ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Procjena bi trebala biti zasnovana i na otprilike 70% novogradnji kojih neće vjerovatno ugledati svjetla dana, kao i određenom postotku brodova koji idu u scrap zbog neisplativosti.

S druge strane evo što kažu analitičari Credit Suisse i nizozemskog TDN-a:

http://www.hegnar.no/analyser/article373950.ece
http://www.hegnar.no/analyser/article374055.ece

Još kad bi znali norveški… [wink]

One kompanije koje "prežive" ovu krizu, vjerovatno će bit jače, a mislim da ATPL nema s tim problema.

sutra je novi dan.

Pitanje off target.Sjetite se tamo 16.02. su mi uplatili nekakvu dividendu i zatim je povukli, te je nisu vise nikako uplatili.Sta je s tim?Pokusao sam naci odg. u postovima prije, ali sam samo nasao da du je neki dobili.Jel postoji kakav plan kada ce biti isplata neke vrste dividende?Hvala

Imperial 75,510 2007 Gangavaram 3/8 May China $17,000 Jaldhi trip via EC India

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Pitanje off target.Sjetite se tamo 16.02. su mi uplatili nekakvu dividendu i zatim je povukli, te je nisu vise nikako uplatili.Sta je s tim?Pokusao sam naci odg. u postovima prije, ali sam samo nasao da du je neki dobili.Jel postoji kakav plan kada ce biti isplata neke vrste dividende?Hvala

a) off topic
b) Dividenda je greškom uplačena iz razloga jel je atpl uplatio dividendu za one koji su posjedovali dionicu čini mi se 31.1 umjesto onih koji su je imali 31.12…

Zašto nitko ne komentira ovaj članak:

http://www.nytimes.com/20…/13ship.html?ref=business

… danas imamo opet (!) potvrdu što je s čim u koleraciji – dow jones premarket je u crvenom, povlači za sobom i eu burze i potom se (oprezni) sentiment prelijeva i na male regionalne burze uključujući zse …
korekcije su međutim očekivane. ožujak+travanj+početak svibnja su dali rezultat kakav nije viđen cijelo desetljeće, ali se i balončić napuhao, pa imajuću u vidu svježe recesijske rane korekcija je očekivana i dobrodošla. "velike" tehničke analize, ili pokušaji u tom smislu bi važile za ulaganja tipa above 5m eur … ovako, radije gledajmo što se dešava preko bare jer je to mjerilo. oni koji pušu na atpl dionicu nisu svjesni da je to jedina dionica na zse koja omogućuje strast i užitak kratkoročnog/srednjeročnog trejdanja, s obzirom na njenu volatilnost i likvidnost (!). npr. ht je konzervativna tvrđava koja ima dnevne promete do 30m kn, a da pri to završi day-trade i u minusu, ili s plus pomakom manjim od 1% … zato bi mogli bit zadovoljni što atpl uopće egzistira na zse – možeš je unovčti kad hočeš, ako ti se sjedi danima uz pc možeš trejdati itd. a uvjeren sam da su mnogi na njoj i pristojno zarađivali. prema tome tko voli nek’ izvoli … osobno sam pri prvim kupnjama (početak studenog prošle god) "popušio"! neiskusna (!?) brokerica iz hite/split nije znala, ili mogla upozoriti na neke fundamente, ali tko joj može zamjeriti? ionako tamo sjedi samo radi upisivanja naloga osiguravajući firmi da uredno pokupi svojih 0,60% … ali, s vremenom se nauči i pomalo razviješ osjećaj za in/out moment … ja sad atpl čekam na 1.116 kn (!?) da pokupim s tom cijenom samo dobit od cca 0,5m kn i idem u kupnju stana …
nadam se ovom razvoju događaja u narednih 5 sedmica do kad sam dao nalog za prodaju … na hr.portfoliu korisnik pita koje teh analize/alate koriste menađeri iz oif pri kupnjama/prodajama …
odgovor je bio – teh analize se malo koriste (!) pri konačnim odlukama, jer iskustvo brokera i osjećaj za situaciju teh alat ne može zamijeniti …
ovom što pita za dividendu – pogledati na portal mojedionice.hr … by the way, dividenda u iznosu 50kn po dionici je već isplaćena za proteklu fiskalnu god i do narednog proljeća nema nove dividende
(nadajmo se da će je po tradiciji i biti i dalje). u početku isplata ustanovilo se da se koristila stara lista s imenima/adresama dioničara i stoga je proces nakratko zaustavljen s povlačenjem sredstava s računa na koje je krivo upućen. o tome je odmah izašlo i pismo izvinjenja od strane uprave atlantske …


Zašto nitko ne komentira ovaj članak:

http://www.nytimes.com/20…/13ship.html?ref=business

Bum ja, bum ja…
Kao prvo komentiranje zločudnih i tobože istinitih članaka nije dozvoljeno…
Kao drugo ako bolje pogledaš na sliku vidjet češ 13 brodova na slici – u tekstu se spominje 735 brodova ukupno ja ih toliko ne vidim – ja ih vidim 13.
Kao treće html ima u naslovu 13ship.html dakle 13 brodova a ne 130 ili 735 koliko se spominje u tekstu.

Ma dajte molim vas, to je sve propaganda kako bi mi mali izašli da ONI mogu opet uć unutra…

Tørrbulk Index Baltic Dry Index climbs today 79 points, or 3.51 percent to 2,332 points on Wednesday.

Pokleknula!

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Baltic Exchange Dry Index 2332 UP 79
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3129 UP 141
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2226 UP 68
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1675 UP 36
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 791 UP 19

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

New Report

Close