ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 02:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

evo lijep dan i sve kao po vurici. Graf atlantske u zadnjih par mjeseci bi mogao u udžbenik kao primjer preokreta iz bear u bull market.

Treba mi malo casha , pa ako prodam sutra , dali gubim dodatnu dividendu ?

Vjerujem da mnogi to ne znaju , pa bi odgovor bio i za njih.


Treba mi malo casha , pa ako prodam sutra , dali gubim dodatnu dividendu ?

koliko znam, još se ne zna kad će, da li će, i oće li, i koliko će biti drugi dio dividende.

sutra je novi dan.

Za prvi dio je odlučeno na skupštini . Sada čekamo drugu skupštinu da odluće o dodatnoj dividendi. Ako smo prodali i na dan druge skupštine donesu odluku o dodatnoj dividendi , a nismo više vlasnici dionica ,kakva je tada naša pozicija ?


Za prvi dio je odlučeno na skupštini . Sada čekamo drugu skupštinu da odluće o dodatnoj dividendi. Ako smo prodali i na dan druge skupštine donesu odluku o dodatnoj dividendi , a nismo više vlasnici dionica ,kakva je tada naša pozicija ?

Pretpostavljam da če oni vlasnici ATPL koji budu registrirani u SDA na dan skupštine imati pravo na eventualni drugi dio dividendu,ostali ne..isti slućaj je bio sa HT-om..

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Kolega mare.mar izgleda da vecina koja izlazi i koja je prouzrocila stagnaciju cijene ova dva dana ne računa na dividendu.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Kolega mare.mar izgleda da vecina koja izlazi i koja je prouzrocila stagnaciju cijene ova dva dana ne računa na dividendu.

Kolega prije bih rekao da se ulazi i pokušava štopati cijena kako bi se dokupilo što više ispod 1000 kuna. Pogledajte kako se slažu nalozi za plašenje potencijalnih kupaca i čim cijena krene prema gore počne prodaja i smirivanje cijena. Što se tiče dividende treba očekivati još najmanje 50 kuna, neki pričaju i o duplo većoj cifri. Čeka se da se vidi razvoj događaja na tržištu i kretanje BDI-a.





@techman

BDI na 2298 da bi se strmoglavili na 1463 mjesec dana kasnije. I ko garantira da se necemo opet????

Ja bih bio vrlo iznenađen da se to dogodi,a mislim da je takva mogućnost jednaka onoj da se DOW vrati ponovno na 7000 bodova. Nešto mi govori da se tržišta oporavljaju i da svjetska gospodarstva jačaju, moguća je manja korekcija BDI-ja iza koje slijedi ponovno žešći uzlet, a mislim da za takvu prognozu ne treba biti brodarski expert.

Kolega da li znas koja je razlika izmedju mog i tvog pisanja? Ja stavljam egzaktne cinjenice sa datumima i iznosima (moguca mala odstupanja jer sam podatke vadio iz grafa) a tvoje pisanje je bazirano na "nešto" sto ti govori. Pa neznam šta bi dao da mi je malo popricati o buducnosti brodarskih dionica sa tvojim "nešto" sta govori.

I jedno pitanje za siri auditorij. Da li brod opterecen kreditom zaradjuje ili je u minusu prema zadnjem nivou BDI-a?
[/quote]
Kolega vi doista divno pišete, ali ja ću se ipak držati svoje logike i javno reći da će se BDI vratiti na 1463 NIKAD.Vaše egzaktne činjenice su pogurale ATPL na 900 kuna, a ja sam istina izgubio okladu jer mi se target oko kojeg smo pričali dogodio nakon 2 tjedna.Inače uopće ne sumnjam u vaše brodarsko znanje, samo vrhunski arhitekt ne znači biti i genijalan dioničar s dionicama IGH, INGRA-e i slično.
[/quote]

Gdje nestade doktor?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

… momci nemojmo biti zajedljivi. budimo zahvalni da ima forumaša koji spremno s nama dijele rezultat svojeg pristupa/analiza, vremena i energije koje su u to uložili. osobno sam imao averziju prema bilo kojem obliku komunikacije preko foruma, i iako sam u ovom "businessu" 4 g, tek sam se nedavno priključio zajednici. i drago mi je! oko mene samo ljudi koji rade za par tisuća mjesečno i ne pada mi na kraj pameti "soliti" im pamet glede burze, ili prepričavati svoje zgode/nezgode s iste. a ovdje osjećam da komuniciram sa svojim "plemenom" … :))

danas zovem atlantsku rad provjere glede dividende. netko je tu pobrkao lončiće. možda sam ja taj … prenijet ću rezultat.

imam osjećaj (potkrijepljen uvidom u jutrošnje vijesti/kretanja) da bi danas mogli imati laganu stagnaciju …

… kontaktirao atlantsku – veli službenik u srpnju skupština na kojoj će se odlučiti o konačnoj isplati dividende za ovu god. dakle, onih 50kn je bio predujam … ja sam to shvatio kao da je konačna cifra i da je za ovu god gotovo. izvinjavam se za prethodno iznešene postove u kojima sam to iznosio.

jedna zgoda – prisjećam se onih dana u listopadu/studenom prošle god kad je sve bilo čisti užas – na večernjakovom portalu izašao članak sa fotosima najomraženijih wall street managera – koji su "uništili" svijet – tamo je bila i slika jedne solidne dame u najboljim godinama (koju je navodno w. buffet nazvao "uništavateljicom" svijeta, jer se njoj pripisuje uvođenje trgovanja tzv. derivatima) s tekstom koji sugerira da je bila opsjednuta burzom i financijama i da je čak za vrijeme porođaja, ležeći na stolu odbila bilo kakav oblik smirivanja/ublažavanja tegoba, jer je pratila na mobaču stanje na burzi ….!!

što misli naša samby o ovome?

dobro jutro đezeri…kakvu ćemo danas pjesmu imati na repertoaru neki trash ili limunadu [embarass]

živjeli!!!

New Report

Close