ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ohrabruje također da su u rashodima sudjelovali i hoteljerstvo s nemalih 16% te avio prijevoz s 19% dok je samo 10% prihoda od istih djelatnosti. Barem u ovom tromjesječju. A znamo da bi tek drugo i treće tromjesječje veće prihode od hotela i avio prijevoza mogli vidjeti u bilancama.


Moje mišljenje:

Izvještaj je loš.

Neto gubitak 46 mil. kuna, ako se uzme u obzir prodaja broda od 150mil. kuna gubitak bi bio i 200, tečajne razlike 20 mil. kuna. To su sve prihodi na koje se nemože računati u slijedećem kvartalu.

Ohrabruje rast BDI.a za koji očekujem da će u prosjeku biti kao i onaj u zadnjem tromjesječju prošle godine. Pa bi i gubitak u drugom bio otprilike u razini ovog prvog tromjesječja, što je daleko od mojih procjena od 170mil. kuna

Ako računamo samo ovaj kvartal, gubitak bez prodaje broda i tečajnih razlika bio bi 220 mil. kuna.

Ohrabruje podatak da bi na kraju godine ukupni gubitak mogao biti manji od spomenutih 300 mil. kuna…

Pitanje za Tech.a
1. Dali si očekivao ovakav gubitak?
Pitanje za ostatak zajednice:
1. Dali je brod prodan malo prejeftino?

Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju dionica ATPL-a

Ma zuti ne mogu kazati da je ovoliki gubitak za mene ocekivan. Po nekim informacijama JDPL je u plusu pa sam vjerovao da bi ovdje mogao biti manji minus. Ocito je JDPL imao nesto duze ugovorene brodove na boljim vozarinama a ATPL je pogodilo kašnjenje novogradni. U svakom slucaju minus nije iznenadjenje.Pa sjeti se da je jedna novogradnja plovila do Ploca za 3000 USD/dan

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Cijenim takve iskrene odgovore……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ovdje upišite svoj komentar…


Moje mišljenje:

Izvještaj je loš.

Neto gubitak 46 mil. kuna, ako se uzme u obzir prodaja broda od 150mil. kuna gubitak bi bio i 200, tečajne razlike 20 mil. kuna. To su sve prihodi na koje se nemože računati u slijedećem kvartalu.

o čem pričaš ti, prodaja tih 150 mil je bila u prvom kvartalu 2008. samo redovno poslovanje u 1Q 2009

I'LL BE BACK


techmane opet pokazuješ fundamentalno nerazumijevanje dioničarstva!

Ma naravno wunder. Po cijeli dan sam za compom i pratim kvartalna izvjesca. Cim nadjem kompaniju koja je poslovala sa gubitkom kupujem je kao sumanut. Ajde brale u rake.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Može li mi netko reći da li mirovinski fondovi imaju u svom portfelju dionicu atpl-r-a

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Bojim se, bojim se , da bi i Q2 mogao biti i gori….U prvom kvartalu po nekim znalcima s foruma plovilo se po unaprijed ugovorenim dobrim cijenama…A po kojim sad cijenama plove..
Nebih ovo izvješće proglasio dobrim ili očekivanim..Ja sam očekivao manji gubitak…


Moje mišljenje:

Izvještaj je loš.

Neto gubitak 46 mil. kuna, ako se uzme u obzir prodaja broda od 150mil. kuna gubitak bi bio i 200, tečajne razlike 20 mil. kuna. To su sve prihodi na koje se nemože računati u slijedećem kvartalu.

Gdje ti vidiš prodaju broda?




Cijenim takve iskrene odgovore……
[/quote]
Ali bigi ja sam uvjek iskren i to po celom telu [rolleyes]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Neto gubitak 46 mil. kuna, ako se uzme u obzir prodaja broda od 150mil. kuna gubitak bi bio i 200, tečajne razlike 20 mil. kuna. To su sve prihodi na koje se nemože računati u slijedećem kvartalu.

Poštovani Žuti!
Ne pratim toliko detaljno ovog brodara.
Možete li mi reči koji su brod uspjeli prodati ovaj kvartal za skoro 30 miliona dolara?
Ako su to uspjeli napraviti skidam im kapu!



techmane opet pokazuješ fundamentalno nerazumijevanje dioničarstva!

Ma naravno wunder. Po cijeli dan sam za compom i pratim kvartalna izvjesca. Cim nadjem kompaniju koja je poslovala sa gubitkom kupujem je kao sumanut. Ajde brale u rake.
[/quote]

bojim se da je to ipak za tebe posao…

od 600 trubiš isto – od onda je cijena prešla 900

to je 50% rasta [smiley]

New Report

Close