ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 09:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,55
15.246
314
48,50
48,80
-0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Prenosim s teme JDPL od gosp. Zivka 11.05.09. | 16:25

Pozivam Vas da pogledate moj komentar istog posta. Ovako zutom ostaje etiketa navijackog novinarstva ili sta bi mi kazali forumaskim rjecnikom drukeraja.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kolega ne mogu se sloziti sa vama. DRYS se vezuje sa ATPL ovisno o trendu. Ako raste posta se na ATPL a ako pada od njega se distancira.

Nije istina distancirali smo se kada je najavljena 1 po redu dokapitalizacija a sada je 3 po redu……. a neki truli nickovi stalno prate drys ima i drugih kompanija koje su slične ATPL i ne čine neprestano dokapitalizacije i takve kompanije treba pratiti kako bi se uspoređivali s ATPL…..

Previše sličnosti s gekko nickom…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Kolega ne mogu se sloziti sa vama. DRYS se vezuje sa ATPL ovisno o trendu. Ako raste posta se na ATPL a ako pada od njega se distancira.

Nije istina distancirali smo se kada je najavljena 1 po redu dokapitalizacija a sada je 3 po redu……. a neki nickovi stalno prate drys ima i drugih kompanija koje su slične ATPL i ne čine neprestano dokapitalizacije i takve kompanije treba pratiti kako bi se uspoređivali s ATPL…..
[/quote]
A čemu uopće usporedbe, ima toliko momenata koji su specifični za tu zemlju i burzu itd..Osnov za dug. inv. trebala bi biti TA,FI , ali mi inženjeri telekom. smo tu tanki…



Kolega ne mogu se sloziti sa vama. DRYS se vezuje sa ATPL ovisno o trendu. Ako raste posta se na ATPL a ako pada od njega se distancira.

Nije istina distancirali smo se kada je najavljena 1 po redu dokapitalizacija a sada je 3 po redu…….
[/quote]

Poštovani forumaši!
Velikišef je u pravu, išao sam provjeriti.

DRYs ima miljarde duga i trenutno je dionica za igranje ruleta.
A to šta raste ATPL kad i DRYS nije točno pošto je DRYS rastao dok su svi drugi brodari padali u onom momentu kad je recimo dogovoren ugovor za drillere nafte.
To šta ljudi povjeruju u njihovu vezu pa to slijepo prate to je njihov problem.



Može se primjetiti i da u zadnjih 2 tjedna nema stjecanja vlastitih dionica (Atlanska ne kupuje) mislim da to govori puno.

Kolega, molim Vas, i ostale sudionike foruma, ako već ne znate da se firma zove ATLANTSKA PLOVIDBA D.D., ubuduće pišete skraćeno tj.ATPL,i još nešto za vas i ostale koji ne znaju,
gornja granica koju smije imati ATPL kao vlastite dionice iznosi 10% tj. 139.552 ukupne količine izdanih dionica, a trenutno ih ATPL ima 133.002 tj.mogu dokupiti još samo 6.550 dionica, prema tome, ne donosite pogrešne zaključke ako ste neinformirani.
[/quote]
Mislim da smiju imati i više ali ih moraju poništiti ili otpustiti u roku godinu dana.

IMT?

Ovo sam napisao jučer….. i ovo je razlog zašto dionica ATPL pada ili raste

Ova dionica ima puno daytradera i zato pad BDI-a, ili mogući negativni predznak da će doći do pada BDI-a utječe jako na pad cijene, a rast BDI-a utječe na kupnju……

Stoga ova dionica je jako psihološka……..

Svaki drugi komentar, previše je rasla suvišan je jer ovdje isključivu cijenu dionice stvara BDI-a, i kada bi on neprekidno rastao 2 mjeseca, cijena bi rasla skoro mjesec i po, a od tih 2 mjeseca 15 dana bi padala upravo zbog špekulacija o kretanju indeksa BDI-a.

Korekcija je dobro došla ali kada je opravdana……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

level 9 clear! [smiley]




Može se primjetiti i da u zadnjih 2 tjedna nema stjecanja vlastitih dionica (Atlanska ne kupuje) mislim da to govori puno.

Kolega, molim Vas, i ostale sudionike foruma, ako već ne znate da se firma zove ATLANTSKA PLOVIDBA D.D., ubuduće pišete skraćeno tj.ATPL,i još nešto za vas i ostale koji ne znaju,
gornja granica koju smije imati ATPL kao vlastite dionice iznosi 10% tj. 139.552 ukupne količine izdanih dionica, a trenutno ih ATPL ima 133.002 tj.mogu dokupiti još samo 6.550 dionica, prema tome, ne donosite pogrešne zaključke ako ste neinformirani.
[/quote]
Mislim da smiju imati i više ali ih moraju poništiti ili otpustiti u roku godinu dana.
[/quote]

tocno tako,mogu imati koliko hoce,ali svaki visak od 10%,moraju otpusitit ili ponistiti u roku godine dana

Nešto mi se ask prorijedio?

Top ask
CIJENA KOLIČINA
911,99 6
912,00 8
912,99 100
913,00 19
913,78 3
913,79 20
913,80 27
913,86 3
913,90 20
914,88 64

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Danas će BDI preko 100 bodova pa me baš interesira reakcija.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Danas će BDI preko 100 bodova pa me baš interesira reakcija.

Kako znaš. sumnjam, jučer je po meni zadnji dan u plusu…

New Report

Close