ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

on se raspito… po selu…. raskršće..

Da…..[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

…..ujutro je sve bilo dobro krenulo….
ali svakodnevno netko blokira rast velikim paketima (tako je bilo i prije pada)……..3450 blokadica

Molim vas da mi netko pošalje 5 najboljih prodaja i tablicu zadnji 5 minuta za ATPL.
Hvala!


Molim vas da mi netko pošalje 5 najboljih prodaja i tablicu zadnji 5 minuta za ATPL.
Hvala!


eto ga na…

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Želite dionice s najvećim prinosom u 2007? Provjerite zaduženost kompanija!

Business.hr/Hina
07.11.2007 11:57
Pročitaj komentare(1)

Dionice s najboljom izvedbom na Wall Streetu u ovoj godini dionice su kompanija s odličnim bilancama, a snažan rast njihovih cijena odražava oslabljenu sklonost ulagača riziku nakon potresa na kreditnim tržištima i tržištima nekretnina.
Među 31 kompanijom koje nisu opterećene dugovima, a čije su dionice sadržane u američkom burzovnom indeksu Standard & Poor’s, nalaze se Apple Computer, Google, Microsoft i T. Rowe Priceare. Primjerice, Appleova dionica od početka ove godine dobila je na vrijednosti 120 posto, a Googleova 57 posto.

“S obzirom da kreditna tržišta i dalje pokazuju znakove slabosti, tvrtke koje se oslanjaju na tržišta dugova kako bi financirale svoje redovno poslovanje, odnosno programe otkupa dionica, suočit će se s rastom svojih troškova pozajmljivanja”, kazao je Paul Hickey, suutemeljitelj Bespoke Investment Groupa u Mamaronecku.

Nastavi čitatiOglas:

“Kako će to utjecati na njihove dionice?”, pitao je klijente u svojem nedavnom izvješću i odgovorio – “očigledno, u velikoj mjeri”.

Hickey je ustvrdio da dionice kompanija koje su sadržane u burzovnom indeksu S&P a nisu opterećene dugovima zasad bilježe najbolju izvedbu, s dobitkom na cijeni iznad 17 posto od početka godine.

Nasuprot njima, dionice kompanija čiji je odnos duga i dioničarskog uloga veći od 10 posto ove su godine ostvarile rast cijena do svega 4,0 posto, dodao je. Nadalje, pripadnici korporativne Amerike s niskom razinom zaduženosti, čiji odnos duga i dioničarskog uloga ne premašuje 10 posto, bilježe više nego dvostruko veći rast cijena, od 9,29 posto, tumači Hickey.

“Razine zaduženosti kompanija uvijek su važne, no u uvjetima kada gospodarstvo usporava rast naglasak se pojačano stavlja na opterećenost dugovima”, kazao je Keith Wirtz, iz Fifth Third Asset Managementa.

Ne iznenađuje da 24 od tih kompanija s najboljom izvedbom, sadržanih u S&P indeksu, pripada tehnološkom sektoru. Tehnološke tvrtke sklone su lučiti goleme količine novca zahvaljujući vlastitoj sposobnosti za stvaranje dodatnog bruto profita uz marginalne troškove. Da i ne spominjemo da taj sektor godinama bilježi malo aktivnosti na područjima spajanja i akvizicija. Osim toga, zbog slabog tečaja dolara njihovi su proizvodi jeftiniji u drugim zemljama.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Jedno pitanje za sve.
Pred par dana sam čuo da ove velike količine ATPL prodaje Slavonski ZIF jer ima preveliki udio u ATPL. Malo sam pogledao izvještaj za 3Q i stvarno ispada da je 15% njihove imovine ATPL. Da li i za njih vrijedi ograničenje od 10% po dionici?
A koliko vidim po izvještajima 1H i 3Q prodali su oko 6500 dionica, a da bi palo ispod 10.000 trebaju prodati još oko 9000 (naravno u proteklih mjesec dana su već prodali dobar dio toga).
Može li mi netko potvrditi da li je to ograničenje za ZIF stvarno točan podatak?
Pa da pokušamo procijeniti koliko još dionica moraju prodati…

Kakve ima ovo veze s ATPL……

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Eto našao sam i onaj podatak – ZIF može najviše uložiti 15% u jednu dionicu.
30.9. su imali malo preko 15%, ali u međuvremenu je cijena narasla bila za 30%… Teško mi je procijeniti koliko im je ostala imovina porasla, ali moguće da moraju prodati oko četvrtinu dionica dakle oko 7000 da bi zadovoljili zakonske uvjete. Pitanje je koliko će skresati udio ATPL u svom portfelju…

Možda bi onda uskoro moglo završiti ovo iskrcavanje…

ovo kako se danas kupnja drži na ATPL, uz ovu silnu prodaju na cca 3450 je pravo čudo.
to može samo ATPL!!!


ovo kako se danas kupnja drži na ATPL, uz ovu silnu prodaju na cca 3450 je pravo čudo. to može samo ATPL!!!

shvati da nije dobro kad se kupnja dize, jer onda se svako malo istovari po kupnji…nek je kupnja suplja ja navijam za to, da se mora skidat s aska ako neko zeli ovu dionicu!!!

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod


prije dva dana vam je kolega di su pare napisao da TA za ovu dionicu govori da nejde gore …

napisao je da ide jos dolje kad je cijena bila 3280..
nazdravlje
[smiley1]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Eto našao sam i onaj podatak – ZIF može najviše uložiti 15% u jednu dionicu.
30.9. su imali malo preko 15%, ali u međuvremenu je cijena narasla bila za 30%… Teško mi je procijeniti koliko im je ostala imovina porasla, ali moguće da moraju prodati oko četvrtinu dionica dakle oko 7000 da bi zadovoljili zakonske uvjete. Pitanje je koliko će skresati udio ATPL u svom portfelju…

Možda bi onda uskoro moglo završiti ovo iskrcavanje…

good point zare, ako je sve tocno….

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close