ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Kolega ‘zmanojlo’ pa to im i ja govorim a oni se čude zakaj ATPL ne raste pa Panamax Vam pada !!

Baš obratno kolega ATPL je u prvom kvartalu negativna dok drugi nisu pa sada plača danak.


Kolega supotpisujem. A jedinice koju vam daju razni talenti potvrdjuje vjerodostojnost.
[/quote]
Ja prije mislim da ne raste zato što je prije desetak godina imala ozbiljnih financijskih problema. [lol]
[/quote]
Ma naravno kolega. Pa cjeli forum ceka vasu diagnozu. Da li ste mozda vidjeli svoju sjenu?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"





Kolega ‘zmanojlo’ pa to im i ja govorim a oni se čude zakaj ATPL ne raste pa Panamax Vam pada !!

Baš obratno kolega ATPL je u prvom kvartalu negativna dok drugi nisu pa sada plača danak.


Kolega supotpisujem. A jedinice koju vam daju razni talenti potvrdjuje vjerodostojnost.
[/quote]
Ja prije mislim da ne raste zato što je prije desetak godina imala ozbiljnih financijskih problema. [lol]
[/quote]
Ma naravno kolega. Pa cjeli forum ceka vasu diagnozu. Da li ste mozda vidjeli svoju sjenu?
[/quote]
Tvoju (6xx) dijagnozu sigurno nitko ne čeka. Jedino jadnici koje si naveo na prodaju. Sada su u gubitku okruglih 50%. Biraj nadimak koji ti se sviđa: Mister 600 ili Gospodin 50%.

SLAVONAC (malo san maka)

Vinski, zašto takav odgovor o dividendi …. Zašto izbjegavamo to pitanje- kad je to vjeroatno
JEDINA DIVIDENDA koja je najavljena – i obećana- i koju bi recimo mogli isplatiti na kraju
turističke sezone. Od koga bi mogli očekivati dividendu- SVI SU ZAKAZALI !
Evo, vidi PBZ šta je odlučio – propala mi dividenda- vidi DLKV- ništa od dividende- od koga bi je
mogli dobiti osim od ATPL-.a???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Gospodine ‘miami’ nemojte bezveze navlačiti ljude kada nemate informacije, pitajte se zašto je gospodin Jerković izašal, zato jer recimo na jedoj dionici ‘neču je sada navesti jer ulazim u nju’ dobiva sigurno 3x veču dividendu nego u ATPL, pa nije 500.000 kuna za bacit, to je jedan ljep auto.

Ne pikiram na to da ATPL vrijedi 6xx ili 7xx ali budimo realni, pa ona je skočila u mjesec i pol sa 600 na 900. Mislim na rezultate i trenutne svijetske trendove da je jako puno narasla i zbog toga više nemre dalje. Ima puno boljih opcija na burzi šta se pokazalo prošli tjedan.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


danas sam priznao poraz te iskrcao sav teret sa gosparova broda, od tereta nije puno ostalo koliko ga je na početku putovanja bilo, nešto se ugnjililo, nešto nestalo u olujnim valovima, a nešto su i štakori na brodu pojeli, u svakom slučaju dio tereta sada je u sigurnoj luci, a drugi dio čeka da krene put splita i bilog svita

pozdrav svima!

-Ja to isto tako to ti.
-Hebaj ga,zadnji put nisan virova kad je Lonza prodava, pa san dobi čir u štumku.
-Sad Jere prodaje,brž ću opet dobit čir ča san proda, a brž i neću, jerbo, ko se na mliko opeče, i na jogurt puše.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Da se predstavim,sin dugogodišnjeg kapetana na Atpl preko 35 god. navegavanja.Punac i dundo također na Atpl.Vlasnik večeg broja dionica Atpl i nešto Jadroplova.Zbog čega ne prodajem dionice zbog toga što znam sve ono što znaju i gospoda iz uprave gospoda Jerković,Miloslavić itd.Zašto je gospodin Miloslavić 2007 prodao sve svoje dionice po 700 kn zato što mu je bilo svejedno jer ih je kupovao po cijeni kao i cijela uprava ili zato što nije znao kud ovaj brod plovi.Zbog čega je član obitelji Memed prodao dionice,za neupučene u stranci je koja je ušla u drugi krug izbora,znači kako to u nas biva financirat če kampanju a to sve če mu se vratiti s kamatama.Također nije tajna i cijeli Dubrovnik zna da nije Atpl da službenici grada nebi primali plače ovih par mjeseci tj. da je Atpl na račun grada posudila 7 m kuna.Kao što znate što više novca imate više ga trošite a time ga više i trebate.Jedno je sigurno nitko ništa nemože sa sigurnošću znati ni ja ni vi ni gospodin Jerković koji je zasjeo u fotelju u pravo vrijeme na pravom mjestu.




Kolega ‘zmanojlo’ pa to im i ja govorim a oni se čude zakaj ATPL ne raste pa Panamax Vam pada !!

Baš obratno kolega ATPL je u prvom kvartalu negativna dok drugi nisu pa sada plača danak.


Kolega supotpisujem. A jedinice koju vam daju razni talenti potvrdjuje vjerodostojnost.
[/quote]
Jel se vi to zahebavate ili što?
Zadnji put kada ste prodali i tiskali prema dolje bili smo na 6xx a vidi nas sada.
Sada opet tiskate i strah me pomisliti gdje čemo završiti za desetak dana.
Moje skromne prognoze su da kada Ameri povežu dva zelena dana probijamo 1000.

p.s. http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=515db029-0b42-4c5d-8cfd-c7daf0ce965f

[/quote]

Kratkoročno rezultati 2Q su ključni i tada će sve biti jasno za 2009.
Sve ostalo je špekulacija na gore ili dolje

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.





Kolega ‘zmanojlo’ pa to im i ja govorim a oni se čude zakaj ATPL ne raste pa Panamax Vam pada !!

Baš obratno kolega ATPL je u prvom kvartalu negativna dok drugi nisu pa sada plača danak.


Kolega supotpisujem. A jedinice koju vam daju razni talenti potvrdjuje vjerodostojnost.
[/quote]
Jel se vi to zahebavate ili što?
Zadnji put kada ste prodali i tiskali prema dolje bili smo na 6xx a vidi nas sada.
Sada opet tiskate i strah me pomisliti gdje čemo završiti za desetak dana.
Moje skromne prognoze su da kada Ameri povežu dva zelena dana probijamo 1000.

p.s. http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=515db029-0b42-4c5d-8cfd-c7daf0ce965f

[/quote]

Kratkoročno rezultati 2Q su ključni i tada će sve biti jasno za 2009.
Sve ostalo je špekulacija na gore ili dolje
[/quote]

nisu ključni zato jer neće biti dobri za ATPL zbog visoke stope amortizacije a zbog uvelike manjih prihoda iz prijevoza roba. cijela 2009 neće biti dobra po pitanju "rezultata". 2009 i dio 2010 su za ATPL samo rebulid imovine i pokrivanje pozicija po mogućnosti bez jačeg zadiranja u supstancu. Tko očekuje nešto drugo neka odmah proda ATPL i kupi nešto drugo jer će se samo razočarati. Ova godina i moguće cijela sljedeća je samo faza akumulacije ove dionice i klađenje na bolje sutra tj. veće vozarine. Onda sve (nadamo se) dolazi nazad na naplatu i počinje novi krug velike profitabilnosti.

I'LL BE BACK

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/nastavlja-se-iskrcaj-u-atlantskoj-clan-obitelji-mirjane-memed-prodao-600-dionica,46029.html

Zašto obitelj rasprodaje dionice

Prema analizi HAAB-a iz 2.12.2008. proizlazi da hoteli Atlantske plovidbe vrijede 153 mil. kn. To mi se čini pomalo nevjerojatno jer sam u Atlant Bulletinu pročitao da je samo za obnovu Hotela Lapad utrošeno oko 13 mil. eura. Da li netko može približno procijenit vrijednost imovine:
Grand Hotel Imperial 81,50%
Hotel Lapad 78,90%
Hotel Lopud 100%


[Tvoju (6xx) dijagnozu sigurno nitko ne čeka. Jedino jadnici koje si naveo na prodaju. Sada su u gubitku okruglih 50%. Biraj nadimak koji ti se sviđa: Mister 600 ili Gospodin 50%.

Kolega sve je životu relativno a rast crobexa za 50% je ekvivalentan rastu atlanske plovidbe. Međutim neke perjanice zna zse su odradile rast i 150% to svakako treba uzeti u obzir.
npr ako je netko prodao atpl i uzeo npr koei na 190kn danas se zadovoljno smije.
Ima tu još super primjera ; IGH, JDPL, DLKV, PTKM, HEDL, JNAF i sl.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Poštovani forumaši!
Nisam se javljao neko vrijeme jer su moje procjene bile teška pogriješka i da su oni koji su kupovali na razinama ja nisam ni pod razno htio uči sada 50 % bogatiji.
Gorane sve je relativno slažemo se. Ali budite iskreni i recite tko je to napravio i držao te dionice. Hvala što nas podržavate ali budimo iskreni i priznajmo svoje greške. Kažu da je veličina upravo to.
Još malo o tim šta bi bilo kad bi bilo. da je neko rasprodao sve sa golemim gubitkom mogao je zaraditi 5 puta više no šta je izgubio na brodarima.
I znate li što Gorane? Tih pet puta mogao je zaraditi na US burzi kupujuči upravo te brodare.
Hvala još jednom na podršci ali moramo biti realni. I kolega Techman i ja smo teško pogriješili.

New Report

Close