ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 23:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Pa to je informacija od jučer za BDI

[tongue]

Ovo je danas

Baltic Dry Index (BDI) +112 2544

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????




Ovo ide puno brže već su analitičari i mogli zamisliti.

Zajedno s Techom [lol]
[/quote]
Molite boga da sam pogrijesio vjerujuci svjetskim analiticarima [smiley] i da se nece vracati [cry]. Zato sam i ja danas odlucio investirsti. I kupio KOEI.
[/quote]

Bez brige, svjetski analitičari mijenjanju mišljenja ko gaće..Kao što je njih samo nekolicina znala što će se dogoditi s ovom krizom, tako ih još manje zna kad će svijet izaći iz krize..

Puno više se treba brinut oko situacije lokalno..poslije turističke sezone će se vidjeti di smo, a to neće bit lijepo mjesto…do kraja godine vidim MMF u RH, a kunu ni Roha neće moć spasit..zato pusti svijet..okreni se na lokalne probleme..a oni tek počinju..ovo trenutno će nam se činiti ko šetnja u parku (kako bi američani rekli)




Ovo ide puno brže već su analitičari i mogli zamisliti.

Zajedno s Techom [lol]
[/quote]
Molite boga da sam pogrijesio vjerujuci svjetskim analiticarima [smiley] i da se nece vracati [cry]. Zato sam i ja danas odlucio investirsti. I kupio KOEI.
[/quote]
ovo nas je impresioniralo i ja kupujem u nedjelju

propela

Danas su se ukrcavali sa 450 dionica, 200 itd a atpl ili pada ili puzevim korakom raste. Kad vidis te iznose ukrcaja onda se cini kao da ce dionica odletiti na 1500 u dva dana a ono lazno nadanje 🙁


Kolega ‘wunderkind’ izgleda da ništa od famoznog rasta koji ste jutros predviđali!

kolega wunderkind ne očekuje čuda u danu…

a dani što dolaze sve će reći…

a ako se ne varam atpl je u plusu iako je izvješće bankrotosfrofalno! [lol]

tehnička ionako bolje da ne razumiješ što pokazuje…

Gledam BDI zadnjih nekoliko dana i nesto se ne uklapa u prognoze. Da li je poceo snazan oporavak jer BDI snazno grabi? Pa bas i nije. Da li je Kina znacajno povecala proizvodnju? Ma ne, nije ni to. Nosioci rasta su capeovi a sekundiraju im panamaxi. Opet nesto ne stima. A gdje su tu supre i handy-i jer tu kolicina zeljezne rude Kina sama ne moze provariti. Grabi BDI naprijed a analiticari kazu:

Surging capesize rates are set to drop sharply in the coming months, with London-based shipping advisory service MSI forecasting the spot market to average $16,700 per day by July.

Nesto zasigurno ne stima. Gdje je tu catch 22. Mora biti neko povece desavanje koje uzrokuje ovaj rast. Nazovem veceras na Skype (pozlatilo mu se) prijatelja, direktora ship management firme koja operira i bulkere pa pitam sta uzrokuje ovaj rast? Bogami ispricao cova interesantnu pricu koja glasi ovako.

Australski rudari iz RTZ Iron Ore Mine nisu prekidali kopanje usprkos smanjenoj potraznji. Kako potraznja nije rasla rastao je njihov stock. I dosli ljudi u problem sa prostorom. Nisu vise imali gdje odlagati. Skupili ljudi sjede glave i misle sta im je ciniti (nesto kao nas Kerumko, Ostojic i Kuret). I Ljudi zakljucili da ce njihova ruda prije ili poslije zavrsiti u Kini. Stoga su u Kini iznajmili prostor za skladistenje rude, unajmili Capeove i poceli transportirati SVOJU rudu u Kinu. Oslobadjaju prostor u Australiji, uposljavaju flotu panamax i cape brodova i nude rudu Kinezima ex stock Kina. Nastavak price neka svatko osmisli po svom.

Ovo je bilo za laku i ugodnu noc sa moga lipoga otoka.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Eto Tech TA je ovog puta pogodila da ce BDI rasti.I porucuje da ce jos tojest da ce Australci morati jos malo iznajmljivati brodova da prevoze svoju rudu.Kada ce Australci stati ja se javim kako sam i obecao.

Kolega ljepi pozdrav.

SAM PROTIV SVIH

Poglavico posipam se pepelom. Na ovaj scenario nisam racunao ni ja a ni analiticari. Neki dan sam predlozio TA za komercialnog direktora JDPL.

Na pozdravu zahvaljujem i uzvracam.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ipak si gentlemen sto si pokazao u tvom postu.U prilog saljem zadnje FFA zakljucne u 22 h petak navecer.

Hvala na uzvracenom pozdravu.

SAM PROTIV SVIH

Bogami apsolutno se poklapa sa ovim:

Surging capesize rates are set to drop sharply in the coming months, with London-based shipping advisory service MSI forecasting the spot market to average $16,700 per day by July.

A oni sigurno ne rade po TA.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

pa ja sam rekao da je cad i aud preteča rasta bdi-a..aud i dalje raste,tj. raste potražnja za aud..dakle,rast će i bdi…a kakve veze to ima sa atpl,kad ona umjesto da raste-pada..to je već tehničko stanje tržišta,ali i ono se lagano oporavlja…likvidnost se polako ali sigurno povećava…

New Report

Close