ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 09:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,55
15.246
314
48,50
48,80
-0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Najbolje ponude [ ATPL-R-A ] Kupnja Cijena
41 3.391,01
10 3.391,00
5 3.380,99
4 3.380,50
4 3.361,00
Cijena Prodaja
3.400,00 6
3.425,00 10
3.430,00 28
3.448,50 27
3.448,88 7

probilo ispod 3400

dr. Leone Glembay, sin Ignjata i prve supruge rođ. Basilides – Danielli (38 godina)

Zare, vidim da si već došao do nekih zaključaka. Da malo pomognem materijalom u prilogu.
Inače, treba voditi računa o tome da Zakon o investicijskim fondovima glede ograničenja ulaganja ne tretira jednako OTVORENE i ZATVORENE investicijske fondove. Kao što i sami naziv sugerira, Slavonski fond je zatvoreni investicijski fond i za njega vrijedi temeljno ograničenje od 15% po dionici (iznimke nisam proučio, priznajem, ne mogu sve stići…)

bok svima
evo malo razmisljanje
na burzi sam 3 godine i svasta se desavalo na burzi u hrvata
prije 3 godine bile su in brodarske i to je trajalo
onda je krenulo ono sa bankama a onda su krenuli građevinari
sad vidimo da je red da se vrati na pocetak
sve je vec napisano o izvrsnim ugovorima vrijednostima flote i rastu dobiti pa je rast očekivan
plovidbe bi mogle obiljeziti nastupajuće razdoblje

ovo nemojte shvatiti kao preporuku za kupnju il prodaju

Postanite Eu-robovi

Nove vijesti……………
According to analysts at Jefferies and Cantor Fitzgerald, the spot charter rates of Capesize dry-bulk ships fell last week as the amount of space available on ships grew. The supply increased because Chinese steel makers have begun to draw down their iron ore inventories rather than bring in more supply while they initiate annual negotiations with miners over 2008 prices.

Jefferies and Cantor both believe that charter pricing will get back on track and move higher again once the negotiations mature, as the Chinese cannot pull down their inventories very long.

Cantor analyst Urs Dur told me Monday afternoon that the volatility at this time of year might be news for new investors in the group, but anyone who has been around dry-bulk shipping for a few years knows that this type of gamesmanship on pricing, both by Chinese buyers and the Chinese media, is typical and not indicative of deals that will ultimately be struck. Dur noted that the Chinese ore buyers whined about pricing last year but acquiesced in the end.

The key is to watch not what the Chinese are doing, but what the actual charterers of ships are doing. He said that the iron ore miners like BHP Billiton (BHP – Cramer’s Take – Stockpickr) of Australia are trying to lock in charters at today’s prices for three to five years. [color=blue]Given that charter rates are now at their highest point in history, when you see smart cargo owners are willing to pay a lot for a long time it tells you that they think rates will be higher next year. [/color]
To put a number on it, Dur said that in 2007 through last week, ore shippers finalized 451 charters of over one year in length. In all of 2006 the number was 246, and in 2005, the number was 176. “Companies with major mining commitments need capacity to move their cargoes to a very hungry China,” said Dur. “China saying that they are going to stop consuming iron ore is like America saying that they are going to stop consuming McDonald’s hamburgers.”

Not gonna happen, in other words.

So demand for dry-bulk ships isn’t deteriorating, so don’t get spooked out of the industry. All the stocks in the group are buys, though my favorite is Genco due to its superior management, youthful fleet, long-term focus and charter coverage through much of next year.

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ne kužim, zašto ne raste?

I love the Smell of Profits in the Morning

taj ko izlazi, kupite si cd pa ce te moci vidjeti ko su oni, imaju puno i ne mozemo gore dog god oni tako ne odluce, stoga ne gajite lazne nade…imajte strljenja jer ce morat doc dan kad ce prestat s iskrcavanjem i onda idemo samo prema jednom smjeru!!!

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod


zare: ” Eto našao sam i onaj podatak – ZIF može najviše uložiti 15% u jednu dionicu. 30.9. su imali malo preko 15%, ali u međuvremenu je cijena narasla bila za 30%… Teško mi je procijeniti koliko im je ostala imovina porasla, ali moguće da moraju prodati oko četvrtinu dionica dakle oko 7000 da bi zadovoljili zakonske uvjete. Pitanje je koliko će skresati udio ATPL u svom portfelju… Možda bi onda uskoro moglo završiti ovo iskrcavanje… ” good point zare, ako je sve tocno….

mislim da je u igri netko bitno jaci od 9000 dionica.
jer ova prodaja ide kad je cijena bila 3700kn.cijena je dolsa do 3800-3900 (ATH) i od onda traje ova prodaja, spustila je cijenu na 3700kn i samo je krenuo istovar.brutalan i bezobziran, sve je to moglo ici uz lagani rast cijene, ali ocito mu nije bilo stalo 100, 200,300kn gore dolje..
to se potvrdilo i nakon pada, cijena je pala na 3200kn u panici, kad se vratila, čo’jek je jednostavno zasjeo opet, ovaj puta na 3450kn (to mu je jucer bila omiljena stanica) [smiley2] uz sporadicno lupanje po bidu, cim bi ga se iole nakupilo, ili sporadicno probijanje na razine iznad 3500kn, valjda nije bio uz komp, da istovari opet novu kolicinu, naravno na 3450kn..

tko je tajanstveni prodavatelj, ne znamo..
ocito nema jedan racun jer bi ovoliku kolicinu iskrcaja vidjeli na promjeni u top-ten, dakle ili je vise osoba, ili je skriven pod vise racuna.
do prije par dana mu je bila dobra i 3700 cijena, sada je i 3450 sasvim ok.mozda ju doćera i niže..
očito imaju dionicu iz dubokih ’90ih kad su je plaćali 20kn.

nema gore dok se ne razbije ta prodaja.
džabe svi fundamenti svijeta..
dobro dosli na ZSE, Hrvatska[smiley2][smiley2][smiley2]

inace ovo mi je dejavu, na TNSA je bio isti slučaj..mozda se neko sjeća onog cuvenog Apoxiomen-Karojeva pokliča: Tomo kipa

meni je bitno da je FI odlicno..
a u biti je samo najava za 4Q, koji ce biti daleko bolji, tako da lagano idem u zimski san i samo promatram..valjda ce se do proljeca i ovaj iskrcati[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Današnji BDI ponovno up.10674 (+69)


Ne kužim, zašto ne raste?

Netko je spreman prodati jeftinije, odnos ponude i potražnje pogledaj HT…………..[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Zare, vidim da si već došao do nekih zaključaka. Da malo pomognem materijalom u prilogu.
Inače, treba voditi računa o tome da Zakon o investicijskim fondovima glede ograničenja ulaganja ne tretira jednako OTVORENE i ZATVORENE investicijske fondove. Kao što i sami naziv sugerira, Slavonski fond je zatvoreni investicijski fond i za njega vrijedi temeljno ograničenje od 15% po dionici (iznimke nisam proučio, priznajem, ne mogu sve stići…)

To sam i ja bio pogledao.
Ubacio sam današnje cijene za domaće dionice koje imaju (to je 80% njihovog portfelja) i ispada da ATPL iznosi 18% – naravno uz pretpostavku da nisu ništa prodavali.
Uz cijenu 4000kn to je 20%. Tako da bi rekao da moraju prodati barem 9000 komada da budu mirni neko vrijeme.

okvirno, mislim da je dosad istreseno oko 20 000 kom.od ovog prodavatelj/a.
unatrag 2 tjedna otkakao ide prodaja s ovim “potpisom”[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Samo malo, ako oni moraju srezati na 15 % vrijednosti fonda oni moraju prodati. I onda kada oni konacno prodaju onda bi cijena trebala ici gore te kada cijena ode prema gore oni opet preko 15% jer je cijena skocila. Po tome ko zna koliko ce to trajati.[smiley7]

New Report

Close