ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Članak sa Hellenic Shippinga

Shipping Index Rises to 7-Month High as Chinese Demand Advances

Wednesday, 20 May 2009

ritchbe, 20.05.2009. u 12:38
China’s amassing of commodities is “definitely happening,” Michael Gaylard, London-based strategic director at broker Freight Investor Services Ltd., said by phone today. “They are building up some stockpiles right across the commodity spectrum, from base metals to coal.”

cijeli članak na Hellenic Shipping-u http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=48247&Itemid=94

jel se zna šta je sa dividendom

osobno mislim da nema mjesta za zabrinutost, ali opreza nikad dosta. Dok je BDI 2600+, i ako nastavi s rastom mislim da je to dobar pokazatelj.

sutra je novi dan.

Tko je Goldman Sachs koji diže preporuku za kupnju brodara sa neutral na atraktivno ?


Tko je Goldman Sachs koji diže preporuku za kupnju brodara sa neutral na atraktivno ?

To je ogromanska banka i sve što ide uz to ali u mega razmjerima.

who dares, wins

… nema (puno) tajni oko pbz investora. izvorno je zamišljen kao mogućnost iskusnijim klijentima da barataju portfeljom u sjeni, jer im je identitet nepoznat (skrbnički račun koji u njihovo ime vodi pbz) – barem dok se poštuje bankarska (poslovna) tajna. ako taj fond barata s cca 44k dionica atpl i ako se uzme prosječni profil potencijalnog korisnika – koji bi mogao imati u portfelju cca 300 kom – dolazimo do "samo" 146 korisnika/računa!? dakle, nema tamo velikog prometa, niti je to nešto posebno bitno za našu priču …

@alka
: … naredna dividenda je dogodine (nadamo se!), ovisno o rezultatima poslovanja itd.

@samby
: ko što je rečeno gs je "monstrum" u burzovnom svijetu. ako su oni preporučili kupnju sektorskih dionica onda je to super … podsjetimo se da je brodarski sektor najagresivniji, da prvi ide u krizu, ali i prvi izlazi. a da izlazi – izlazi … (ponekad zažalim što si nisam ukrcao još 1k kad je bila na 6xx …)


… nema (puno) tajni oko pbz investora. izvorno je zamišljen kao mogućnost iskusnijim klijentima da barataju portfeljom u sjeni, jer im je identitet nepoznat (skrbnički račun koji u njihovo ime vodi pbz) – barem dok se poštuje bankarska (poslovna) tajna. ako taj fond barata s cca 44k dionica atpl i ako se uzme prosječni profil potencijalnog korisnika – koji bi mogao imati u portfelju cca 300 kom – dolazimo do "samo" 146 korisnika/računa!? dakle, nema tamo velikog prometa, niti je to nešto posebno bitno za našu priču …

@alka
: … naredna dividenda je dogodine (nadamo se!), ovisno o rezultatima poslovanja itd.

@samby
: ko što je rečeno gs je "monstrum" u burzovnom svijetu. ako su oni preporučili kupnju sektorskih dionica onda je to super … podsjetimo se da je brodarski sektor najagresivniji, da prvi ide u krizu, ali i prvi izlazi. a da izlazi – izlazi … (ponekad zažalim što si nisam ukrcao još 1k kad je bila na 6xx …)

Mislim da je 300 kom premali broj da bi ih netko išao sakrivati po skrbničkim računima tu su vjerojatnije malo krupniji igrači .

IMT?

Baltic Exchange Dry Index 2665 UP 21
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3767 UP 106
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2462 DOWN 68
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1853 UP 19
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 856 UP 12

… zapravo kad podnesete zahtjev u pbz za korištenje usluge on-line pristupa burzi (pbz investor) ne pita vas se da li hočete ovako ili onako, tj. otvaranje skrbničkog rč je jedina opcija. shodno tome i tamo su samo obični klijenti. a oni veliki imaju sasvim druge načine pokrivanja. stoga mislim da je procjena prethodno iznesena ok.

… interesantno je gledati performance jdpl. ako ništa drugo drago mi je zbog dioničara koji je posjeduju i koji su konačno (!) došli na svoje


… zapravo kad podnesete zahtjev u pbz za korištenje usluge on-line pristupa burzi (pbz investor) ne pita vas se da li hočete ovako ili onako, tj. otvaranje skrbničkog rč je jedina opcija. shodno tome i tamo su samo obični klijenti. a oni veliki imaju sasvim druge načine pokrivanja. stoga mislim da je procjena prethodno iznesena ok.

… interesantno je gledati performance jdpl. ako ništa drugo drago mi je zbog dioničara koji je posjeduju i koji su konačno (!) došli na svoje


A gle atlanska je bila na 480 i do sada je odradila rast skoro cc 100% a jadroplov koji posluje pozitivno tek je o d dna na cc 50% tako da za jadroplov jos ima rasta,ali i atlanska ce brzo preko 1000

Di je nestao ask? Učinilo mi se maloprije da su sve neke stotice bile po njemu?

Top ask
CIJENA KOLIČINA
928,80 11
928,89 1
928,97 13
928,98 2
928,99 52
929,00 7
929,90 5
930,00 24
930,99 15
931,00 12

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Na situ od Goldman Sachsa se vidi da znaju . Ne treba im pomoć u dolarima od države. Traže nove ljude.Samo im se javite gdje u svijetu želite raditi.

New Report

Close