ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

atlantska izdržala ovo kasapljenje sa 100kn gubitka po dionici. teško je reći u postotcima, kad se još nije ni smirila.
kad je ono zadnji put krobi roknuo preko 6,78%?


bojim se da tek sutra dolazi pravo iznenađenje..
Ovo je dionica za špekulante i sa time se treba pomiriti. Brzo je rasla i sad treba naći nove razine za ulazak.
I to je to. Oni koji dreže ovu dionicu i ne žele je prodati, mislim da srednjeročno i čak kratkoročno neće biti u gubitku pa makar je i jučer kupovali.
živi bili pa vidili

ja sam već u gubitku….

na 4300 sve prodajem...


atlantska izdržala ovo kasapljenje sa 100kn gubitka po dionici. teško je reći u postotcima, kad se još nije ni smirila.
kad je ono zadnji put krobi roknuo preko 6,78%?

negdje u 10/11 mj prosle godine kolko se sjecam

Kapitalizacija dobiti povezana sa panikom onih što su kupovali ujutro, a prodavali kad je počela padat. Nema nikakve logike, BDI +5%, a ATPL -7%.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Kapitalizacija dobiti povezana sa panikom onih što su kupovali ujutro, a prodavali kad je počela padat. Nema nikakve logike, BDI +5%, a ATPL -7%.

…a braca JDPL i ULPL otisli i ispod 10% u blokadu.

vidjeti cemo sta amerkianci kazu, na pocetku i oni zaronili 10%, sada izgleda da se mozda oporavljaju malo: http://www.google.com/finance?start=40&num=20&catid=62524974

viditi cemo navecer na kraju dana…pozdrav svima

Na burzi nikada nije i neče bit logike, vozarine rastu panamaxi na 30000 USD, BDI rastao 5%, i što je još bitnije s tendencijom daljnjeg rasta, a brodari potonuli na ZSE i to -7, -10 i više… Puno ljudi se boji na dionici zaraditi više od 5-10% i čim se domognu nekakvog profita žure van. Mislim da je rasprodaja završena i da nakon dva dana crobija u minusu, možemo se nadati već sutra laganom oporavku, a dokle god BDI raste možemo se nadati rastu brodara…


Kapitalizacija dobiti povezana sa panikom onih što su kupovali ujutro, a prodavali kad je počela padat. [/b]Nema nikakve logike, BDI +5%, a ATPL -7%.

Čitao sam jedan članak gdje je čovjek nedavno izjavio, mislim 3-4 tjedna unazad da BDI prestaje imati utjecaj na brodare.

.

francesco, 03.06.2009. u 16:45
Kapitalizacija dobiti povezana sa panikom onih što su kupovali ujutro, a prodavali kad je počela padat. Nema nikakve logike, BDI +5%, a ATPL -7%.

A kad je to logika stanovala na ZSE?A vidi ovo!?Vaš link


Puno ljudi se boji na dionici zaraditi više od 5-10% i čim se domognu nekakvog profita žure van.

Ovo si potpuno u pravu! Mislim da je ovo zaista jedan od glavnih razloga nenormalnog i sumanutog prosipanja. Nakon svega što su ljudi prošli do ožujka ove godine 10% (povratka) im izgleda jako puno. Nisu svjesni da kupujući kad je euforija i prodavajući kad je panika samo gube, jer su im tako jako male šanse za zaradu. Ovo pišem, jer pratim što određeni investitori rade i kako trguju!


A kad je to logika stanovala na ZSE?A vidi ovo!?Vaš link

Ameri padaju zbog vijesti o nezaposlenosti, u njih se malo drugačije trguje nego kod nas.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

francesco, 03.06.2009. u 17:04
Ameri padaju zbog vijesti o nezaposlenosti, u njih se malo drugačije trguje nego kod nas.

Ne bi htio biti ptica zloslutnica,ali prečesto smo pratili Amere da me ovo ne bi zabrinulo.Iskustvo govori da kad Ameri rastu,nije rečeno da ćemo i mi rast,a kad Ameri padaju vrlo vjerovatno ćemo i mi. [cry]

Sve će biti dobro dok:
– vozarine rastu
– ATPL kupuje nove brodove,
– obnavlja hotele, postaji većinski vlasnik
– gradi marine
– ATPL koristi priliku krize i debele bušte da dođe povoljno do dodatne vrijednosti
Čak mi ulijeva optimizam što novine već danima friziraju vijesti o burzi i ATPL:
– neki dan objaviše rast ATPL od 6% a bio je oko 8,9%
– danas poslovni za ATPL piše da je pala 9,89% a stvarno je 7,04%
– komentira se tržište, stanje poduzeća, minorni brodari se dižu u nebesa a naš najveći brodar trpi maćehinski odnos. No, srećom, usjeh mu ovisi isključivo ili barem pretežno od svijeta, jer je njemu lakše boriti se orkama nego sa ovim domaćim stjenicama.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

danas prosjecna p 1285,24
za sutra max 1413,76 a min 1156,72
neki dan kad je crob iso gore 6 posto sljedeci dan je bilo minus 1 do 2 posto mozda nas sutra ceka 1 do 2 plusa a i sjetimo se da jucer +danas bdi je up otprl 600 a dionica pada po meni zbog opce korekcije trzista, nakon korekcije trebali bi se isticati od ostalih dionica na burzi a uskoro dolazi i objava za sjednicu.
promet….hm jako zanimljivo.ako ga prepolovimo na pola dolazimo do zakljucka da su ulazi bili 11mil sto je za male igrace previse.

New Report

Close