ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Za razliku od vas ja sam objektivan i nemlatim gluposti i ne nagovaram ljude da prodaju u bescjenje jer šta reći za onoga tko je tvrdio na 450 da ATPL ide na 200 a ona završi na 1400, pitam se pitam kakav je to stručnjak i koje je njegova oblast možda ipak rakovi su vam puno bliži od brodara.

Ne smije se nikoga nagovarati da proda u bescijenje svoje dionice, ja sam na kraju prošle i početku ove 2009. pisao bolje je da propadnu firme, nego da prodam dionice, a mnogi su pisali ide to na 200 ili 20 Kn, ovisno od dionice do dionice, propast se nije desila, već oporavak i to je bitno, a ne pesimizam.

Piši da stvoriš vrijednosti a ne da se samo jedna osoba obogati…..
[/quote]
U potpunosti se slažem sa vama.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

za burzu a onda i ATPL vrijedi zakon spojenih posuda,a to je dok netko ne izgubi drugi ne zaradi i obrnuto.E,sad je sve stvar živaca i strpljenja.
Zašto se svi žurite s prodajom zato što pada? pa neka pada,padat će dok ima paničara koji prodaju.
Prije je pao Crobex sa 5000 na 1200 jer je prvi broj bio prenapuhan,a drugi su rušili dok je bilo ljudi koji su u očaju i panici prodavali.TAkvi su sada valjda otišli s burze.Strpite se malo,čemu panika?

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!


Danas će na dnevniku objavit pad BDIja i rekordan pad ATPL i ostalih brodara a tek sutra bi mogao biti pravi potop kad se svi – koji sad još neznaju za ovu situaciju – uspaniče o otrče do prvog brokera.

Danas su neki hvatali padajuće noževe i porezali se. Pitam se je li im bilo dovoljno?

Gospodo, nemojte me krivo shvatiti ali ja ne vidim razloga za ovoliko dreke i halabuke jer današnja cijena je još uvijek fino viša od cijene u prošli četvrtak kad ste ovu dionicu mogli kupiti po 960 ako ste bili dovoljno brzi, a bez problema po 1000. Dakle, ova korekcija nas je vratila niti tjedan dana unatrag. Zar je to tako puno vremena?

Resistance is futile! You will be assimilated!


Baš i nije kataklizma na brodarima vani:

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,TBSI&d=e

Do kraja dana svi zeleni!


zanimljivo… brodari se lagano zelene… treba ih budno pratiti do zatvaranja

@ locotus

a pritom je neko i kupio uložio u atpl 80 miljona kuna u 3 dana…

stvarno panično! [wink]

29.5-12.620.583,92
1.6- 13.940.203,61
2.6- 25.839.156,95
3.6- 22.689.595,10
4.6- 25.270.067,98

barem nema vise kukanja kako nema likvidnosti



Za razliku od vas ja sam objektivan i nemlatim gluposti i ne nagovaram ljude da prodaju u bescjenje jer šta reći za onoga tko je tvrdio na 450 da ATPL ide na 200 a ona završi na 1400, pitam se pitam kakav je to stručnjak i koje je njegova oblast možda ipak rakovi su vam puno bliži od brodara.

Ne smije se nikoga nagovarati da proda u bescijenje svoje dionice, ja sam na kraju prošle i početku ove 2009. pisao bolje je da propadnu firme, nego da prodam dionice, a mnogi su pisali ide to na 200 ili 20 Kn, ovisno od dionice do dionice, propast se nije desila, već oporavak i to je bitno, a ne pesimizam.

Piši da stvoriš vrijednosti a ne da se samo jedna osoba obogati…..
[/quote]
vrijednost se ne stvara pisanjem, pogotovo ako su to bajke poput tvojih o liburniji kad je bila 7k i ptkm kad si pisao da svako tko proda ispod 250 radi loš potez
[/quote]
@ BigBoss

Alo BigBoss bogati pojasni to sa Liburnijom. Jak si kad pucas po drugima ali izgleda da neki metci imaju efekt bumeranga (hvala DIZELAS)

@ Sampras

Evo kolega sad cu bit jako umjeren jer Big Brother skarama reze i benigne stvari. Neki dan ste me popljuvali da sam sve izfaliva. Dajte kao osoba koja ima uvid u brodarski business objasnite desavanja jucer i danas te ako mozete povucite paralelu sa mojim pisanjem. I naravno posebno cu cjeniti ako copy/paste neku moju "ozbiljnu" tvrdnju o vrijednosti dionice. Znam da su sanse za to male ali molim vas pokusajte pojasniti kolegama sa foruma vase vidjenje trzista za koje ja kazem da je jos uvjek lose i tu se ne slazemo.

Nije mi skromnost vrlina ali ovo desavanje sam nacrtao i posebno naglasio u svojim postovima u ovom mjesecu. Rjecne rakove ovaj put necu koristiti. [lol]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"





Trend za Pane je definitivno 40000/day samo kolega i svi ostali ohladite se malo da nebi bilo šišanja.
Naime naš današnji cjenovni vrh je upravo baziran na 40000.
Volio bi da nisam u pravu ali povijest…
Sve iznad 1185 a Pane ispod 40k=materijal za šišanje

kolega, dajte nas molim vas podsjetite na kojem je ono PANE bila bazirana cijena od 2500, na kojem 3000, a na kojem 3700!
[/quote]

2500=60k
3000=90k

3700=95k=glupost i euforija i hrpa nerealnosti i pohlepe

PANE (veliko od Vas) od milja su Panamaxi.
Eto podsjetih..
[/quote]

pa to je odlično, jer, slijedeći vaš tok misli, budući da sada imamo uračunat PANEX 40, a trenutno je jedva 20, može se zaključiti da ćemo, kad budemo stigli na PANEX 40, imati uračunat u cijenu bar PANEX 60, dakle cijena će biti 2500 ili više.

nadam se da sam vas dobro interpretirao [proud]
[/quote]

Pa dobro Gorgi što bi ovo danas!?
http://novine.novilist.hr/images/clanci/2007/12/312018.jpg
[cool] [cool]
[/quote]

ja sam miran jer vam vjerujem da znate što govorite kad kažete da je trend 40000, pa jeste kompas ili niste?

a buduči da nadokupljujem one dionice za koje mislim da mogu u ovom bullu odraditi još x4, a ova mislim da ipak ne može, ovaj put se nemam razloga ni veseliti popustu kao vi.

pa vas gledam i čitam s blagonaklonim zanimanjem.

Mislim da nam situacija "vani" ide na ruku za sutrašnju stabilizaciju cijena, jedino me brine kaj je petak i to je tradicionalno na Zse dan za iskrcavanje (ako itko ima više kaj za iskrcat). Situacija mi se ne čini alarmantna(atpl je u jednom trenutku bila na -25% što je alarmantno i neprirodno u potpunosti no to je sad vec pitanje na koje ne mogu dati odgovor) jer sve te dionice koje su neki prodali danas i jučer , netko ih je i kupio…i ne može se rec da nije bilo kupaca, bilo ih je o ho hoo.. da sam imao love i ja bih kupovao al eto , i didnt see it coming… Burza ce kad tad krenuti gore pitanje je dana i sata , i vrlo vjerojatno cemo doci i prebaciti razine od neki dan… Ugasite gledalice na dan dva i stvari ce biti ljepše…

Zašto se već 2 dana ne mogu koristiti grafikonom na primjerice ATPL? Čim pokušate ubaciti RSI ili promijeniti vremenski raspon izbaci mi
Server Error in ‘/’ Application.
——————————————————————————–

The resource cannot be found.
Description: HTTP 404. The resource you are looking for (or one of its dependencies) could have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable. Please review the following URL and make sure that it is spelled correctly.

Requested URL: /Article.aspx

(Ispričavam se svim forumašima, ali jednostavno ne znam kako i koga da pitam pa ovo upućujem moderatoru)


jel ima tko preciznije podatke o dividendi, kada se očekuje i dali se odnosi na iste one koji su predujam dobili ili ce se radit nova lista..?

Čovjek nije dobio odgovor.Bogami i mene zanima.
DAKLE…?

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

New Report

Close