ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega ‘Mcinha’ to im i ja kažem. Ako su za ove brzorastuće onda je najbolje da se presele malo sjevernije.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Vaš link

Autor teksta posjeduje dionice Atlantske plovidbe i Lošinjske plovidbe i te dvije dionice čine gotovo petinu njegovog trenutnog portfelja. Tekst je napisan u dobroj vjeri i ne može se shvatiti kao poziv na kupnju ili na prodaju u tekstu diskutiranih dionica.

Može se reći da je prošli tjedan ipak bio malo veći pritisak na kupnju, obzirom da 10000 komada koje je prodao kap. Jerković uz ostale prodavatelje, i nije malo, ali eto uspjeli su kupci to rješit. Ali ko će ovaj tjedan zadovoljit potrebe kupaca, ako oni budu i dalje nastavili kupovati?? [wink]

sutra je novi dan.

Gospodine ‘Vinski’ ova Vam je dobra, ako budu kupovali, jer kako su sve krenule gore ja se bojim tog premještanja i bjega iz ATPL.

A uz to je i Europa krenula loše jutros … grrr

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]






Kolega ‘zmanojlo’ pa to im i ja govorim a oni se čude zakaj ATPL ne raste pa Panamax Vam pada !!

Baš obratno kolega ATPL je u prvom kvartalu negativna dok drugi nisu pa sada plača danak.


Kolega supotpisujem. A jedinice koju vam daju razni talenti potvrdjuje vjerodostojnost.
[/quote]
Jel se vi to zahebavate ili što?
Zadnji put kada ste prodali i tiskali prema dolje bili smo na 6xx a vidi nas sada.
Sada opet tiskate i strah me pomisliti gdje čemo završiti za desetak dana.
Moje skromne prognoze su da kada Ameri povežu dva zelena dana probijamo 1000.

p.s. http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=515db029-0b42-4c5d-8cfd-c7daf0ce965f

[/quote]

Kratkoročno rezultati 2Q su ključni i tada će sve biti jasno za 2009.
Sve ostalo je špekulacija na gore ili dolje
[/quote]

nisu ključni zato jer neće biti dobri za ATPL zbog visoke stope amortizacije a zbog uvelike manjih prihoda iz prijevoza roba. cijela 2009 neće biti dobra po pitanju "rezultata". 2009 i dio 2010 su za ATPL samo rebulid imovine i pokrivanje pozicija po mogućnosti bez jačeg zadiranja u supstancu. Tko očekuje nešto drugo neka odmah proda ATPL i kupi nešto drugo jer će se samo razočarati. Ova godina i moguće cijela sljedeća je samo faza akumulacije ove dionice i klađenje na bolje sutra tj. veće vozarine. Onda sve (nadamo se) dolazi nazad na naplatu i počinje novi krug velike profitabilnosti.
[/quote]

Ma mislim da je najveći problem u očekivanjima onih koji ulažu u ovu dionicu. Dionica za koju se zna da može u jednom danu pasti 10% a s druge strane dva dana kasnije porasti istih tih 10%, se nemože nači nijednu druga riječ nego špekulativna dionica.

Nažalost večina investitora na zse je u par dana morala naučiti trgovati s dionicama, a bilo je tu svega, kupovalo se od zdenke i pounja preko atpl i ht-a. Moram priznati da sam i ja dosta naivno krenuo sad već prije tri godine na tečajeve brzog dioničarstva – i što sam zaradio – pa gotovo ništa. Za sada sam u minusu tričavih jedan posto (na što se mnogi nemogu pohvaliti). Na svoju sreću prepoznao sam sediment prosječnog ulagača na zse koji danas kupuje i sutra prodaje zato što u međuvremenu nije zaradio barem 10%.

Atpl možda i nezasluženo, možda i zasluženo pritom dobiva najčešće epitete gubitnika ili pobjednika na zse. U atpl živi zse, zse živi u atpl – živi kao u filmovima u kojem u jednoj minuti postaješ dobitnik, a u drugoj gubitnik.

Svatko od nas ima neka svoja očekivanja, mislim da je na atpl ta ljestvica često i nerealna, pa se i dogadja da svaki dan padamo ili rastemo ali često bez nekog smisla. Moja očekivanja za ovu dionicu prerasla su razmišljanja o brzoj zaradi, kupujem ono što mi dugoročno donosi dobit a u svemu tome atpl vidim kao sigurno utočište svojeg novca.
Moja očekivanja su da bi do kraja godine ova dionica mogla porasti 30-ak posto, a u slijedeće tri do pet godina narasti 4x, stoga se slažem s vama da je to sigurna akumulacija upravo za sutra…

………….Kupujem ono što mi dugoročno donosi dobit a u svemu tome atpl vidim kao sigurno utočište svojeg novca.

Moja očekivanja su da bi do kraja godine ova dionica mogla porasti 30-ak posto, a u slijedeće tri do pet godina narasti 4x, stoga se slažem s vama da je to sigurna akumulacija upravo za sutra…


U zadnje vrijeme se naveliko akumulira i zauzimaju se startne pozicije za taj budući rast.

Nema baš zainteresirani za ulaz

910,00 58
908,50 5
907,51 46
907,00 15
906,10 15
906,00 94
903,05 2
900,02 17
900,01 30
900,00 94

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

FFA levelsi u finom plusu danas.

http://reports.platou.com/FixtureReport/Pages/BulkFixtures.aspx

Trend se mijenja, pitanje je samo kad će ATPL početi pratiti. Meni se sve ovo čini kao akumulacija na 9xx prije početka rasta.

Prerano sam prodao… [cry]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Business Destination Magazine:
Hilton Imperial Dubrovnik najbolji u Hrvatskoj

DUBROVNIK – Hotel Hilton Imperial Dubrovnik proglašen je najboljim poslovnim hotelom u Hrvatskoj u 2009. godini, a po izboru Business Destination Magazina, jednog od vodećih tiskovina specijaliziranih za poslovna putovanja koji uživa internacionalnu publiku, pogotovo kada je riječ o stalnim korisnicima putovanja.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/business-destination-magazine-hilton-imperial-dubrovnik-najbolji-u-hrvatskoj,46176.html

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

ma iznad sve dobre vijesti ali pritisak na prodaji konstantan
a zašto ???

mi smo ipak zemlja slučaj


FFA levelsi u finom plusu danas.

http://reports.platou.com/FixtureReport/Pages/BulkFixtures.aspx

Trend se mijenja, pitanje je samo kad će ATPL početi pratiti. Meni se sve ovo čini kao akumulacija na 9xx prije početka rasta.

Prerano sam prodao… [cry]

To je dokaz da svjetsko gospodarstvo hvata polet…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kako objašnjavate toliki rast JDPL dok smo mi u crvenom

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

New Report

Close