ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

U Atpl sam bio do 900 tada sam se prebacio u JDPL i ULPL (koji su tada rastom smanjivali zaostatak za ATPL), obzirom na rast BDI-indeksa i snažan rast potražnje za sirovinama osobito metalima, očekujem rast svih brodara, naravno rast će predvoditi ATPL, možda sam hrabar i lud no očekujem uskoro ATPL na cijeni od 1500-1800 kn obzirom da bi vozarine panamax brodova BPI-indeks mogle doci na 30.000 $ a BDI na 4000 bodova i BPI na 3700 bodova. Što se tiće CROBEXA on je i dalje u dubljem minusu od vanjskih indeksa, CROBEX je na 54% vrijednosti od prije godinu dana dok je DOW JONS 66%, NASDAC 69,6%, S&P 65,46% a europski indeksi sa na razini FTSE na 72%, DAX 69,35% a CAC na 64,19%. Treba istaknuti i činjenicu da je BDI-indeks na razini samo 29,6% od svibnja prošle godine.

my,

"nasjesti naivno" na prodaju Jerkovića, a potom i na drugog člana uprave nije bilo teško. Kada je prodavao Lonza slijedilo je Karađorđevo krvavih mačeta. Mislim da se isplatilo izaći, pričekati razvoj situacije, pa ući, imalo se vremena do 1000 kuna. Vlakić ide dalje.

Izišao promptno na 916 nakon objave a mislim da je to normalna reakcija, ušao s 3 puta više na 1000 kad se vidilo da nema posljedica prodaje….

u ovom trenutku,mislim da je svaki rast n ZSE,OSIM BRODARA,PRETJERAN…BRODARI OVISE O VANJSKIM UTJECAJIMA,i mislim da je napokon došlo vrijeme da se brodari odlijepe od ukletog crobija…doduše,u zadnje vrijeme i nije uklet..atpl vrijedi najmanje trenutno 1400 kuna + dividenda..to je potpuno objektivno…

Kako vam se da više. Lupetat i nagađat. Dajte malo smanjite broj postova a povečajte kvalitetu. Jasno je onom tko je u dionicama vrijedi više,ko je prodo. Njemu ne vrijedi.

idući tjedan će bit bolje...

@ alt333]
“””u ovom trenutku,mislim da je svaki rast n ZSE,OSIM BRODARA,PRETJERAN…
“””

Kolega mislim da niste u pravu jer:
1. na zse imamo i firme koje imaju bolje fundametne od brodara uz odlično poslovanje i perspektivu pa će imati odlične rezuzltate i u 3Q i u 4Q 2009.
2. u koliko smatrate da se brodari trebaju tržiti prema svjetskim kretanjima slobodno usporedite fundamente naših brodara sa svjtskim pa će te doći do zanimljivih podataka

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

@glikos1
Treba istaknuti i činjenicu da je BDI-indeks na razini samo 29,6% od svibnja prošle godine.

Da, i svaki dan je sve veći i veći, a kupuje se budućnost, a ATPL je bila i 4000 kuna, a sad je 1120, a ovo su sada već razine gdje ATPL pristojno zarađuje.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


u ovom trenutku,mislim da je svaki rast n ZSE,OSIM BRODARA,PRETJERAN…BRODARI OVISE O VANJSKIM UTJECAJIMA,i mislim da je napokon došlo vrijeme da se brodari odlijepe od ukletog crobija…doduše,u zadnje vrijeme i nije uklet..atpl vrijedi najmanje trenutno 1400 kuna + dividenda..to je potpuno objektivno…

tipovi tvoga teksta čitao sam kad je crobi bio iznad 5000 , mislim da sam ti s time sve rekao.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Danas u Americi opet ko i jucer dionice energetskog sektora,commoditya i basic materiala su predvodile rast Americkih Indexa.Zatvaranjem SP na 919 bodova povecavaju se sanse znacajno da se ode na razine od 970 do 1000 bodova.Ipak bi osobno volio vidjeti da SP zatvori iznad razine od 921 bodova.Nasdaq kao predhodnica SP i DJI sa danasnjim danom potvrdio uzlazni trend.Sto se tice prognoze za BDI usudio bih se prognozirati po TA najmanje jos dva do tri tjedna rasta BDI indexa.

Preporuka za sve nase commodity dionice STRONG HOLD.


Poglavico ako ti se i ova ostvari treba poslat u PM sve analiticare i pocet ucit TA. [undecid]
[/quote]

točno tech!

svatko svoga konja hvali,ja sam u 2 mjeseca digao 75% uloženoga,i napokon sam u plusu..mislim da ti to sve govori…ja sam prije godinu ili dvi namjerno pisao suprotno,jer su oni koji kontroliraju zse čitali naše postove,i rušili cijene dionica gdje su bili mali..sreća,ja sam ih shvatio na vrijeme,i preživio sam-dapače…možda sam ja sada u cash-r-a..tko to zna..pipam velike,da vidim kako dišu..imam dobru strategiju ulaganja na burzi,i ne bojim se ni pada ni rasta,skoro da mi je svejedno…

Realan rast BDI indeksa je do razina od 5000 – 6000 bodova, a ATH vrijednost se vjerojatno nikad neće doseći jer su najveći poticaj takvom rastu bile olimpijske igre. Sada je tdrenutak kada svi kupuju sirovine dok im je cijena prihvatljiva i gomilati će sve više zaliha kako bi napravili što veći ulaz sa nižim cijenama. Zbog toga očekujem daljnji rat BDI bez obzira na veliki broj naručenih novih brodova. Ne treba zaboraviti da će hrpa starih brodova završiti u rezalištu i time amaortizirati dolazak novih brodova koji su ionako u kašnjenju.

Potez uprave ATPL sa otkazivanjem capea sada ispada kao negativan jer upravo cape bilježi najveći rast i trenutno su najviše zaposeni u odnosu na njihov ukupan broj.

Bez obzira na sve očekujem drugi dio dividende od najmanje 50,00 kn, te siguran rast cijene dionice na 1500,00 kn do kraja mjeseca. Nakon objave rezultata za 2 q neće biti značajnih pomaka sve do 10 mjesca i objave rezultata za 3 Q, a onda cijena prelazi 2000,00 kn. Na kraju godine ATPL će bez obzira na sve imati solidan pozitivan rezultat od cca. 50 – 60 mil kn dobiti.


E moj Jethro, drobiš li ga drobiš…procjenjuješ kretanje cijene ATPL na temelju samo tebi znanih parametara. Svatko si ovdje dozvoljava da daje neke "stručne" procjene.
Napucat će se??? Pa će pošteno zveknut??? Doista vrlo stručno, argumentirano i autoritativno.

Ajde palac sisat. Ni ti, ni ja ne znamo kako će se cijena kretati, ma koliko se ti trudio pisati o tome…

sigurno si istrčao počasni krug pa nisi ni stigao pročitati što sam napisao, a u onom što sam napisao naglasak je na "čini"!
dakle, nešto što izgleda kao da, nešto što bi moglo biti i u otm stilu.
a nabrojao sam činjenice. razlika između "čini se" i "čnjenice" je velika, no tu je potrebno barem elementarno poznavanje jezika, a i minimum kulture nije naodmet.
i naravno, nitko ni ne zna što će biti ni kako će biti. zar je potrebno to naglašavati?
uostalom, ovdje i jesmo svi da bi poslušali nekog tko realno može argumentirati svoj stav, bio on ovakav ili onakav.
ovdje se repsektiraju ljudi sa totalno oprečnim stavovima.
a čini se da si i ti jedan koji je u potrazi za sigurnim izvorom pameti naletio ovdje.
uostalom, vjerujem da ti je teško sa samim sobom pa da ti olakšam stvar, dat ću ti stotku!

4 kune falile do blokade, uf ide ta Atlanska ide …

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

New Report

Close