se otrijezniti nakon velikog pijanstva. Bojim se da će ovaj mamurluk ipak malo potrajati.
Autor/izvor: Siniša Malus/seebiz

p.s. bilo bi fine da se forumaši s hipertrofiranim egom povuku s javne scene i polemiziraju in prive …
što se trubljenja o utjecaju bdi na ovaj pad atpl tiče, zaključak je da su zalutali na burzu. zašto je zse (a skupa s njom i atpl npr) pukao ko’ mjehur od sapunice jasno je i mojoj punici … :))

mislim da nema smisla plakati. tko se hoće igrati zicera postoje fine metode: čarapa i tome slično….
ipak se u zadnjih mjesec dana moglo lijepo,lijepo zaraditi…. sa 600 na barem 1000…. nije loše….
a ako se pogleda crobex vidi se da bi opet mogli dole…. do 1200 jer najveća kriza tek slijedi, država kao najveći dužnik ne plaća dobavljačima.
meni je veći upitnik bjesomučni rast građevinskih firmi (hdel,igh, tehnika, dlkv) jer ih je većina skopčana sa državom???

Čitam da su na Wall Streetu uzletjele cijene bankarskih, energentskih i rudarskih dionica i to zbog stabilizacije bankarskog sektora i potražnje za energentima i sirovinama. Ovo je jako bitan podatak, jer stabilan bankarski sektor je presudan za gospodarstao (on je i srušio prošle godine cijeli sustav i strmoglavio BDI a samim time i brodare), rast cijena sirovina ukazuje da će za brodare biti posla, a energenti pokazuju da sustav oživljava. Naravno to ne znači da će danas odmah BDI up i da će odmah naglo skočiti dionice, ali u ovom poslu jekolege presudno uvijek gledati nekoliko koraka unaprijed.

… što mislite tko, tj. kakav psiho profil osobe sjedi za pc monitorom
u pbz+zb+rb+… invest uredima, tj. za što su školovani i dresirani!?
za to da zarade tamo gdje se vrti novac. na burzi prvenstveno. svibanj je
školski primjer kako se napuhava VIRTUALNA cijena dionica, kako se potiče
stampedo kupnje i kako se potom potiče masovna rasprodaja … to rade
profesionalci i to u međusobnom dogovoru za što im između ostalog slijede
i odgovarajući bonusi … pitanje je da li tu ima mjesta za malog dioničara?
ima, dakako da ima. ali treba paziti na osnovno pravilo – kad u prekratkom
periodu nešto prekomjerno naraste onda slijedi kapitalizacija tj. tzv.
dobitonosne prodaje i to na cro način :)). pored svega atpl je tipična špekulantska (radije bih
rekao – hoštaplerska) dionica, koja je mnogima donijela veselje, ali i
depresiju. o fenomenu atpl na zse bi se dala napisati socio studija. jedna
mala brodarska firma osrednjeg kapaciteta, veličine, profesionalnosti itd
pa da tom svojom dionicom ima takav utjecaj na zse!? mislim da je uzrok u tome
što se oko nje stvorila kritična masa dioničara odgovarajućeg (!) profila
koji svojim stilom stvaraju karakter (da – i dionice preko svojih imaoca
poprimaju određeni karakter – eto vam ht kao suprotni primjer) i ponašanje
iste na tržištu – što i te kako ISKORIŠTAVAJU gore navedeni "profići" …

p.s. jeste li primjetili onaj podsmješljivo-arogantski izraz na sovuljagi-
sličnom licu karduma kad nam u poslovnom podastire prazne riječi i bezlične
informacije s burze … ko’ da se obraća ovcama … a i u pravu je na neki način.
btw u hr imamo 0,5 mil dioničara, a srbi (molim, samo kao primjer!) oko 20k (uz
parx veću populaciju)!

FFA Levels Capesize(CS4TC) Panamax(PM4TC) Supramax(SM6TC) Handysize(HS6TC)
Bid Ask 1Day 7Day
Q309 35000 36000 -6000 -10500
Q409 27500 28500 -3000 -6500
Q110 24750 25750 -1750 -4500
Q210 23500 24500 -2000 -4750

Cal10 23750 24750 -1750 -1750
Cal11 23750 24750 -1500 -1750
Cal12 24000 25000 -1250 -1500
Cal13 24000 25000 -1250 -1500
Bid Ask 1Day 7Day
16000 17000 -3500 -3500
14500 15500 -2750 -3000
13750 14750 -1000 -1500
13250 14250 -1000 -1250

13250 14250 -250 -750
13250 14250 -250 -1250
13250 14250 -250 -1000
13250 14250 -250 -1000
Bid Ask 1Day 7Day
13500 14500 -1250 -1250
12750 13750 -1000 -1500
12500 13500 -500 -250
12000 13000 -500 -750

11500 12500 -500 -500
11750 12750 -250 -500
11750 12750 -250 -250
11750 12750 -250 -250
Bid Ask 1Day 7Day
10000 11000 -500 500
9500 10500 -250 0
9250 10250 -250 250
9000 10000 0 250

8500 9500 -250 -250
8500 9500 -500 -250
8500 9500 -500 -250
8500 9500 -250 0

samo da i danas BDI ne okrene u minus, ali čini mi se da nismo te sreće…..


… što mislite tko, tj. kakav psiho profil osobe sjedi za pc monitorom
u pbz+zb+rb+… invest uredima, tj. za što su školovani i dresirani!?
za to da zarade tamo gdje se vrti novac. na burzi prvenstveno. svibanj je
školski primjer kako se napuhava VIRTUALNA cijena dionica, kako se potiče
stampedo kupnje i kako se potom potiče masovna rasprodaja … to rade
profesionalci i to u međusobnom dogovoru za što im između ostalog slijede
i odgovarajući bonusi … pitanje je da li tu ima mjesta za malog dioničara?
ima, dakako da ima. ali treba paziti na osnovno pravilo – kad u prekratkom
periodu nešto prekomjerno naraste onda slijedi kapitalizacija tj. tzv.
dobitonosne prodaje i to na cro način :)). pored svega atpl je tipična špekulantska (radije bih
rekao – hoštaplerska) dionica, koja je mnogima donijela veselje, ali i
depresiju. o fenomenu atpl na zse bi se dala napisati socio studija. jedna
mala brodarska firma osrednjeg kapaciteta, veličine, profesionalnosti itd
pa da tom svojom dionicom ima takav utjecaj na zse!? mislim da je uzrok u tome
što se oko nje stvorila kritična masa dioničara odgovarajućeg (!) profila
koji svojim stilom stvaraju karakter (da – i dionice preko svojih imaoca
poprimaju određeni karakter – eto vam ht kao suprotni primjer) i ponašanje
iste na tržištu – što i te kako ISKORIŠTAVAJU gore navedeni "profići" …

p.s. jeste li primjetili onaj podsmješljivo-arogantski izraz na sovuljagi-
sličnom licu karduma kad nam u poslovnom podastire prazne riječi i bezlične
informacije s burze … ko’ da se obraća ovcama … a i u pravu je na neki način.
btw u hr imamo 0,5 mil dioničara, a srbi (molim, samo kao primjer!) oko 20k (uz
parx veću populaciju)!


kolega bas ste zapoceli s necime o cemu razmisljam vec duze vrijeme. naime sta nije sramota da uz nase 3 velike tv kuce ne postoji niti jedna dnevna prava emisija koja bi razglabala o pravom stanju na burzi. sramota da je vrhunac dana, nova tv dnevnik koj izlistava zakljucne cijene dionica. i to nekim ludim redosljedom… po meni sto se tice tog pitanja KATASTROFA

Futursi ne obecavaju skok, vec pad od cc 200 bodova

Mali sam dioničar, kojeg je ova dionica naučila kako se ponašati među ZVIJERIMA. Vrlo jednostavno kad svi kupuju ti prodaješ i obratno. Ali, naravno, tog zlatnog pravila se striktno driži možda 10% svih nas malih. Kad raste svi bi htjeli još, još, a onda TRES dok se ni ne snađeš. 30-40% plusa na ulaz meni dosta.Ujedno ulaze i izlaze pametno rasporediti i eto zarade. Naravno, NOVAC koji se vrti u dionicama mora biti neopterećen, a ja kao dioničar taj novac čim sam ga plasirao na burzu proglasio sam izgubljenim. Vjerujte mi na valovima ATPL, i nekih dividendi ostalih dionica uspio sam ove godine pokriti prošlogodišnji minus i pristojno otići u plus, što ne znači da me u dogledno vrijeme, ZLO zvano POHLEPA, neće ponovo vratiti u minus.

@jope

DA, vjerovatno ide u minus…sad sam u kešu tako da to odmah rješimo…
A zašto bi morala i ATPL u minus? pa ako je FFA sad u minusu, ne mora značiti da će i idući tjedan FFA biti u minusu (prema onom izvješću što je GERONIMO postao, trebalo bi još koji tjedan ići UP), u ostalom, ne dogovrajau se cijene vozarina za pojedini brod na dnevnoj bazi, brodovi su dogovoreni početkom godine ili kada li već, a ne dan za danom…e sad…izgleda da smo svi postali daytrajderi, prvi ja…na prvi ili drugi znak -, out…oću da imam novce i ne da mi se stoički gledati kako nešto pada u tri dana u p.m. i nadati se boljim vremenima…(jednom prilikom kupio po 800kn ATPL, palo na 611kn, nisam prodavao, a da sam prodao na idikatore minisa, mogao sam više nadokupitii i bolji izlaz na kraju imati)
Pa kad gledam iskusnije kolege, svi daju i kratoročne, srednjoročne i dugoročne prognoze CROBEX i pojedinih dionica unutar CROBEX-a, al se ne libe trejdati…
Tako sadm dao opasku izvjesnom kolegi, koji je dao dugoročnu prognozu za jednu dionicu, a drugi dan je trejdao sa njom i kad na kraju saberem, zašto ne, pa ako može smanjiti ulaz i kupiti koju diono+icu više, pa zašto ne…
Aj držite se i puno sreće…želim svima puno zarade…

da budem iskren sve knjige koje sam procitao doslovno rijec po rijec opisuju ovakve forumase koji pojma nemaju a svasta pisu. joj boze gdje ce burza kad imamo ovakve dionicare. na 900 proda jer kaze da je preskupo. onda kada krene rasti kaze da nema za to razloga. onda kad dode na 1300 uskoci i on. i onda kad potone kaze jesam vam rekao da ce pasti a sam se nakrcao na gore navedenoj razini. jedino za sta vrijedi ovaj forum je za to da napravim bas suprotno od onoga sta se pise na njemu i vecinom zaradim. inace skolovana budala je veca budala od one neskolovane

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Pa danas evropa u plusu, azija u plusu, future za amere u plusu, jedino BDI pod upitnikom… Ja bi igrao na mali oporavak…

New Report

Close