ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://shipping.capitallink.com/baltic_exchange/stock_chart.html?ticker=BDI

a bdi i dalje luduje! [thumbsup]

http://www.exchange.imarex.com/bdi-futures-closing-prices/category1048.html

… zvao kadrovnika (?) koji rekao da nezna!? pa šta bi "kadrovnik" trebao preko telefona dokonim day-traderima govoriti o rezultatima financ izvještaja? to se valjda čuva kao tajna, barem službeno. svjedočimo većim rasprodajama na wall streetu. balon se ispuhava na prvim lošijim ekonom vijestima (u ovom slučaju neočekivani pad široke potrošnje u zadnjem mjesecu). kako već imamo ovaj trend zadnjih dana možemo očekivati smirenje i stabilizaciju za dan-dva i preokret u zeleno … atlantska je imala izvrstan rezultat poslovanja u 2008. ali s naglaskom da bi bio i bolji da nije bilo pada u zadnjem kvartalu — kako se trend iz tog kvartala prenio i u 1. ove godine (vjerovatno je bio i gori), onda nemožemo očekivati povoljan izvještaj. ali kako je rečeno, neko će ga tumačiti ovako, ili onako, jer bi uvijek moglo biti gore (svakako, mislim da ne dolazi katastrofalan izvještaj). shodno tome možemo očekivati dodatni pririsak na cijenu dionice i vjerovatne korekcije na niže … ja osobno trenutni paket držim već 105 dana i odolio sam kušnji prodaje/ponovne kupnje u tom periodu. što se mene tiče preporuka je – hold!


… zvao kadrovnika (?) koji rekao da nezna!? pa šta bi "kadrovnik" trebao preko telefona dokonim day-traderima govoriti o rezultatima financ izvještaja? to se valjda čuva kao tajna, barem službeno. svjedočimo većim rasprodajama na wall streetu. balon se ispuhava na prvim lošijim ekonom vijestima (u ovom slučaju neočekivani pad široke potrošnje u zadnjem mjesecu). kako već imamo ovaj trend zadnjih dana možemo očekivati smirenje i stabilizaciju za dan-dva i preokret u zeleno … atlantska je imala izvrstan rezultat poslovanja u 2008. ali s naglaskom da bi bio i bolji da nije bilo pada u zadnjem kvartalu — kako se trend iz tog kvartala prenio i u 1. ove godine (vjerovatno je bio i gori), onda nemožemo očekivati povoljan izvještaj. ali kako je rečeno, neko će ga tumačiti ovako, ili onako, jer bi uvijek moglo biti gore (svakako, mislim da ne dolazi katastrofalan izvještaj). shodno tome možemo očekivati dodatni pririsak na cijenu dionice i vjerovatne korekcije na niže … ja osobno trenutni paket držim već 105 dana i odolio sam kušnji prodaje/ponovne kupnje u tom periodu. što se mene tiče preporuka je – hold!

Zvao sam firmu da mi reče dan kad je objava izvješća, ostalo je moje naklapanje..
Ja radim u HT-u, i sami znate transparentnost svih objava i datuma koji se znaju misecima prije. Očekivam i od ATPL nešto sklično, ali..Malo je uređenih firmi kao HT…

Komentari u Italicu

Mene bi s druge strane zanimao podatak koliko brodaskih kompanija je blizu ili već bankrotirala u proteklih 6 mj. te što se u konačnici dogadja s brodovima brodarskih kompanija koje bankrotiraju…

Nisam nigdje nasao podatak koliko je firmi bankrotiralo u zadnjih 6 mjeseci ali bitnije je kolika je njihova tonaza sto isto tako nisam nasao. Stariji brodovi idu u scrap a noviji se vracaju bankama koje imaju na njima hipoteke. Ukoliko imaju najam banka trazi Ship managera koji ce ih nastaviti operirati. Ako su bez posla idu na mrtvi vez i oglasava se prodaja. Po nekim procjenama naj gore je proslo i na market dolaze firme lesinari koji su akumulirali kapital i kupuju brodove spekulativno a ima i Ownera koji ne grade brodove za Guinessovu knjigu i sad su u shoppingu novih brodova.

Zanimljive bi bile i usporedbe isplativosti novog i starog broda s sadažnjom cjenom vozarina…

Tesko je danas usporedjivati isplativost. Cinjenica je da noviji brodovi dobivaju povoljnije ugovore.

Utjecaj cijene nafte na cjenu dnevnog najma broda, kao i potrošnja goriva na brodovima novije i starije generacije…

Uticaja ima i nema . Ako je brod u TC gorivo placa unajmitelj. Brodara porast nafte pogadja kroz porast mazivog ulja koje je naftni nus proizvod. Ukoliko je brodar na spotu repositioning je na njegov trosak pa je cijena bitna. Ukoliko je brod u VC moze biti placen po prevezenoj toni pa je trosak mgoriva na njegov racun i onda je bitan. Sve snage proizvodjaca motora su uprte u smanjenje potrosnje. Danas nije za ocekivati nesto revolucionarno pa zadnjih 10 godina i nema tako velike razlike u potrosnji. Common rail i rotirajuce lopatice turbopuhala su zadnje novosti na postizanju usteda.

Procjenu svijetske tonaže sada i za godinu dana te u 2011…

Radio sam jednu analizu ako se ne varam lani. Doduse nije uzela u obzir krizu vec samo prirodni priliv i odliv. Ne da mi se kopati po arhivi.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


a bdi i dalje luduje! [thumbsup]

http://www.exchange.imarex.com/bdi-futures-closing-prices/category1048.html

BDI luduje, a brodari u Amera u korekciji već cijeli tjedan. Mala kolizija, koja može, ali ne mora biti znakovita. DSX na 14, a bio je preko 18. Vjerojatno i nas čeka manja korekcija.
Ja svoje prodao i sad čučim čekajući par postotaka niže. ATPL je po meni, jedan od kadidata za dionicu koja će se prva približiti ATH. Ipak su to iskusni moreplovci kojima bura ne može naškoditi.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Dry Bulk Sector Takes A Hit As New Stock Hits The Market

http://www.streetinsider.com/Insiders+Blog/Dry+Bulk+Sector+Takes+A+Hit+As+New+Stock+Hits+The+Market+(DRYS,+DSX,+NAT,+NMM)/4646960.html

PS

Malo me je strah izvještaja.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Poštovani Žuti!
Slažem se- ovo je izvrsno pitanje i jedino ga stručnjak poput Techmana može odgovoriti!
Nadam se samo da će još procijeniti flotu kako je bilo dogovoreno.


Ma da ti budem iskren mozda i necu procjenjivati. Lito kuca na vrata, imam posla ko u prici, ne vidim uru za pobic na moj dragi otok pa za pisanje imam sve manje vrimena a i volje. Sorry [cool]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


PS
Malo me je strah izvještaja.

Zašto te strah ako kažeš da si svoje prodao?

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


PS

Malo me je strah izvještaja.


Dragi kolege izvještaj će biti vjerojatno, "pozitivna nula".
Sada nalitičari neka odgovore jeli to dobro ili nije.

Korkyra


Kao drugo ako bolje pogledaš na sliku vidjet češ 13 brodova na slici – u tekstu se spominje 735 brodova ukupno ja ih toliko ne vidim – ja ih vidim 13.

Ovde imas koji vise od 13 a ima i nesto korisnih informacija.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close