ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 03:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Kolega ‘leti’ u potpunosti Vas podržavam, očito su i izbori u pitanju !

reuters javlja…

opća pomutnja na belosvetskim tržištima zbog izbora u rvackoj! [lol]
[/quote]

i to lokalni … [smiley]

Pitanje : Koji od svjetskih brodara se može usporediti sa ATPL ?


Pitanje : Koji od svjetskih brodara se može usporediti sa ATPL ?

Ma niti jedan, ovaj je najbolji! [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Pitanje : Koji od svjetskih brodara se može usporediti sa ATPL ?

Sjećam se , ali ga ne mogu naći, da barem po kretnji indeksno cijenskih linija, ATPL je sestrinski vezana s DSX om. Jednom je jedan forumaš to izložio, graf ATPL s Crobexom, pa s drysom, pa s IGH, i tako… ispalo da prati Dijanu. E, sad jel profil flotile istački, i brodske kuhinje, to ne znam

ja sam totalno zbunjen i izgubljen;
jednostavno, ne mogu razumjeti sve te silne priče o implikacijama globalne krize na naš
svakodnevni život , pogotovo na nivou lokalne ekonomije.
što više, ja sam iznerviran i totalno šokiran kojekakvim pokušajima nase vlade da se
kao stimulira lokalna ekonomija, te da se daju poticaji,
da se kao "ubrizga" zdrav novac umjesto "fiktivnog" itd.itd. Sve je to, izvinite na izrazu,
obično sranje.

Da vam objasnim:
Živim u malom primorskom gradiću, svi smo u dugovima do grla…
Turistička sezona ravna nuli nikoga nema, niko ne dolazi, niko se ne najavljuje da ce doći.

Za Uskrs, iznenada kod Mate u pansionu, dođe neki Amerikanac…
Traži apartman. Ima slobodnih! Amerikanac ostavi 100$ na recepciji, uzme ključ i ode da obiđe apartman. Mate zgrabi lovu i otrči do mesara da mu vrati dug za nabavljeno meso.
Mesar uzme pare i ode da plati dug svom dobavljaču.
Ovaj je bržebolje otrčao do farme da plati prase seljaku za koje je dugovao još od Božića,
Seljak uzme pare i otrči do lokalne "mlade" koja mu je duže vrijeme davala na kredit i zaprijetila
da će početi uračunavati i kamate.
"Mlada" dotrči u Matin pansion da plati dugovanja za sobu još od prošle godine.
Mate uze pare, a Amerikanac siđe u tom momentu i reče da mu apartman ne odgovara.
Mate mu vrati njegovih 100$ i Amerikanac ode.

Svi u nasem mjestu su zaključili da iako nije bilo neke velike zarade od tog Amerikanca,
bar su uspjeli vratiti dugove i da nema razloga za brigu.
Zašto naša vlada ne uradi isto? Zašto nas plaše tom globalnom krizom?
Stvarno mi više idu na k..ac!


ja sam totalno zbunjen i izgubljen;
jednostavno, ne mogu razumjeti sve te silne priče o implikacijama globalne krize na naš
svakodnevni život , pogotovo na nivou lokalne ekonomije.
što više, ja sam iznerviran i totalno šokiran kojekakvim pokušajima nase vlade da se
kao stimulira lokalna ekonomija, te da se daju poticaji,
da se kao "ubrizga" zdrav novac umjesto "fiktivnog" itd.itd. Sve je to, izvinite na izrazu,
obično sranje.

Da vam objasnim:
Živim u malom primorskom gradiću, svi smo u dugovima do grla…
Turistička sezona ravna nuli nikoga nema, niko ne dolazi, niko se ne najavljuje da ce doći.

Za Uskrs, iznenada kod Mate u pansionu, dođe neki Amerikanac…
Traži apartman. Ima slobodnih! Amerikanac ostavi 100$ na recepciji, uzme ključ i ode da obiđe apartman. Mate zgrabi lovu i otrči do mesara da mu vrati dug za nabavljeno meso.
Mesar uzme pare i ode da plati dug svom dobavljaču.
Ovaj je bržebolje otrčao do farme da plati prase seljaku za koje je dugovao još od Božića,
Seljak uzme pare i otrči do lokalne "mlade" koja mu je duže vrijeme davala na kredit i zaprijetila
da će početi uračunavati i kamate.
"Mlada" dotrči u Matin pansion da plati dugovanja za sobu još od prošle godine.
Mate uze pare, a Amerikanac siđe u tom momentu i reče da mu apartman ne odgovara.
Mate mu vrati njegovih 100$ i Amerikanac ode.

Svi u nasem mjestu su zaključili da iako nije bilo neke velike zarade od tog Amerikanca,
bar su uspjeli vratiti dugove i da nema razloga za brigu.
Zašto naša vlada ne uradi isto? Zašto nas plaše tom globalnom krizom?
Stvarno mi više idu na k..ac!


već vidi navedenu priču kako se umnožava i širi cyber svemirom uključujući i poštom…

Kolega ‘wunderkind’ izgleda da ništa od famoznog rasta koji ste jutros predviđali!

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


nema atpl snage za jači up! barem ne u sljedećem tromjesečju…jest da bi se trend mogao okrenuti u pozitivnom smjeru ali to je čisto kockanje realno je za atpl 700/800kn ili mislite da je krizi kraj! i da ode atpl na 3000kn [lol] [lol] [lol]

pa kriza će proći i to je pitanje srednjeg roka, ali ovdje problem i nije to a pogotovo ne gubitak u zadnjim kvartalima nego orderbook i što će biti s njim i hoće li sljedećih godina plafon za BDI biti 3-4000 ili ipak može opet prema nekadašnjim highevima. da nema te neizvjesnosti s orderbookom, da, onda bi ATPL sad bila bez sumnje oko 1400, a 3000 ne bi bilo nimalo fantastična perspektiva, ali ovako tek treba vidjeti koliki će biti povrat sljedećih godina.


Kaj ak okrene prema dole kolega ‘vodavoda’. Tko visoko leti …

Ha ha ha ha

vidi kaj piše ispod članka

Autor teksta vlasnik je relativno malog broja dionica Atlantske Plovidbe te ne baš malog broja dionica Lošinjske Plovidbe.

Petrov se ukrcao, ali izgleda opet u krivo vrijeme…
Uvijek se može postati dugoročni investitor.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Slažem se kolega ‘HugoChavez’ neki koda su pali s marsa i ljepe se za plafon, valjda misle da bu im vlak pobegal.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Kina je počela ulagati cash u prirodna bogatsva prema planu do 2015 godine po cijelom svijetu. Tu će još nedostajati brodova.

Baltic Exchange Dry Index 2544 UP 112
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3481 UP 199
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2474 UP 112
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1754 UP 43
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 823 UP 21

New Report

Close