ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema ova naša burza nikakve logike BDI pada a atlantska ode gore 100 kn.

Na kojoj ti to burzi gledaš? ATPL -13%.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Na pocetku bi pozdravio mog prijatelkja Governora i fudbal. Nakon toga svoj citat (usta moja hvalite me)

Quote

01.06.2009
E sad malo na market. Nema smisla da se ponavljam jer sam vec kazao da ovo nisam ocekivao. Isto tako sam kazao da ce na ovome netko zaraditi ali sigurno nece svi. Zato preporucam oprez. Njega nikad na odmet. Ovo je danasnja slika jednog od naj relevantnijhih pomorskih izvora. Kako su clanci zasticeni postati cu jedan dio.

Napominjem da su podatci objavljeni danas.

The number of handysize vessels currently in lay-up or idle has jumped by 36 over the last month to hit 182, or 4.3m dwt. Idle panamax vessels are also on the rise, from 44 to 61, even though average time charter rates doubled during the month of May.

Zato uzivajte u ovim danima i drzite prst na okidacu.

03.06.2009

Biti danas u brodarima znaci treba imati stalno prst na okidacu.

Unquote.

Oni sta su imali prst na okidacu zasigurno su profitirali ova dva dana. Na zalost po postovima koje citam ima i onih koje je zateklo nespremne. E sad ocekujem filozofe koji ce kazati sve je palo. U pravu su ali nesto je jucer i danas palo a nesto je muski tresnulo. E sad pokusajte sami svrstati dionice u palo ili u muski tresnulo.

Na kraju ipak izgleda ipak da je struka u pravu. Iznimke samo potvrdjuju pravila. Ovaj nagli rast nije bio ocekivan i nitko mi ne moze kazati da se na njega kladio. Rast je pokrenula akcija Australskih rudara sa svojim teretom a katapultirala ga je trenutna zakrcenost Kineskih luka. Dugorocniji na brodarima se sjecaju kad su capeovi bili preko 200000 dnevno. Uzrok isti. Veliki dio flote capeova je bio blokiran u Australiji zbog zakrcenosti. Svi relevantrni analiticari kazu da ce ovaj rast BDI bili kratkog zivota. Da li je ovaj danasnji pad pocetak povratka ostaje da se vidi u iducim danima. U svakom slucaju ponovit cu ono sta pricam konstantno. Svjetsko pomorsko trziste je lose usprkos aktualnim pozitivnim kretanjima.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ovo treba pregristi . Svrha je uzeti jeftino od malih i sutra opet skupo prodavati uz dizanje .Mene neće nasamariti . Sutra već lagani rast.Ili drugi tjedan. Do tada igram LOTO .!I Sve što dobijem igram kolo .Manje čitam vijesti i analize,komentare , a prodajem što dobijem . Isti dan ,sutra, idući tjedan itd.

Ma dajte vi svi skupa što plačete izgubio ne izgubio,što njesam prodo što ovo što ono ako mislite da je burza za dva tri dana,onda ne znate što je burza prodajte sve jer ovo nije posao za vas,sretno vam bilo pa kukajte neđe drugo.

propela


Evo tako govori pravi pesimista, nećete naći bolji primjer od ovoga nicka…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Evo tako govori pravi pesimista, nećete naći bolji primjer od ovoga nicka…..
[/quote]
Ja mislim da tako govori realista sa obje noge cvrsto na zemlji. I koji se voli kockati ali realno procjenjuje rizik.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Mislim da i sutra sljedi pad,pripazite na svoje novce,BDI je tek poceo korekciju.

Uf kakav dan! Što reći nego svaka čast prodavačima preko 1300 i kupcima na oko 1000. Prodavao nisam ništa, malo nadokupio oko 1020. Nije lako gledati ovo šišanje i masakr, ali uza sve to ostajem miran jer čvrsto vjerujem u najmanje 1800 do kraja godine. Uskoro će i dividenda i nigdje mi se ne žuri. Da će možda mirnije spavati oni u nekim drugim dionicama, možda i zaraditi više nego ovdje vrlo moguće , ali da ATPL vrijedi znatno više od ovih 1100 kn mislim da je svima jasno.


Mislim da i sutra sljedi pad,pripazite na svoje novce,BDI je tek poceo korekciju.

i ja mislim da si u pravu, jomii. vidjećemo kako će sad bdi reagirati, ali realno mislim da bi se trebao i on malo ispuhati. zato pripazite


….Do tada igram LOTO …

ako dobijem u ponedjeljak cu si kupiti ZSE [lol]

jel ima tko preciznije podatke o dividendi, kada se očekuje i dali se odnosi na iste one koji su predujam dobili ili ce se radit nova lista..?


Mislim da i sutra sljedi pad,pripazite na svoje novce,BDI je tek poceo korekciju.

I sad bi se kao trebali vratiti na 900 gdje smo bili kad je BDI bio 2000 ?!
BDI je danas 4093, a Panamax index se danas korigirao za 74.

New Report

Close