ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ falco

atpl da…

ne znaš čitat il ne razumiješ nešto?

nemoj se zabrinjavati za moje čitanje , nego ne razumijem u čemu si ugodno iznenađen.
nego, postavlja se pitanje što je tebi loš izvještaj ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

na najboljem izvještaju u povijesti firme ili ti ga 3q prošle godine cijena je bila 2500 cca…

nakon toga je pala ispod 500…

sad okreni logiku i bit ćeš pametniji…

ili nećeš nikad! [lol]



Moje mišljenje:

Izvještaj je loš.

Neto gubitak 46 mil. kuna, ako se uzme u obzir prodaja broda od 150mil. kuna gubitak bi bio i 200, tečajne razlike 20 mil. kuna. To su sve prihodi na koje se nemože računati u slijedećem kvartalu.

o čem pričaš ti, prodaja tih 150 mil je bila u prvom kvartalu 2008. samo redovno poslovanje u 1Q 2009
[/quote]

Pa ne bih rekao, ako pročitaš CIJELO izvješće vidjet češ da na trečoj stranici alineja 1 piše lijepo
"i kada se eliminira utjecaj iskazanog prihoda od prodaje broda u iznosu od 152,6 mil. kuna tada su ukupni prihodi u 2009. godini manji za 159,3 mil. kuna." Ako sam ja dobro shvatio prihodi u prvom tromj. 167 mil. a kada se eliminira prodaja broda 159 manje, pa bi prihodi za to razdoblje bili 8 mil. Troškovi poslovanja u istom razdoblju su 216 mil. Tečajne razlike čine 22 mil.

Ispravi me ako griješim…

Izvještaj je očekivan i realan. Znalo se da će bit gubitak, samo je bilo pitanje koliko. Sad bi se moglo viditi kako će se kretati cijena dionice, odnosno kako će investitori ocjeniti ovaj rezultat.
Osobno očekujem blagu korekciju prema dole, ali nikad se ne zna, možda i ne bude korekcije, možda krene UP. Vrijeme pred nama će pokazati sve, i naravno sad je BDI ta komponenta koja će bit znakovita za ATPL.

sutra je novi dan.


na najboljem izvještaju u povijesti firme ili ti ga 3q prošle godine cijena je bila 2500 cca…

nakon toga je pala ispod 500…

sad okreni logiku i bit ćeš pametniji…

ili nećeš nikad! [lol]

Pa ne kupuješ dionicu zato jel je u prošlosti imala dobra izvješća, kupuješ budućnost – percipiraš danas izvještaj iz II tromjesječja a ne onaj oz proteklog razdoblja…

ha ha najbolja je fora kako žuti iznese tu fantaziju o 200 milja operativnog gubitka zbog fantomske prodaje broda za 150 milja (valjda nenamjerno) i onda se drukeri nadovežu pogotovo techman koji naravno kuži kakva je besmislica ali je pusti da stoji.

FI odlično, bojao sam se da ne bude puno gore od Q4, a ispalo čak bolje. zna ATPL posao.

pa oni su u ova dva kvartala najgoreg potopa izgubili samo nešto preko 10% zarade iz Q1-Q3 prošle godine!? [thumbsup]

OK brojke, povečanje kapitala zbog nove barke, dio casha se istopio za ratu, imaju EBITDA. na knap je sve ali dobro, pokrivaju se i imat će bombu od flote i manje dugoroćne obveze baš u vrijeme kad se oporave vozarine u nadolazećim godinama.

I'LL BE BACK

Istina bog, u tablicama prihodi ne vidim iskazano > 156 mil. kao stavku nigdje…

pozdrav gorgija…

treba malo ovih gro drukera, neznalica i onih što se takvima prave dovesti u red! [wink]


OK brojke, povečanje kapitala zbog nove barke, dio casha se istopio za ratu, imaju EBITDA. na knap je sve ali dobro, pokrivaju se i imat će bombu od flote i manje dugoroćne obveze baš u vrijeme kad se oporave vozarine u nadolazećim godinama.

A to je, ja bih rekao najbitnije…

svi koji govore da je izvještaj dobar nisu normalni i to je čisto drukanje ili su jeli bunike! kako toliki minus može biti dobar jdpl je lijep primjer kako on nije osjetio globalnu krizu u brodarskom sektoru imam osjećaj da bi vam svejedno o gubitku izvještaj bio dobar! bilo to 5 milja ili pedeset vama svejedno…drage kolege pričamo o milijunima!!!

živjeli!!!




Moje mišljenje:

Izvještaj je loš.

Neto gubitak 46 mil. kuna, ako se uzme u obzir prodaja broda od 150mil. kuna gubitak bi bio i 200, tečajne razlike 20 mil. kuna. To su sve prihodi na koje se nemože računati u slijedećem kvartalu.

o čem pričaš ti, prodaja tih 150 mil je bila u prvom kvartalu 2008. samo redovno poslovanje u 1Q 2009
[/quote]

Pa ne bih rekao, ako pročitaš CIJELO izvješće vidjet češ da na trečoj stranici alineja 1 piše lijepo
"i kada se eliminira utjecaj iskazanog prihoda od prodaje broda u iznosu od 152,6 mil. kuna tada su ukupni prihodi u 2009. godini manji za 159,3 mil. kuna." Ako sam ja dobro shvatio prihodi u prvom tromj. 167 mil. a kada se eliminira prodaja broda 159 manje, pa bi prihodi za to razdoblje bili 8 mil. Troškovi poslovanja u istom razdoblju su 216 mil. Tečajne razlike čine 22 mil.

Ispravi me ako griješim…
[/quote]

to spominju prodaju broda u Q1 2008 pa nju odbijaju od onih skoro 500 milja prihoda.

New Report

Close