ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KRIZA I BRODARI
Atlantska plovidba: U prvom kvartalu gubitak 42,2 milijuna kuna
5/14/2009 10:22:31 AM

DUBROVNIK – Ukupni prihodi bili su gotovo trostruko manji nego u istom razdoblju prošle godine.
Bit će dionica s popustom.

A ja budala prodao dio TNPL jer mi nije rasla i niko nije vjerovao da je bolja od ATPL

na kraju kupio ATPL

Sada če sljediti obrnuti proces [thumbsup]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

osobno sam očekivao veći gubitak nego u 4q i ugodno me iznenadio manji gubitak…

sad dalje možemo mirnom plovit morem jer su najgori momenti iza nas…

a ko ne misli tako nek se baci s palube i kupi natrag kad vidi novi najbolji kvartal! [wink]

Znam da si pikirao ovu dionicu i da si sve dionice rasprodao, i vrebaš svoju priliku, ali takvim stavom ne valja, bolje šutiti pa neka padne cijena dionice, nego stalno navijati na pad, tako vrijedi isto i na rast…

Trebam dodati bolje je navijati i bodriti, ali jedino kada se čini dobro. Bogatstvo se stvara pravim motiviranjem i učenjem, a siromaštvo lošim učenjem i strahom….

Uvijek treba izabrati dobro…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


osobno sam očekivao veći gubitak nego u 4q i ugodno me iznenadio manji gubitak…

sad dalje možemo mirnom plovit morem jer su najgori momenti iza nas…

a ko ne misli tako nek se baci s palube i kupi natrag kad vidi novi najbolji kvartal! [wink]

je li ti ovo govoriš o atpl ili o nekoj dr. firmi ?!

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Kupnje:
Cijena Količina
887,00 18
880,03 30
880,02 83
880,00 312
879,00 26
878,11 3
878,04 92
878,00 30
877,03 1
876,50 22
Kupnje ne nedostaje, rezultati očekivani. Što se tiče turizma nađite bar jednu firmu koja je poslovala sa + u 1 q.

who dares, wins

@ falco

atpl da…

ne znaš čitat il ne razumiješ nešto?

Moje mišljenje:

Izvještaj je loš.

Neto gubitak 46 mil. kuna, ako se uzme u obzir prodaja broda od 150mil. kuna gubitak bi bio i 200, tečajne razlike 20 mil. kuna. To su sve prihodi na koje se nemože računati u slijedećem kvartalu.

Ohrabruje rast BDI.a za koji očekujem da će u prosjeku biti kao i onaj u zadnjem tromjesječju prošle godine. Pa bi i gubitak u drugom bio otprilike u razini ovog prvog tromjesječja, što je daleko od mojih procjena od 170mil. kuna

Ako računamo samo ovaj kvartal, gubitak bez prodaje broda i tečajnih razlika bio bi 220 mil. kuna.

Ohrabruje podatak da bi na kraju godine ukupni gubitak mogao biti manji od spomenutih 300 mil. kuna…

Pitanje za Tech.a
1. Dali si očekivao ovakav gubitak?
Pitanje za ostatak zajednice:
1. Dali je brod prodan malo prejeftino?

Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju dionica ATPL-a

FI uopće nije toliko loš.
Ako su posljednja dva kvartala najgore što nam se moglo dogoditi na ovoj dionici, onda se ne bojim za ovu godinu.

hate red



Znam da si pikirao ovu dionicu i da si sve dionice rasprodao, i vrebaš svoju priliku, ali takvim stavom ne valja, bolje šutiti pa neka padne cijena dionice, nego stalno navijati na pad, tako vrijedi isto i na rast…
[/quote]
Ma ne navijam ja nista vec komentiram dnevna dogadjanja. E sad kad se vidi efekt rezultata 1Q, ako dionica dodje na neki moj zamisljeni nivo i ako budem imao sta pametno za prodaju, moguce da se i vratim unutra. Vjerovatno je naj gore proslo ali vrijeme oporavka je jos nepoznanica.

@ kamenac

Nije loše vec ocajno. Pa di smo dosli da gubitak prikazujemo uspjehom

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Sramota je da se TNPL sotonizira koja je imala najbolje izvješče dok ATPL bude još narasla
nako ovog šugavog.
Da napomenem imam obje ali mi je pun k… stalnoga podcjenjivanja TNPL
I mislim da bi TNPL trebala biti ona koja je više rasla a ne ATPL

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

techmane opet pokazuješ fundamentalno nerazumijevanje dioničarstva!

New Report

Close