ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bank of America raises $13.5B in offering
Bank is now nearly half way to shoring up a $33B capital shortfall identified in government ‘stress test.’

… boa povećala kapital za 13,5 mlr, na pola puta da poravna manjak utvrđen vladinim stres-testom …

to je ono što pokreće wall street a s njim i ostatak svijeta i našu maaaaaaaalu burzicu. al’ neka – idemo danas na 933 🙂


koje iskrcavanje? svima su portfelji nepromijenjeni osim pbz.d.d. (čitaj pbz investor = skrbnički račun – a tamo smo vi i ja unutra…). osim toga -2600 kom na ukupni br izdanih/u prometu x 908 kn je mikroskopski sitno da bi bilo vrijedno spomena …

Kolega, da li ste sigurni da se radi o PBZ Investor zajedničkom računu, a ne o npr. PBZ Invest?


i danas bi trbali ići uzbrdo (druk druk).
Vaš link

već kad drukaš napravi to profesionalno… [lol]
Something Like:

Dry Bulk Sector On Fire as Analyst Upgrades 7 Shipping Stocks (DSX, EGLE, EXM)

May 19, 2009 11:03 AM EDT

An analyst at Dahlman Rose, a small research firm that specializes in the natural resources supply chain, and specifically marine transport, is moving the entire dry bulk shipping sector today. The Dahlman analyst upgraded 7 stocks in the sector today, causing dry bulk stocks which were not even upgraded to rise.

* Diana Shipping (NYSE: DSX) from Hold to Buy. Up 5.1%
* Eagle Bulk Shipping (Nasdaq: EGLE) from Hold to Buy. Up 7.3%
* Genco Shipping (NYSE: GNK) from Hold to Buy. Up 7.4%
* Paragon Shipping (Nasdaq: PRGN) from Hold to Buy. Up 10.9%
* Safe Bulkers (NYSE: SB) from Hold to Buy. Up 11.1%
* Star Bulk Carriers (Nasdaq: SBLK) from Hold to Buy. Up 15.5%
* Excel Maritime (NYSE: EXM) from Sell to Hold. Up 4.7%

Elsewhere in the sector: DryShips (Nasdaq: DRYS) up 2.4%, Navios Maritime (NYSE: NM) up 6.7%, TBS International (Nasdaq: TBSI) up 9% and DHT Maritime (NYSE: DHT), which reported its Q1 results this morning, is up 4.3%.

http://www.streetinsider.com/Momentum+Movers/Dry+Bulk+Sector+On+Fire+as+Analyst+Upgrades+7+Shipping+Stocks+(DSX,+EGLE,+EXM,+more)/4666565.html



koje iskrcavanje? svima su portfelji nepromijenjeni osim pbz.d.d. (čitaj pbz investor = skrbnički račun – a tamo smo vi i ja unutra…). osim toga -2600 kom na ukupni br izdanih/u prometu x 908 kn je mikroskopski sitno da bi bilo vrijedno spomena …

Kolega, da li ste sigurni da se radi o PBZ Investor zajedničkom računu, a ne o npr. PBZ Invest?
[/quote]

ovo je rasprava koju mi odavno nitko nije mogao potvrditi (jedna struja invest jedna investor). kad pitaš ljude odmah te popljuju

@tribal
svatih odgovor, samo mi je blesav ton kolege kojim je komentirao moje postanje promjene stanja pbz-a (mislim da su na vrhuncu imali 44000 dionica, dakle 4000 manje). kolega je moj post shvatio kao druk, no to mi nije bila namjera. što se mene tiče neka prodaju i više, cijena se drži, pa će kasnije ulaziti po većoj bio to invest ili investor…

… "iskrcavanjem" bih smatrao količinu >10.000
pbz d.d. sa svojih 40-tak k kom uključuje pbzinvest+pbzinvestor (gdje je i mojih 1000+ kom)
bitno je da je top-ten praktički nepromijenjen, a dok je tako ja sam osobno miran. ako se desi da neki od njih "iskrca" nešto značajnije, ja prvi idem za njim … (prisjetite se lukovića iz zabe). i dobro je da imamo kakvu-takvu regulativu/regulatore da to koliko-toliko na vrijeme saznamo. po neznam koji put – čitajte fi+poslovne vijesti i pazite na svoj novac … (simpa je onaj kardum, ne?).


@bigboss
: ako imate volje i vremena bilo bi dobro da se češće uključite. pozdrav!

Azija: Brodari predvode porast cijena dionica

Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News

TOKYO – Azijske su dionice uzletjele, gurajući MSCI Asia Pacific indeks prema višoj razini već drugi uzastopni dan, kako se sirovom naftom trguje iznad 60 dolara za barel te nakon što je Goldman, Sachs & Co. preporučio kupnju dionica trgovaca i brodara.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/azija-brodari-predvode-porast-cijena-dionica,45786.html

evo jedna info… ko zeli nek cita a ko ne nek ne cita…

By Michael Kitchen LOS ANGELES (MarketWatch) — Japan’s gross domestic product fell a record inflation-adjusted 4.0% during the first three months of the year, according to preliminary estimates released Tuesday by the Cabinet Office. However, the result was better than a 4.4% contraction expected by economists surveyed by Dow Jones Newswires and a forecasted drop of 4.2% reported by CNBC. Compared to the first-quarter of 2008, the GDP fell 15.2%, less than the 16.5% tipped in the survey. The tumble was influenced by an 26% on-quarter drop in exports, the data showed.




koje iskrcavanje? svima su portfelji nepromijenjeni osim pbz.d.d. (čitaj pbz investor = skrbnički račun – a tamo smo vi i ja unutra…). osim toga -2600 kom na ukupni br izdanih/u prometu x 908 kn je mikroskopski sitno da bi bilo vrijedno spomena …

Kolega, da li ste sigurni da se radi o PBZ Investor zajedničkom računu, a ne o npr. PBZ Invest?
[/quote]

ovo je rasprava koju mi odavno nitko nije mogao potvrditi (jedna struja invest jedna investor). kad pitaš ljude odmah te popljuju

@tribal
svatih odgovor, samo mi je blesav ton kolege kojim je komentirao moje postanje promjene stanja pbz-a (mislim da su na vrhuncu imali 44000 dionica, dakle 4000 manje). kolega je moj post shvatio kao druk, no to mi nije bila namjera. što se mene tiče neka prodaju i više, cijena se drži, pa će kasnije ulaziti po većoj bio to invest ili investor…
[/quote]

Čak 45000 i stvarno je čudan taj račun. Čisto sumnjam da je to neki zbirni račun malih dioničara jer ne trguju svi preko PBZ-a. Jedino što se sa sigurnošću može reći da je to skrbnički račun jedini u top 10 i da se neprestano mijenja količina bez ikakog pravila. Liči mi na nekoga koji zna trgovati i to jako dobro. A možda i griješim.

who dares, wins

joj joj ako je 920kn granica u ovoj euforiji za atpl pitam se gdje će biti donja kad krene otrežnjenje [shocked]

živjeli!!!

krenulo je otrijeznjenje…..i to ne samo na atpl

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Samo mojim dragim HR. sugradjanima:

Pitali poznatog USPJESNOG investitora na burzi:
– Da li imate neku tajnu za tako uspjesnu zaradu na Dionicarskom trzistu?

– Ne niti govora cak se ne mogu nicim ni pohvaliti. NIKAD nisam kupio po NAJNIZOJ cijeni, a UVIJEK sam prodao PRERANO!

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

kada se očekuje godišnja skupština? zna li netko…

New Report

Close