ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Techmane jesi živ? [huh]

Heroj naravno da sam ziv i radujem se sa vama iako nemam brodarskih dionica. Imam neke druge a naj zastupljenija dionica u portfelju mi je porasla nesto vise nego je rast ATPL u postotcima. I nema tresa kako ce se kretati BDI. To je odgovor na zluradost koju ti iscitavam iz posta.

E sad malo na market. Nema smisla da se ponavljam jer sam vec kazao da ovo nisam ocekivao. Isto tako sam kazao da ce na ovome netko zaraditi ali sigurno nece svi. Zato preporucam oprez. Njega nikad na odmet. Ovo je danasnja slika jednog od naj relevantnijhih pomorskih izvora. Kako su clanci zasticeni postati cu jedan dio.

Napominjem da su podatci objavljeni danas.

The number of handysize vessels currently in lay-up or idle has jumped by 36 over the last month to hit 182, or 4.3m dwt. Idle panamax vessels are also on the rise, from 44 to 61, even though average time charter rates doubled during the month of May.

Zato uzivajte u ovim danima i drzite prst na okidacu. [wink]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Želim vas samo upozoriti dragi kolege na brodare vanka
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1
Ovo napucavanje cijene ne radimo ni ja niti vi nego ljudi sa puno love. Napucali su dionicu puno postotaka gore sa relativno malo kapitala i sada love ribice u mrežu laganini.
Ja se na ovim cijenama ne bih zalijetao unutra jer mi se to ipak čini malo previše.
Dobro znam da kada je globalni rast prvo podivljaju DRYS-i i ostali a onda polako ide ATPL. Ovo se sve nekako preokrenulo.
Bilo bi mi žao da neki simpatični likovi sa foruma ostanu sa gačama na štapu.
Moram upozoriti na cijenu nafte koja je dosta porasla zbog napetosti sa žutima (Korea), i na cijenu zlata koja je zbog toga dostigla: Gold 978.60$. Oil 68.44$.
Ja sam prvi koji želi povratak ATPL na stare staze slave i uvjeren sam da če se on i desiti ali ne tako brzo, toga moramo biti svjesni.

Laku noć g. odjava. Pogledajte malo futurese na imarexu. Opet su narasli preko 10 %, a to znači sutra BDI ponovo ide gore cca. 200 bodova, sa naglaskom na Panamaxe, a to znači opet rast ATPL i JDPL cca. 5 %. ATPL je sutra na 1400 kn, a JDPL će dotaknuti 250,00 kuna.
Realno je očekivati ATPL na stabilnih 1500 kn i JDPL između 280 i 300 kuna.
Sada mi je žao što sam prodao dio brodara jer sam čitao razne postove i podlegao psihologiji.
Mirno more.

Evo što sam napisao 11.05.2009.

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=720&pg=2967

a odmah zatim su došle nekostruktivne kritike…

bitno je samo pratiti razvoj što se dešava u Kini i Indiji i stanje autoindustrije, a ono je svakim danom bolje i bolje……

Te naravno što se dešava s BDI-om….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


bitno je samo pratiti razvoj što se dešava u Kini i Indiji i stanje autoindustrije, a ono je svakim danom bolje i bolje……

Martin u oblacima. GM danas bankrotirao. Desetci tisuca radnika koji ce usprkos preustroju ostati bez posla pjevaju pjesmu "Ide mi-kaze BigBoss- u zivotu ide mi". [rolleyes]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Martin u oblacima. GM danas bankrotirao.

To je najbolje što se moglo desiti, za neke je ljude ovo prilika a za neke velika neprilika, sve ovisi kako gledaš? Netko će iz svoje slabosti postati jači, dok će neko iz svoje jakosti postati slab…

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Martin u oblacima. GM danas bankrotirao.

To je najbolje što se moglo desiti, za neke je ljude ovo prilika a za neke velika neprilika, sve ovisi kako gledaš? Netko će iz svoje slabosti postati jači, dok će neko iz svoje jakosti postati slab…
[/quote]
Ma kolega ono za Indiju i Kinu stoji ali niste u to trebali mjesat auto industriju. Novi automobil je nesto cega ce mo se zasigurno među prvim odreci u kriznim situacijama.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Techmane jesi živ? [huh]

Heroj naravno da sam ziv i radujem se sa vama iako nemam brodarskih dionica. Imam neke druge a naj zastupljenija dionica u portfelju mi je porasla nesto vise nego je rast ATPL u postotcima. I nema tresa kako ce se kretati BDI. To je odgovor na zluradost koju ti iscitavam iz posta.

E sad malo na market. Nema smisla da se ponavljam jer sam vec kazao da ovo nisam ocekivao. Isto tako sam kazao da ce na ovome netko zaraditi ali sigurno nece svi. Zato preporucam oprez. Njega nikad na odmet. Ovo je danasnja slika jednog od naj relevantnijhih pomorskih izvora. Kako su clanci zasticeni postati cu jedan dio.

Napominjem da su podatci objavljeni danas.

The number of handysize vessels currently in lay-up or idle has jumped by 36 over the last month to hit 182, or 4.3m dwt. Idle panamax vessels are also on the rise, from 44 to 61, even though average time charter rates doubled during the month of May.

Zato uzivajte u ovim danima i drzite prst na okidacu. [wink]

[/quote]
Nisam na forumu vidija činjenicu dali su svi brodovi ATPL uposleni i koriste blagodati rasta BDI..
Na par mista sam pročita o neuposlenim panamaxima, di je prava istina…Teh to zna..



Techmane jesi živ? [huh]

Heroj naravno da sam ziv i radujem se sa vama iako nemam brodarskih dionica. Imam neke druge a naj zastupljenija dionica u portfelju mi je porasla nesto vise nego je rast ATPL u postotcima. I nema tresa kako ce se kretati BDI. To je odgovor na zluradost koju ti iscitavam iz posta.

E sad malo na market. Nema smisla da se ponavljam jer sam vec kazao da ovo nisam ocekivao. Isto tako sam kazao da ce na ovome netko zaraditi ali sigurno nece svi. Zato preporucam oprez. Njega nikad na odmet. Ovo je danasnja slika jednog od naj relevantnijhih pomorskih izvora. Kako su clanci zasticeni postati cu jedan dio.

Napominjem da su podatci objavljeni danas.

The number of handysize vessels currently in lay-up or idle has jumped by 36 over the last month to hit 182, or 4.3m dwt. Idle panamax vessels are also on the rise, from 44 to 61, even though average time charter rates doubled during the month of May.

Zato uzivajte u ovim danima i drzite prst na okidacu. [wink]

[/quote]
Pozdrav Techmane, ovdje se puno toga nagomilalo, i vjerojatno je nešto procurilo u vezi dividende, a pohlepa je bila i ostala stand by osobina. Kada krdo prođe vidjeti ćemo, ako bude kad, što dalje. Uglavnom za bolje sutra je već danas trebalo reagirati u bilo kojem pogledu, sutra je već kasno.

Are you talking to me? ARE YOU talking to me? ARE YOU TALKING TO ME?



Prvo FFA pa osvrt

..ebate ,opet brutalno grabi….
[/quote]
Dal ja krivo čitam FFA od Geronima, što ide prema kraju godine cijena panama je sve manja…A kolega kaže da brutalno grabi..

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/u-lukama-se-vise-nista-ne-pokrece,46973.html

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4295523,00.html?maca=kro-TB_kro_seebiz-3796-html-cb

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4295523,00.html?maca=kro-TB_kro_seebiz-3796-html-cb

Ovo su kontejneraši….Ali JDPL dobro kotira…

New Report

Close