ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,57
1.117
23
48,60
49,40
-1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jel gleda tko semafor?
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1
Jel računa tko promet jučer i danas. Digli su nas sa upola manje love i sada se gadno istresli.
Ameri padaju zbog vijesti o nezaposlenosti, a mi kuku lele, rastemo kao ludi. Kod nas nema nezaposlenih a ljeto i jesen če biti krasni.
Ipak ovo se tiče malo više ostalih nego ATPL i vjerujem da je puno ljudi pretrčalo kod nas ovih dana.
Volim da nas je što više i moje najave da ATPL postaje prva dionica na ZSE se polako ostvaruju.
Svjedoci smo ogromnog potencijala firme koja se vjarujem može ravnopravno nositi sa največim svjetskim brodarima i uvjeren sam da bi bila u prvoj ligi (točnije igrala bi u ligi prvaka).

p.s. kako da promjenim nick u NE KUPUJ SLOVENSKO

SLAVONAC (malo san maka)


Na burzi nikada nije i neče bit logike, vozarine rastu panamaxi na 30000 USD, BDI rastao 5%, i što je još bitnije s tendencijom daljnjeg rasta, a brodari potonuli na ZSE i to -7, -10 i više… Puno ljudi se boji na dionici zaraditi više od 5-10% i čim se domognu nekakvog profita žure van. Mislim da je rasprodaja završena i da nakon dva dana crobija u minusu, možemo se nadati već sutra laganom oporavku, a dokle god BDI raste možemo se nadati rastu brodara…

Kolega, ova priča bi Vam stajala da danas nije na ATPL napravljeno preko 22,6 milijuna kn prometa što govori da ovo danas nisu samo mali prodavali. A i jučer je bio oveći promet koliko se sjećam.

Resistance is futile! You will be assimilated!



Na burzi nikada nije i neče bit logike, vozarine rastu panamaxi na 30000 USD, BDI rastao 5%, i što je još bitnije s tendencijom daljnjeg rasta, a brodari potonuli na ZSE i to -7, -10 i više… Puno ljudi se boji na dionici zaraditi više od 5-10% i čim se domognu nekakvog profita žure van. Mislim da je rasprodaja završena i da nakon dva dana crobija u minusu, možemo se nadati već sutra laganom oporavku, a dokle god BDI raste možemo se nadati rastu brodara…

Kolega, ova priča bi Vam stajala da danas nije na ATPL napravljeno preko 22,6 milijuna kn prometa što govori da ovo danas nisu samo mali prodavali. A i jučer je bio oveći promet koliko se sjećam.
[/quote]

a tko je onda kupovao? po meni postoji tri opcije 1mali ulagaci 2 neki drugi veliki ulagaci i 3 da su veliki ulagaci sami sebi prodavali , sestrinski fondovi itd…


Kapitalizacija dobiti povezana sa panikom onih što su kupovali ujutro, a prodavali kad je počela padat. Nema nikakve logike, BDI +5%, a ATPL -7%.

Kada bi bilo logike, onda bi moja baba bila najuspješniji dioničar. Ovo je bila prava "partizanska" kontraofenziva u vrijeme kada se "neprijatelj" najmanje nadao! Sutra će tek biti "najbrži" prst, daleko prije objave BDI-a.
Danas su prodavali oni koji su juče kupovali, jer su zaključili da su juče pogriješili! [lol]

Kolega, ova priča bi Vam stajala da danas nije na ATPL napravljeno preko 22,6 milijuna kn prometa što govori da ovo danas nisu samo mali prodavali. A i jučer je bio oveći promet koliko se sjećam.


Ako su svi prodavali, tko je onda kupovao, tko je investirao 45 milja kn u ATPL u dva dana?
Ajmo uzeti da se 30% strejdalo, opet ostaje 30milja kn kupljenih dionica

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Kolega, ova priča bi Vam stajala da danas nije na ATPL napravljeno preko 22,6 milijuna kn prometa što govori da ovo danas nisu samo mali prodavali. A i jučer je bio oveći promet koliko se sjećam.


Ako su svi prodavali, tko je onda kupovao, tko je investirao 45 milja kn u ATPL u dva dana?
Ajmo uzeti da se 30% strejdalo, opet ostaje 30milja kn kupljenih dionica

[/quote]

Ne mogu to znati. Možda mirovinci koje i tak boli k… za naše penzije. Ne bi bilo prvi put da se oni podmeću, a da nakon toga uslijedi stropoštavanje cijene. Dodajte tu i hrpu ljudi koji misle da je ovo samo jednodnevna korekcija (možda je, možda nije – vrijeme će pokazati), pa su odlučili uletiti na ovim cijenama. Teško je to znati i reći. Isto tako, sjetite se kako se mahnito 2007. tuklo po asku na 3700 – znamo kako je priča na kraju završila. Naglašavam, rano je reći da li je ovo samo mali predah ili idemo u malo veću korekciju. Nemojte me razapinjati odmah na križ – samo naglas razmišljam jer ni sam ne znam kako bih ovo protumačio čim točnije. Premalo je vremena prošlo.

p.s.
Po meni, trejda je moguće bilo i više od 50%

Resistance is futile! You will be assimilated!


bojim se da tek sutra dolazi pravo iznenađenje…

Ima li nekoga tko će se usuditi hvatati padajuće noževe?

Hm, ne sviđa mi se ovo nikako
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

Resistance is futile! You will be assimilated!

ŠPEKULANTI
Potop brodara unatoč rasta BDI 4,51%
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
KOMENTAR – Dionicama pet ključnih domaćih brodarskih prijevoznika u srijedu je ostvareno 32.041.634,29 kuna prometa i svi su značajno izgubili na vrijednosti. Potop se dogodio unatoč uzletu BDI na 4.291 bod, na 6,47 puta veću bodovnu razinu od razine dna koje se danas odražava u realnom gospodarstvu.
http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/potop-brodara-unatoc-rasta-bdi-4%2c51%25,47188.html



bojim se da tek sutra dolazi pravo iznenađenje…

Ima li nekoga tko će se usuditi hvatati padajuće noževe?
[/quote]

Hm, ne sviđa mi se ovo nikako
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

Oni padaju kao i cijelo njihovo TK zbog izvješća o nezaposlenosti
Za ATPL i opčenito naše brodare je bitan BDI i rast kineskog gospodarstva a kako če neki prezaduženi i preambiciozni brodar kotirati na US TK na na s ne bi trbalo previše utjecati

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Kolega, ova priča bi Vam stajala da danas nije na ATPL napravljeno preko 22,6 milijuna kn prometa što govori da ovo danas nisu samo mali prodavali. A i jučer je bio oveći promet koliko se sjećam.


Ako su svi prodavali, tko je onda kupovao, tko je investirao 45 milja kn u ATPL u dva dana?
Ajmo uzeti da se 30% strejdalo, opet ostaje 30milja kn kupljenih dionica

[/quote]
pitanje svih pitanja, ko kupuje kad investitori navale prodavati?? Tek u nadolazećim danima i mjesecima, ćemo moći vidjeti da li su pogodili oni koji su danas kupovali, ili možda oni koji su danas prodavali. A danas je ipak bilo dosta i jednih i drugih, obzirom na promet od 22 mil. kn i nešto sitno. Vjerovatno su jedini koji su danas sigurno dobro prošli, i zaradili, oni koji su prodali oko 10:00 , a kupili negdje oko 15:45.

sutra je novi dan.



Kolega, ova priča bi Vam stajala da danas nije na ATPL napravljeno preko 22,6 milijuna kn prometa što govori da ovo danas nisu samo mali prodavali. A i jučer je bio oveći promet koliko se sjećam.


Ako su svi prodavali, tko je onda kupovao, tko je investirao 45 milja kn u ATPL u dva dana?
Ajmo uzeti da se 30% strejdalo, opet ostaje 30milja kn kupljenih dionica

[/quote]
pitanje svih pitanja, ko kupuje kad investitori navale prodavati?? Tek u nadolazećim danima i mjesecima, ćemo moći vidjeti da li su pogodili oni koji su danas kupovali, ili možda oni koji su danas prodavali. A danas je ipak bilo dosta i jednih i drugih, obzirom na promet od 22 mil. kn i nešto sitno. Vjerovatno su jedini koji su danas sigurno dobro prošli, i zaradili, oni koji su prodali oko 10:00 , a kupili negdje oko 15:45.
[/quote]

Pa to i napisah da je još rano išta reći.

Resistance is futile! You will be assimilated!

New Report

Close