ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 05:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

SVJETSKA TRŽIŠTA
BDI najviši od listopada prošle godine, uzlet dionica brodarskog sektora
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
LONDON – Dionice globalnih brodarskih prijevoznika u četvrtak su oštro uzletjele nakon što je Baltic Dry Indeks, vodeći svjetski pokazatelj globalne potražnje za osnovnim sirovinama, uzletio na svoju najvišu razinu od 9. listopada prošle kalendarske godine, piše shipping.einnews.com.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/bdi-najvisi-od-listopada-prosle-godine%2c-uzlet-dionica-brodarskog-sektora,45407.html

Kao što rekosmo kolega pričekajmo 16.00, tu bi mogla vrijediti parola’ Zašto platiti više!’

Izgleda da niko nije zainteresiran za preplatu.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Kaj ak okrene prema dole kolega ‘vodavoda’. Tko visoko leti …

Ha ha ha ha

vidi kaj piše ispod članka

Autor teksta vlasnik je relativno malog broja dionica Atlantske Plovidbe te ne baš malog broja dionica Lošinjske Plovidbe.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


SVJETSKA TRŽIŠTA
BDI najviši od listopada prošle godine, uzlet dionica brodarskog sektora
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
LONDON – Dionice globalnih brodarskih prijevoznika u četvrtak su oštro uzletjele nakon što je Baltic Dry Indeks, vodeći svjetski pokazatelj globalne potražnje za osnovnim sirovinama, uzletio na svoju najvišu razinu od 9. listopada prošle kalendarske godine, piše shipping.einnews.com.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/bdi-najvisi-od-listopada-prosle-godine%2c-uzlet-dionica-brodarskog-sektora,45407.html

upravo to održava atpl na životu…pričajte vi što hoćete ali što će biti ako se bdi strmoglavi sljedeći tjedan dali je i to ukalkulirano u cijenu,,,ja je čekam na ——-a 900 je plafon i tu se da trejdati

živjeli!!!

Samo mojim dragim Hr. Spekulantima i investitorima:
Iskoristite danasnji dan (specifican zbog izbora), ne oklijevajte, i svakako prodajte bar nesto dionica, imat ce te priliku jeftinije kupiti. A sto se tice Techmana i njegovih drukanja, zao mi je ako ste jucer podlegli njegovom zavijanju i prodavali.
Hvala onom sto je 700-tinjak Atpl zasipao jucer po 870kn napravio ja kupcu dobar profit u samo 24h (do sada je prodao po prosjeku 895kn).

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


… lirizam na ovim stranicama kao da neki ne vole, ili smatraju neprimjerenim … a ja mislim da ga baš nedostaje.
by the way – jedan psiholog-pisac (planetarno poznat) nedavno reče otprilike ovo: … da bi dobitonosno ulagao na burzama na osnovu ta trebao bi ih (tehnički) pratiti cca 500 god … s druge strane napravio je pokus i prosječnim osobama s tek elementarnim poznavanjem burzi predočio listu s osnovnim burzovnim info i zamolio da odaberu dionice/strategiju ulaganja za naredni period. gle čuda (da li?) – rezultat je bio većinski pozitivan … dakako radi se o polju nesvjesnog koje kao da ima prednost pred raciom.
ž. m. slavinski spominje slučaj jednog ulagača kojeg je uhitio fbi jer je ulazio/izlazi 100-tinjak puta, uvijek s + rezultatom. dakako, sumnjalo se na baratanje/dostupnost povjerljivih info. na kraju se ispostavilo da imaju posla sa subjektom za kojeg nigdje ne postoji niti najmanji trag o identiteu, a subjektova priča se na kraju svela na to da je došao iz bliske budućnosti vremenskim strojem …

ovo tek toliko da omekšamo sivu/tehničku atmosferu …

zahvaljujem brojnima na pozivima za druženje. posebno kokolini … nadam se da ne griješim 😉

Moja taktika ulaganja je skoro pa slična: gledam šta moj fond proda i ja to odmah kupim.
Mogu ti reći da mi se je isplatilo. Samo da još izađem iz fonda i ne znam gdje će mi biti kraj. [lol]

who dares, wins

Baš mi je drago da toliko puno drukate za pad, to je za mene dobar znak. Uvijek kad je bilo puno drukanja za down, slijedio je jači up… [wink]

Kolega ‘leti’ u potpunosti Vas podržavam, očito su i izbori u pitanju !

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

nema atpl snage za jači up! barem ne u sljedećem tromjesečju…jest da bi se trend mogao okrenuti u pozitivnom smjeru ali to je čisto kockanje realno je za atpl 700/800kn ili mislite da je krizi kraj! i da ode atpl na 3000kn [lol] [lol] [lol]

živjeli!!!


Kolega ‘leti’ u potpunosti Vas podržavam, očito su i izbori u pitanju !

reuters javlja…

opća pomutnja na belosvetskim tržištima zbog izbora u rvackoj! [lol]

Samo mojim dragim Hr. Spekulantima i investitorima:
Iskoristite danasnji dan (specifican zbog izbora), ne oklijevajte, i svakako prodajte bar nesto dionica, imat ce te priliku jeftinije kupiti. A sto se tice Techmana i njegovih drukanja, zao mi je ako ste jucer podlegli njegovom zavijanju i prodavali.
Hvala onom sto je 700-tinjak Atpl zasipao jucer po 870kn napravio ja kupcu dobar profit u samo 24h (do sada je prodao po prosjeku 895kn).


Nešto fali u toj strategiji kolega.
Je li ima veze tko će pobjediti na izborima ili je to nevažno ?

who dares, wins

… 5400/9300 — sjajan odnos. samo je promet slab, ali očekivajući. oprez je vidljiv. kraj trgovanja će biti označen početkom otvaranja na wall steetu, koji prema premarket indexima može biti +/-
međutim, gledajmo narednu sedmicu i nadajmo se ne nekoj svjetskoj pošasti tijekom vikenda …

by the way – kad god gledam poslovni i vidim karduma, promislim jel’ se on obogatio na burzi? ja mislim da je imao priliku, ali da ipak nije. vjerovatno je puno dobio, ali još više izgubio. zašto? zbog vlastite psihologije. a takvih imaš koliko hočeš. među ostalima prisutni su i ovdje …

pozdrav bigbossu …

New Report

Close