ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ multinick

Kolega hvala na iskrenosti ali nemojte govorit u moje ime. Problem je sto neki citaju djelove mojih postova ili citiraju moje postove selektivno. Ako vam se da malo skrolat unatrag procitati ce te nesto sta je konstanta u mom pisanju:

1. Rjetko pisem o dionici ali cesto pisem o trzistu brodara. U ozbiljnim se postovima (ima i ironicnih) ne upustam u odredjivanje cijene dionice. Kazao sam vise puta da ne vidim tako skoro oporavak brodarskog trzista. Isto tako sam kazao da vidim BDI jos neko vrijeme kao cesalj prije konstantne uzlazne linije. Ne cini li vam se cudno da capeovima vozarine na spotu rastu a panamaxima padaju. Pricekajmo 7 mjesec o kom sam nedavno pisao.

2. Nisam li pisao da mi brodari nisu u investicijskom fokusu i da smatram kako ima propulzivnijih dionica koje ce ostvariti brzi rast. Nisam li kazao da u portfelju imam LEDO, TISAK, KODT….Pogledajte njihov rast a nemaju giljotinu zvanu BDI koja ih u 3 dana moze baciti u komu.

I sad jos o vizionarima. Pa zar ne slusamo mjesecima na topicima brodara drukove: vezite se poljecemo, sutra letimo, evo sad ce to, samo sta nije. Pa po zakonu vjerojatnosti i to se moralo jednog dana dogoditi. I sad kad se dogodilo zaboravlja se sve ono sta se u medjuvremenu ispromasivalo, pogresne prognoze ali udri po meni koji o cijeni dionica nisam pisao. Pa mi se stavlja u usta neizgovoreno i da ne nabrajam. Kolege kad smo kod brodara koje nemam odavna tu sam u golemom plusu. I za taj plus sam kupovao tri gore spomenute dionice.

Ovo vam je prognoza jednog od zescih kriticara na topicu ATPL s pocetka godine.

Quote

Sve super vijesti, ima da rastemo do 2000. Ali koje godine?

Unquote

Ali je zato danas jak, proziva, daje lekcije. Nadam se da ima dobru memoriju i da ce se prepoznati

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Sve super vijesti, ima da rastemo do 2000. Ali koje godine?

Anonimno, 24.05.2009. u 00:27
2010…mozda i prije….tech@

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Za 2010 bi se i ja mogao sloziti iako nerado prognoziram cijene ali mislim da je moguce.Sta se tice 2009 naucili smo na kojekakva iznenadjenja. Ja osobno sumnjam ali to nije garancija da nece. No one is perfect.

lako se vama zahebavat. Ja sam radni covik. Jedno izvjesce upravo napustilo laptop. 2 2 go.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

hmm.. da… svi se kunu u brodare a situacija je prema najnovijim izvjestajima ovakva…
S’pore -700, Fujeirah – 300, Rotterdam – 300, Gibraltar – 150, Labuan – 90… svi ti brodovi nalaze se na sidristu a mnogi od njih u cold layupu bez ocekivanja da s uskoro nesto drasticno promjeni…ima tu svega i kontenerasa, bulkova, lng, lpg… svakog blaga
Koreja i Japan kao najveci uvoznici energije a i jedni od najvecih izvoznika proizvoda srezali uvoz lng-a na minimun koji je moguc prema long term ugovorima…
izmedu 60-70 lng brodova nlazi se na sidristima bez uposlenja sta je za 50% vise nego prosli mjesec a i oni sta su uposleni na spotu rade za 22000 – 24000 usd/day dok za pozitivnu nulu treba bar 36000 usd/day… znaci rade s minusom pa je pitanje do kada… jos prije godinu-dvi vozarina je bila 130000 -160000 usd/day pa sad ti vidi…
dodatni uteg na to je rast cijene goriva tako da su sad i ti troskovi postali dodatni uteg
i kad se sve zbroji u dionice se razumin daleko manje nego u pomorstvo ali ako je sudit po ovome brzo ce zavladat crvena boja na monitorima… jednostavno manje energije = manje proizvodnje = manje kupovine

… ko prezivi imat ce o cemu pricat… [pray]



[Tvoju (6xx) dijagnozu sigurno nitko ne čeka. Jedino jadnici koje si naveo na prodaju. Sada su u gubitku okruglih 50%. Biraj nadimak koji ti se sviđa: Mister 600 ili Gospodin 50%.

Kolega sve je životu relativno a rast crobexa za 50% je ekvivalentan rastu atlanske plovidbe. Međutim neke perjanice zna zse su odradile rast i 150% to svakako treba uzeti u obzir.
npr ako je netko prodao atpl i uzeo npr koei na 190kn danas se zadovoljno smije.
Ima tu još super primjera ; IGH, JDPL, DLKV, PTKM, HEDL, JNAF i sl.
[/quote]
kolega rast od 50 % i više koji spominjete je vrlo relativan, a reći ću vam i neke primjere. Kako se dođe do računice da je IGH, HDEL, ili npr. DLKV, imao toliki rast, kad sam ja imao DLKV na cca 1900 (koliko se sjećam) , HDEL na, čini mi se čak i 2200, a IGH je bio na oko 13500, iako ga tada nisam imao. Tu ima dosta špekulacije, a negdje na rast utječu dobre vijesti, iako dobra vijest ne znači nužno i višu vrijednost dionice. Ipak su višegodišnji, konstantno dobri rezultati najbolje mjerilo, niska zaduženost, i čim veće rezerve.
nemojte očekivati da će se sve dionice koje su padale i po 80 %, ravnomjerno vratiti na razine na kojima su bile prije godinu dana. Neke će biti i na višim razinama, neke na nižim, to ovisi o mnogo čemu. [wink]

sutra je novi dan.


@ multinick

Kolega hvala na iskrenosti ali nemojte govorit u moje ime.
1. Rjetko pisem o dionici ali cesto pisem o trzistu brodara. U ozbiljnim se postovima (ima i ironicnih) ne upustam u odredjivanje cijene dionice. Kazao sam vise puta da ne vidim tako skoro oporavak brodarskog trzista.

Ispričavam se poštovani Techman.
Nažalost pisati o tržištu brodara na temi ATPL-r-a, a ne dionici ima za posljedicu izjednačavanjem sa dionicom.
Pa to je kao da ja pišem o protekcionizmu u EU koja je nastupila ovom krizom, spomenem tramvaje koje moj KOEI ne može prodati nikome na temi KOEI i onda poslije kažem da to nije imalo veze sa KOEI več da sam pisao o tržištu opčenito.
Ljudi vas cijene (ja možda i najviše) ali činjenica jest da smo potpuno promašili. Jnisam očekivao ovaj rast BDI a ni vi.
Nemojte ovo shvatiti osobno, ja sa užitkom i dalje čitam vaše stručne komentare.
I nadam se da nečete posustati zbog radi nas koji Vas cijene!


nemojte očekivati da će se sve dionice koje su padale i po 80 %, ravnomjerno vratiti na razine na kojima su bile prije godinu dana. Neke će biti i na višim razinama, neke na nižim, to ovisi o mnogo čemu. [wink]

Kolega dugoročno 5-10 godina FI i fundamenti pobjeđuju.
Kad crobex raste sve raste, ali treba pogoditi sektor koji raste brže od prosjeka tržišta.
Po meni perspektiva i struktura dioničara je jako bitna, a stim u vezi ulagač prije donošenja odluke o kupnji neke dionice teba uzeti CD i do detalja istražiti strukturu vlansištva dionice koju namjerava kupiti.
To je moje mišljenje.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

dionica treba biti dugorocna investicija,a ne kao roba na pijaci(nacin preprodaje)…….najbolji primjer ht kad je unislo puno ljudi na burzu smatrajuci to lakom zaradom,a sad cijena pala a krediti ostali……zakljucak svega je da velika riba guta malu.

Istina je što kaže Techman da ATPL nije bogzna što…
Morat ću se pomiriti s činjenicom da mi je sa ulaza od 619,00 došla do samo 910 kn. Bijednih 50%.
No, s obzirom da je fildžan prognozirao drukčije, dobro sam i prošao….

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

One of the important factors in the improved shipping rates has been the more positive outlook for China. An expectation of an increased uplift in their construction industry further into 2009 has benefited the demand for steel and, in association, both steel prices and shipping costs.

Iron ore, for example, accounts for 30 per cent of China’s trade. Steel production in China has increased two per cent this year due to stronger than expected demand, compared with declines of 33 per cent outside China.

Nonetheless, shipping stock prices have benefited on the back of the more positive outlook for the Chinese economy. The Asian region as a whole has been pushed forward by improved sentiment.

http://www.business24-7.ae/Articles/2009/5/Pages/23052009/05242009_a26216470f5345138a12a8509fd6c557.aspx

Vaš link


Za 2010 bi se i ja mogao sloziti iako nerado prognoziram cijene ali mislim da je moguce.Sta se tice 2009 naucili smo na kojekakva iznenadjenja. Ja osobno sumnjam ali to nije garancija da nece. No one is perfect.

lako se vama zahebavat. Ja sam radni covik. Jedno izvjesce upravo napustilo laptop. 2 2 go.

Pa dobro ljudi zar je toliki problem držati dionice cirka godinu dana i uzeti barem nekih 70 ili više% ili treba tražiti nešto drugo koje većinom ovisi o cro ekonomiji i svaki dan razmišljati hoće li uopće ovu godinu preživjeti, a ako preživi kakav će biti rezultat. Na ATPL ovisimo većinom o svjetskim kretanjima na svu sreću.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close