ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 14:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


kolega xv7, da sam se ja riješio na 3700 sada bih ponovno ušao… ovako to izgleda na kraju dana :

Pa moram priznat nešto sitno jesam već početkom tjedna al treba vidjet za dalje, firma je u svakom slučaju dobra i ima potencijala al tržište određuje cijenu…..hvala na savjetu……


vipy: ” zare: ” Eto našao sam i onaj podatak – ZIF može najviše uložiti 15% u jednu dionicu. 30.9. su imali malo preko 15%, ali u međuvremenu je cijena narasla bila za 30%… Teško mi je procijeniti koliko im je ostala imovina porasla, ali moguće da moraju prodati oko četvrtinu dionica dakle oko 7000 da bi zadovoljili zakonske uvjete. Pitanje je koliko će skresati udio ATPL u svom portfelju… Možda bi onda uskoro moglo završiti ovo iskrcavanje… ” good point zare, ako je sve tocno…. ” mislim da je u igri netko bitno jaci od 9000 dionica. jer ova prodaja ide kad je cijena bila 3700kn.cijena je dolsa do 3800-3900 (ATH) i od onda traje ova prodaja, spustila je cijenu na 3700kn i samo je krenuo istovar.brutalan i bezobziran, sve je to moglo ici uz lagani rast cijene, ali ocito mu nije bilo stalo 100, 200,300kn gore dolje.. to se potvrdilo i nakon pada, cijena je pala na 3200kn u panici, kad se vratila, čo’jek je jednostavno zasjeo opet, ovaj puta na 3450kn (to mu je jucer bila omiljena stanica) [smiley2] uz sporadicno lupanje po bidu, cim bi ga se iole nakupilo, ili sporadicno probijanje na razine iznad 3500kn, valjda nije bio uz komp, da istovari opet novu kolicinu, naravno na 3450kn.. tko je tajanstveni prodavatelj, ne znamo.. ocito nema jedan racun jer bi ovoliku kolicinu iskrcaja vidjeli na promjeni u top-ten, dakle ili je vise osoba, ili je skriven pod vise racuna. do prije par dana mu je bila dobra i 3700 cijena, sada je i 3450 sasvim ok.mozda ju doćera i niže.. očito imaju dionicu iz dubokih ’90ih kad su je plaćali 20kn. nema gore dok se ne razbije ta prodaja. džabe svi fundamenti svijeta.. dobro dosli na ZSE, Hrvatska[smiley2][smiley2][smiley2] inace ovo mi je dejavu, na TNSA je bio isti slučaj..mozda se neko sjeća onog cuvenog Apoxiomen-Karojeva pokliča: Tomo kipa meni je bitno da je FI odlicno.. a u biti je samo najava za 4Q, koji ce biti daleko bolji, tako da lagano idem u zimski san i samo promatram..valjda ce se do proljeca i ovaj iskrcati[smiley2]

tako je mig..”Tomo” kipa li kipa[smiley2][smiley2]….ja isto tvrdim da nema mrdanja dok on ili oni ne odluce da je dosta prodavanja, a kolko vidim i ne zanima ih previse cijena izlaza a zasto i bi??? ako su rano ulazili tako im svejedno jel prodaju na 3500 il 3700..istina je da su fundamenti sada jos bolji, brodovi stizu ali kad je ovakav prodavac u igri , mi ne mozemo dalje, osim ako se kao kad smo rasli s 2500 na 3000 ne javi neki austrijski fond i pokvari sve kipere i polupa sve[smiley2]..ja imam vremena za cekanje jer znamo svi da kad ovaj istovar zavrsi samo je nebo granica.. meni ovo sve smrdi na prodavanje portfeljaša iz neke jake brok kuce, al vidjet cemo..strpite se svi i nema zime ionako svi kazu da je 2008 nasa godina , godina brodara, jos ako nam se trziste oporavi nigdje zime vise nema.. usput potop na drysu 8% u minusu[smiley5]

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod

“meni ovo sve smrdi na prodavanje portfeljaša iz neke jake brok kuce, al vidjet cemo..strpite se svi i nema zime ionako svi kazu da je 2008 nasa godina ….”

Definitivno sumnjam da je u igri bilo kakva brokerska kuća, koliko sam upoznati većina njih računa na zaradu na ovoj dionici isto kao i mi.

KAD TAD


“meni ovo sve smrdi na prodavanje portfeljaša iz neke jake brok kuce, al vidjet cemo..strpite se svi i nema zime ionako svi kazu da je 2008 nasa godina ….” Definitivno sumnjam da je u igri bilo kakva brokerska kuća, koliko sam upoznati većina njih računa na zaradu na ovoj dionici isto kao i mi. KAD TAD

neki su ulazili po 20-30 kn i sad ¸zele uzivat u tim parama

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod

u Listopadu je proslo 47294 ako to nekome nesta znaci, SZIF je morao prodati minimalno 8000 komada, da sve bude po zakonu.


u Listopadu je proslo 47294 ako to nekome nesta znaci, SZIF je morao prodati minimalno 8000 komada, da sve bude po zakonu.

Naravno da znači. Svaka informacija znači [smiley2]

Evo sličica kineskog uvoza i izvoza:
Jedno što je vidljivo da se od Kineske Nove godine dakle od 2 mjeseca uvoz i izvoz povećavaju, svoje najveće vrijednosti trebaju biti do kraja ove naše godine. Svima je jasno da Kina i Indija diktiraju vozarine.
Svima pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kolega Špancir je spomenuo prihode. Evo kako lijepo rastu.
Usporedbom ukupnih i redovnih prihoda možemo otprilike vidjeti kad je bilo prodaje brodova.
Nažalost, od početka godine su promijenili računovodstvenu politiku pa kad budu prodali kakav brod, nećemo više tako lijepo vidjeti.

BDI………..+ 69…10764…….Supramax-…………Panamax+

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS+DSX+EGLE+ESEA+EXM+GNK+NM+QMAR+TBSI&d=t

U Americi pomor. -7%, -8%, -9%, -1%, -5% [smiley16][smiley5]

Pessimism Is Your Friend


http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS+DSX+EGLE+ESEA+EXM+GNK+NM+QMAR+TBSI&d=t

U Americi pomor. -7%, -8%, -9%, -1%, -5% [smiley16][smiley5]


cijelo trziste je
[smiley10]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Izgleda da cu u zimski san i probudit se tu i tamo tijekom zime – za dokup spremni!

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close