ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Mene više veseli Nasdaq futures vs fair value + 1361,40 !?

A mene t/c 4-6 mjeseci od Naviosa za brod sa 53500 dwt za 17000, kad bi tako ATPL ugovorila ove nove vjetnamce što stižu ove godine držao bi to dobrim poslom u ovim okolnostima.

Sad znamo i sta je uzrokovalo aktualni pad BDI:

Lack of grain activity hits Atlantic panamaxes

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Baltic Exchange Dry Index 1772 DOWN 18
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2342 DOWN 22
BPI Baltic Exchange Panamax Index 1469 DOWN 28
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1438 DOWN 9
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 694 DOWN 3

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

1 % BDI pao.. navodno


Sad znamo i sta je uzrokovalo aktualni pad BDI:

Lack of grain activity hits Atlantic panamaxes

A možda i sve veće zalihe raw materijala u kineskim lukama (iron ore oko 70M tona).

to je prošlost…

tehnički će prije rasti nego dalje padati…


kad smo već kod toga, mene zanima jel zna tko gdje bi se moglo pratiti kretanje tokom dana, ne samo closing prices od dan prije?

kolega ako mislite na bdi, onda morate znati da tu nema kretanje cijene, to nije index trgovine, nego se izračunava i objavljuje Vaš link

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Bolje ta strategija nego da pricam bajke o brodarskom sektoru i kako motori rade i na kojem broju okretaja. [cool]

Inace ako ce BDI rasti rasti ce i ATPL bar je do sada tako bilo.Obicno pocnem pisati na vrijeme tako da svi koji hoce izaci mogu i izaci i to sa dobrim zaradama.

Pametnima dosta.

Kolega nisam odolio ne podsjetiti. Od cijeklog posta ostvarilo se samo AKO.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



kad smo već kod toga, mene zanima jel zna tko gdje bi se moglo pratiti kretanje tokom dana, ne samo closing prices od dan prije?

kolega ako mislite na bdi, onda morate znati da tu nema kretanje cijene, to nije index trgovine, nego se izračunava i objavljuje Vaš link
[/quote]

bila je riječ o futuresima indeksa, ne o indeksu.

Interesantno. BDI je opet u padu a dionica nakon njegove objave u porastu. Istovremeno USA brodari u premarketu u plusu. Nada nadvladala razum. [thumbsup] Znam , znam sad slijedi ja ne razumijem………

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Interesantno. BDI je opet u padu a dionica nakon njegove objave u porastu. Istovremeno USA brodari u premarketu u plusu. Nada nadvladala razum. [thumbsup] Znam , znam sad slijedi ja ne razumijem………

Koliko se sjećam BDI je rastao, a ATPL neznatno, a meni je jedino logično objašnjenje bilo kontroliran rast crobexa. Sada je ista situacija samo je BDI down. Ja bih bio puno sretniji kada bi se ponašala kao USA brodari, tada bi u petak bili na 850, a ne 700 i nešto sitno, a ja ne bi trebao dugovat cugu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Baltic Exchange Dry Index 1772 DOWN 18
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2342 DOWN 22
BPI Baltic Exchange Panamax Index 1469 DOWN 28
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1438 DOWN 9
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 694 DOWN 3


Miriše na okret trenda, možda već sutra, a najkasnije početkom idućeg tjedna.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close