ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dali netko zna zašto kod dionice T-HT-a je najveća dobit uloženo dobiveno, cijena dionice i visina dividende ( u zadnje dvije godine najveći omjer dobiti od ostalih ), a neke dionice koje imaju višestruko manju dobit što se odrazi kao "dividendu" imaju porast cijene dionice veći od T-HT…
Ako mi netko zna odgovor na to, znat ću da se ovdje imam s kim dopisivati.
Puno ljudi je krenulo u trgovanje dionicama a nemaju pojma u što se upuštaju…

ht je pod velikom kontrolom fondova .
kod nekih dionica koje imaju malu dobit ili su u gubitku, ima špekulanata, koji sa relativno malim iznosima mogu puno dizati/spuštati cijenu dionice .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Dali netko zna zašto kod dionice T-HT-a je najveća dobit uloženo dobiveno, cijena dionice i visina dividende ( u zadnje dvije godine najveći omjer dobiti od ostalih ), a neke dionice koje imaju višestruko manju dobit što se odrazi kao "dividendu" imaju porast cijene dionice veći od T-HT…
Ako mi netko zna odgovor na to, znat ću da se ovdje imam s kim dopisivati.
Puno ljudi je krenulo u trgovanje dionicama a nemaju pojma u što se upuštaju…

Dobit je samo jedna stvar koja se gleda u vezi cijene dionica. Ima ih još stotinjak. A najvažnija je mogućnost rasta firme pa eto i te tvoji dobiti ako baš hoćeš. Sumnjam da ht može više uopće rasti a ako će i rasti može max 10-15 %. Dok mnogo drugih dionica može rasti po nekoliko desetina i nekoliko stotina posto.



@techman

BDI na 2298 da bi se strmoglavili na 1463 mjesec dana kasnije. I ko garantira da se necemo opet????

Ja bih bio vrlo iznenađen da se to dogodi,a mislim da je takva mogućnost jednaka onoj da se DOW vrati ponovno na 7000 bodova. Nešto mi govori da se tržišta oporavljaju i da svjetska gospodarstva jačaju, moguća je manja korekcija BDI-ja iza koje slijedi ponovno žešći uzlet, a mislim da za takvu prognozu ne treba biti brodarski expert.

Rast BDI nije uzrokovan rastom DOW niti će rast ili pad DOW uzrokovati rast ili pad BDI. BDI je ipak index vozarina, a vozarine, u konačnici, osim odražavanja trenutačnog stanja ponude i potražnje odražavaju i omjer trenutne ponude i potražnje, što je možda još bitnije.

Tech je par puta rekao "nemože ekonomija biti u klincu a BDI rasti, i obrnuto" Ja bih nadodao da može, ali ovisno o situaciji u kojoj se nalazimo…

…kolega nadam se da po ovome ne trguješ, već da ti je to samo druk…inače od takvih očekivanja bi mogao početi piti apaurine…nemojte se previše nadati…bolje da vas ugodno iznenadi nego da vas dovede do ludila, jedna te ista situacija…-prijateljski savjet…možda sam to prošao, pa znam…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...




@techman

BDI na 2298 da bi se strmoglavili na 1463 mjesec dana kasnije. I ko garantira da se necemo opet????

Ja bih bio vrlo iznenađen da se to dogodi,a mislim da je takva mogućnost jednaka onoj da se DOW vrati ponovno na 7000 bodova. Nešto mi govori da se tržišta oporavljaju i da svjetska gospodarstva jačaju, moguća je manja korekcija BDI-ja iza koje slijedi ponovno žešći uzlet, a mislim da za takvu prognozu ne treba biti brodarski expert.

Rast BDI nije uzrokovan rastom DOW niti će rast ili pad DOW uzrokovati rast ili pad BDI. BDI je ipak index vozarina, a vozarine, u konačnici, osim odražavanja trenutačnog stanja ponude i potražnje odražavaju i omjer trenutne ponude i potražnje, što je možda još bitnije.

Tech je par puta rekao "nemože ekonomija biti u klincu a BDI rasti, i obrnuto" Ja bih nadodao da može, ali ovisno o situaciji u kojoj se nalazimo…

[/quote]

rast bdi-a je također dobra naznaka oporavka ekonomija, kao i obratno…

kad se strmopi*di onako znači nešto drugo…

eto, pa ti sad zaključi sam di smo što smo i što ćemo!? [wink]





@techman

BDI na 2298 da bi se strmoglavili na 1463 mjesec dana kasnije. I ko garantira da se necemo opet????

Ja bih bio vrlo iznenađen da se to dogodi,a mislim da je takva mogućnost jednaka onoj da se DOW vrati ponovno na 7000 bodova. Nešto mi govori da se tržišta oporavljaju i da svjetska gospodarstva jačaju, moguća je manja korekcija BDI-ja iza koje slijedi ponovno žešći uzlet, a mislim da za takvu prognozu ne treba biti brodarski expert.

Rast BDI nije uzrokovan rastom DOW niti će rast ili pad DOW uzrokovati rast ili pad BDI. BDI je ipak index vozarina, a vozarine, u konačnici, osim odražavanja trenutačnog stanja ponude i potražnje odražavaju i omjer trenutne ponude i potražnje, što je možda još bitnije.

Tech je par puta rekao "nemože ekonomija biti u klincu a BDI rasti, i obrnuto" Ja bih nadodao da može, ali ovisno o situaciji u kojoj se nalazimo…

[/quote]

rast bdi-a je također dobra naznaka oporavka ekonomija, kao i obratno…

kad se strmopi*di onako znači nešto drugo…

eto, pa ti sad zaključi sam di smo što smo i što ćemo!? [wink]
[/quote]

Tako je wunder,The Baltic Dry Index (BDI) is a practical economic indicator on a global scale,evo ako nekog zanima na dvije stranice kako BDI "radi"

Understanding the Baltic Dry Index

http://learningmarkets.com/index.php/20081106774/Stocks/Intermarket-Analysis/understanding-the-baltic-dry-index.html

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


The Baltic Dry Index (BDI) is a practical economic indicator on a global scale

A molim te objasni mi onda kako to da je BDI u 2002 bio oko 1000 bodova, ili kako to da je 2006 bio između 2000 i 3000 bodova… Kakva je onda ekonomska kriza zahvatila svijet da je BDI bio također na granici isplativosti…


rast bdi-a je također dobra naznaka oporavka ekonomija, kao i obratno…

Znači u trenutku kada je BDI pao na najniže grane ekonomija je bila u totalnom knock downu. A zašto je onda BDi već dva puta rastao u ovoj godini, jedanput padao… I dont think so…

Kad več čitate razne definicije BDI.a, možete pročitati da je također BDI i sezonskog karaktera, da je to omjer ponude i potražnje za prijevozom sirovina, da je to omjer PONUDE i potražnje za brodskim prostorom, da ovisi i o cijeni željezne rudače, da je sačinjen od više komponenata, da na njega utječe tečaj dolara itd…

Posjedujem dionice ATPL da se razumijemo, ali budimo realni.

meni se s tobom ne nadmudruje i ne troši energija niti planiram biti kome mentor nit se pravit pametan…

kao i u kladionici 1,x,2 tako i na burzi postoje samo tri opcije

buy, hold, sell

sretno!

p.s. moja pozicija je na vrijeme i dovoljno nisko 1x i takva ostaje dugo dugo…



The Baltic Dry Index (BDI) is a practical economic indicator on a global scale

A molim te objasni mi onda kako to da je BDI u 2002 bio oko 1000 bodova, ili kako to da je 2006 bio između 2000 i 3000 bodova… Kakva je onda ekonomska kriza zahvatila svijet da je BDI bio također na granici isplativosti…

[/quote]

Kolega 2002 je počelo sranje u Iraku

Dow Jones Industrial March 2002 10,404
Dow Jones Industrial September 2002 7,590

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Ma neznam, ovo sve smrdi. Očito je da je veliko iskrcavanje na 900 pa sami zaključite !

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

DryShips Inc. May 8, 2009 Market Close: $ 8
Pre-Market High: $ 7.76
Pre-Market Low: $ 7
Pre-Market Last: $ 7.39
http://www.nasdaq.com/aspxcontent/ExtendedTradingTrades.aspx?selected=DRYS&mkttype=pre

Mislim da danas BDI lagano pada.

SLAVONAC (malo san maka)

I ja tako mislim, ovo je dosta i dugo raslo začudo!

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

New Report

Close