ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Poštovani Gekko i ostali!
Ova osoba vrlo dobro zna da priča neistine.
Da vidimo što kaže Zakon o tržištu kapitala.
Predlažem angažiranje po ovom pitanju.

Članak 577.
(1) Novčanom kaznom u iznosu od 500.000 do 1.500.000 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba:
1. ako kao izdavatelj, na propisani način i pod propisanim uvjetima ne obavijesti javnost o povlaštenim informacijama koje se izravno odnose na njega, suprotno odredbama članaka 459. i 460. ovog Zakona,
2. ako kao izdavatelj ili osoba koja djeluje u njegovo ime ili za njegov račun, u slučaju iz članka 462. ovog Zakona, ne objavi javnosti povlaštenu informaciju, suprotno odredbi članka 462. ovog Zakona,
3. ako kao izdavatelj ili osoba koja djeluje u njegovo ime ili za njegov račun ne vodi, ne čuva ili ne ažurira Popis upućenih osoba, odnosno ako ne dostavi Popis upućenih osoba Agenciji na njezin zahtjev, a sve suprotno odredbama članka 463. ovog Zakona,
4. ako trguje ili izvršava transakcije, daje naloge za trgovanje, na način koji bi predstavljao tržišnu manipulaciju, suprotno odredbama članaka 465. i 466. ovog Zakona;
5. ako ne surađuje s Agencijom tijekom postupka nadzora prema Dijelu četvrtom ovog Zakona, na način da ne dopusti ovlaštenim osobama Agencije ulazak u poslovne prostorije, pristup dokumentima, ne daje tražene informacije, ili ne surađuje s Agencijom na bilo koji drugi način, a koji je potreban radi ispunjenja svrhe nadzora, suprotno odredbama članka 480. stavka 3., 4. i 5. ovog Zakona,
6. ako ne postupi u skladu s mjerom Agencije iz članka 480. stavka 6. točke 1., stavka 7., stavka 9. i stavka 10. ovog Zakona,
7. ako širi informacije putem medija, uključujući i internet, ili bilo kojim drugim načinom koji daje ili bi mogao davati lažne ili obmanjujuće signale u pogledu financijskih instrumenata, uključujući širenje glasina i lažnih ili obmanjujućih vijesti, gdje je osoba koja je proširila informaciju znala ili trebala znati da je informacija lažna ili obmanjujuća, suprotno odredbama članaka 465. i 466. ovog Zakona.
(2) Novčanom kaznom u iznosu od 50.000 do 150.000 kuna kaznit će se za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka i odgovorna osoba pravne osobe.

Kolega sačekajmo još koju minutu pa da vidimo tko iznosi činjenice a tko druka. Ja samo iznosim činjenice kakav je trend ako Vas nervira što je on trenutno negativan, što ču Vam ja, pa ne određujem ga ja !!!

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Koji je interes nekome (gekko) lagat da 10. ŠMOK DAMIR prodaje, zakljucite sami kao i zasto je slicno velika kupnja ATPL (20-ak tisuca) bila i u dan ostvarenja prava na predujam dividende.

Važeći podaci za uredovni dan 11.05.2009 .
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 139.981 10,03 Osnovni račun
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 133.002 9,53 Osnovni račun
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92 Osnovni račun
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92 Osnovni račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 58.701 4,21 Osnovni račun
6. JERKOVIĆ ANTE 54.868 3,93 Osnovni račun
7. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 50.000 3,58 Osnovni račun
8. LONZA VLAHO 48.842 3,50 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 42.133 3,02 Skrb. račun
10. ŠMOK DAMIR 29.965 2,15 Osnovni račun
Ukupno: 49,79

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

***obrisano***

i stvarno je izneo informacije koje je napisao mulitinick

7. ako širi informacije putem medija, uključujući i internet, ili bilo kojim drugim načinom koji daje ili bi mogao davati lažne ili obmanjujuće signale u pogledu financijskih instrumenata, uključujući širenje glasina i lažnih ili obmanjujućih vijesti, gdje je osoba koja je proširila informaciju znala ili trebala znati da je informacija lažna ili obmanjujuća, suprotno odredbama članaka 465. i 466. ovog Zakona.

Piše u vezi drys-a a direktor od Drys printa nove dionice kao novine, zato je Drys pao već sam mu jednom objasnio ali on i dalje piše Drys je pao 15 posto, ne piše razlog pada već samo pad…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ma kakve lažne informacije kolega, kažem da je negativan trend što se vidi iz pada od 1 % i sada širim lažne informacije. Ok ak tak mislite više neču ništa pisat pa veličajte onda do neba ovu dionicu.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Dragim HR. sugradjanima:
Da je moj, tada, suradnik ŠMOK DAMIR od 1997-2001 kupovao USD po 7-8kn (ili EUR-e) i cuvao u banci, umjesto sto je kupovao ATPL, vjerujuci upravi da ce davati dividende koje ce isplacivati otvorene kredite za kupnju njihovih dionica od 20-ak kn na vise, nebi danas samo na iznos predujma dividende dobio 1,5 Miliona kn, sa glavnicom od 29.965 kom ATPL-r-a.
Izracunajte sami:
Koliko bi DANAS imao u banci ako vec i to nebi potrosio za zivot jer je 2000 bio tehnoloski visak i dobio otpremninu koju je pretpostavljam isto utukao u Atpl. Svi koji su mu govorili da je lud sto kupuje Atpl, danas rade za sitnu mjesecnu crkavicu, a on sigurno moze lijepo zivjeti od dividende. Ne vjerujem da mu i padne na pamet prodavat.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


Kolega ne hitrite s izjavama:
DRYS je pal 15% a DSX skoro 3%.
Što se vidi iz linka koji nam je poslao ‘odjavaHRT’. Europa je jutros u crvenom. Ja neznam šta se svi boje toliko te korekcije?

ma korekcija je ok, ali ja je danas baš ne vidim….

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

DRYS pada zbog svojih razloga koje su vezane uz 3 dokapitalizaciju. ATPL nema nikakve veze s DRYS. Ne pišite ono o čemu ne znate.

Dobro se crobi drži, sva piskarala kažu da je danas pad kao i u Evropi, ali mi prkosimo….dokle…
Ja sam isto ožekivao pad čak i do 850..

Dry bulk shipping looking for stable recovery

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=47135&Itemid=93

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Koji je interes nekome (gekko) lagat da 10. ŠMOK DAMIR prodaje, zakljucite sami kao i zasto je slicno velika kupnja ATPL (20-ak tisuca) bila i u dan ostvarenja prava na predujam dividende.

Važeći podaci za uredovni dan 11.05.2009 .
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 139.981 10,03 Osnovni račun
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 133.002 9,53 Osnovni račun
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92 Osnovni račun
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92 Osnovni račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 58.701 4,21 Osnovni račun
6. JERKOVIĆ ANTE 54.868 3,93 Osnovni račun
7. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 50.000 3,58 Osnovni račun
8. LONZA VLAHO 48.842 3,50 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 42.133 3,02 Skrb. račun
10. ŠMOK DAMIR 29.965 2,15 Osnovni račun
Ukupno: 49,79


Damir Šmok nije u upravi. koliko je mi je poznato on je običan operativac u AP.

I noga u guzicu je korak naprijed


DRYS pada zbog svojih razloga koje su vezane uz 3 dokapitalizaciju. ATPL nema nikakve veze s DRYS. Ne pišite ono o čemu ne znate.

Kolega ne mogu se sloziti sa vama. DRYS se vezuje sa ATPL ovisno o trendu. Ako raste posta se na ATPL a ako pada od njega se distancira.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close