ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.09.2024. u 00:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo nema nikave veze sa ATPL…, no tiče se jednog od "kontraverznijh" forumaša…., naravno Techmanu….
Ne da mi vrag mira…, Techman…, tko je taj Techman, tko je taj "momak" koji se pretjeruje sa recimo "klincima" na ovoj temi i tko je zbog toga ni kriv ni dužan zmoderiran…
Po samom pisanju i stilu vidio sam ha…, recimo mladića cca 30 – max 40 g. jer ipak današnje generacije izgledaju mlađe od naših roditelja…., djedova…. itd…
Odem pak i uguglam ime Siniša Bacalja i evo rezultat, nisam se nadao da ću i sliku vidjeti…, no eto…
http://www.maritimus-consultant.hr/Hrvatski_pocetna/O_nama/Bacalja_CV_Hrv_/bacalja_cv_hrv_.html

Vidim… brko, ozbiljan, kravatica…, pa bogati iskreno sam se iznenadio…, očekivao sam ipak…

Nema veze drš’ se Tech i molim moderatore da ukoliko je ovo ipak neprimjereno za temu da prebacite gdje već spada….

Pozdrav svima…. [wink]



@Tech

Vjerujete li da će ATPL preživjeti ?


Naravno da hoce. Doduse bez garancije kakva ce biti kad dodju bolja vremena. Veca, manja, ista?
[/quote]

Hvala gosp.Siniša,to mi je dovoljno.
Hoću li je kupiti po 700,600 ili pak 200, nije mi presudno, (naravno da nije i nebitno) jer ako preživimo, ostaju nam brodovi, hoteli, zemljišta u Gružu,(vjerojatnost izgledna izgradnje high-class marine) ..etc.etc.
Uprava se i dosad pokazala vrlo sposobna da izvuče maximume u brodarskom sektoru, pa dok su oni na čelu ove kompanije, vjerujem da svojim znanjem,(i poznanjem) će i dalje ostvarivati jedne od najvećih profita, u odnosu na konkurenciju.
Jedino ostaje pitanje, koliko ste spremni riskirati, i platiti taj rizik.
Pošto nisam trgovac dionica, već obični mali investitor, kupujem dionice i tako prisilno štedim, jer bih novce iovako ionako potrošio na više-manje pametne stvari, koje mi sigurno ne mogu donijeti ništa za starost.U dioničarstvo i dalje vjerujem, stoga kad skupim dovoljno sredstava, i učini mi se nešto kao povoljna kupnja za budućnost, to i učinim.
ATPL mi se čini kao povoljna kupnja za budućnost (naravno da uvijek može biti i povoljnije, ali za to treba imati i puno znanja i puno sreće), i to je svrha mog "kontreštavanja" sa Vama, ipak velikim stručnjakom u pomorstvu. (ali ne i u brodarstvu, jer da jeste, ili bi ste u Upravi ATPL)
Vjerujem da mi nećete zamjeriti, ovo je moje viđenje, i pošto sam petnaestak godina mlađi, imam i drugačija viđenja na budućnost.
S osobitim poštovanjem,pozdrav sa sunčanog maslinarskog Brača.
[cool]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Vidim… brko, ozbiljan, kravatica…, pa bogati iskreno sam se iznenadio…, očekivao sam ipak…

Kolega duh je vazan [smiley] Ima tamo i nekih slika u radnom kombinezonu.

@ kuna94

Ma kolega imam jedno pitanje. Kako to, ciji novci i koje okolnosti su uticale da su clanovi uprave ATPL, ULPL, JPS….. postali njihovi vecinski dionicari i eurski milioneri? Ja bi rekao a vi me ispravite ako grijesim da je tu politika imala poprilicno uticaja. Odabrani se nasli u pravo vrijeme na pravom mjestu. Da je malo pogledati biografije naslo bi se tu clanstva u KPJ i HDZ. E vidis ja kao naj bolji student (vjerovatno ikad) Vise pomorske u Piranu nisam mogao postati kapo jer nisam htio u partiju a to je u to vrijeme bio uvjet da postanes kapetan ili upravitelj stroja. Bio samj 8 godina 1 casnik stroja sa svim papirima za Upravitelja. Postao sam Upravitelj tek na stranom brodu jer tamo nije bilo niti partije niti HDZ-a ni babe ili striceva. Vrednuje se samo rad i znanje. Vidis u takvom okruzenju ja sam napravio karijeru. Naj vise se ponosim funkcijom Technical managera u Danskoj firmi. Ej znas li ko su Danci? Vikinzi. Izmislili pomorstvo. Pa ni Fleet manager u drugom naj vecem svjetskom managementu nije za bacit. Imaju u managementu 600 brodova. I zato me nimalo ne dira pitanje zasto nisam u nekoj upravi Hrvatske brodarske firme. Da li bi to zelio zbog plate i njihovih paketa dionica je vec druga stvar. Mozda da a mozda i ne. Ipak sam u godinama kad treba i uzivati u plodovima dugogodisnjeg rada.

Kad smo vec kod visokih dosega nepogresive uprave nesto vise ne cujem price o double hull bulkerima. Bio je tu i neki cape a ovo pretvaranje u nesto sta ti nije business uprava moze koliko god hoce proglasavat uspjehom ali je u stvari spasavanje gaca. I treba vidjeti sta ce biti sa vozarinama likvida nakon preuzimanja. I pored toga ja smatram da od hrvatskih brodara ATPL ima naj bolju upravu.

Investiranje-svako ima svoj stil. I ja sebe vidim kao dugorocnog investitora ali vise zbog okolnosti nego zelje. No nisam rob dionice. I necu tonuti sa njom cekajuci bolju buducnost. Kratkorocno ne vidim dobru buducnost na brodarima. To ne znaci da sam u pravu ali na forumu svak iznosi svoje misljenje. Ja obicno svoje misljenje potkrijepim sa nekim relevantnim izvorom ili cinjenicom. Stoga mi zaista nisu jasni ajmo ih nazvati obracuni samnom. Obracunavajte se sa onim sta pisem. Argumentirano. Konfrontirajmo cinjenice a ne personalitije. Kolega ni vi ma koliko se trudili napisati argumentiran i korektan post niste odolili osobnom obracunu. To je vase omalovazavanje mene koji nisam u upravi ATPL. Smijesno.

Sta to vidite dobro u ovom trenutku? Trziste brodskog prostora lose, turisticka sezona lose, avio kompanija ako nema turista lose. Neznam da li su avioni uopce radili ovu zimu.

I na kraju buduci ste sa "mog" otoka kako se na Vas ljutiti. http://www.prodajemo-ulje.brac

P.S. Poznate li brentosa?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Dajte kolege otvorite više novi topic na temu techman ,gdje ćemo postavljati pitanja i odgovore u svezi s njim tako da ne zamaramo više ni njega ni druge a ni ovu tematiku s atpl .Konkretno, pa kom
opanci kom obojci…. [lol] [lol]

Ma kolega nije do mene. Ja sam izgleda crvena krpa mnogima zbog mog pisanja. No ne odgovoriti im nebi bilo pristojno. Dapace pozvao sam i u zadnjem postu da konfrontiramo cinjenice a ne personalitije . Dobar dio mog odgovora je vezan za ATPL a ne samo moju malenkost. [cool]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kolega Techman ispričavam se, nisam aludirao na vas već na ove što vas prozivaju.

Ma former nisam to ni mislio ali sam morao pojasniti. [rolleyes]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Jedna mala digresija,svatko piše kako misli, zanemarimo drukere….Odluke donosimo sami..
Ponukao me dnevni prelist Slododne di piše di se koji brod trenutno nalazi ili putuje..
Potrudite se saznati koje sve brodove Atpl ima pa iz jednog običnog članka novinara koji možda nezna što je burza, možete doniti zaključak dali ovi brodovi imaju posla ili ne, te na osnovu toga kupiti ili prodati…Plus stružno viđenjeTecha, BDI itd…
Ostaje moje mišljenje od prije, kad prodaje uprava, prodaj i ti….

@ zmanoilo

Kolega vrijedi li to i kad uprava kupuje? Iako smo na TPPL topicu nisi specificirao upravu pa bi primjetio da je Papinjo imao zadnju kupovinu JDPL dionica negdje oko 700 [cry]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


@ zmanoilo

Kolega vrijedi li to i kad uprava kupuje? Iako smo na TPPL topicu nisi specificirao upravu pa bi primjetio da je Papinjo imao zadnju kupovinu JDPL dionica negdje oko 700 [cry]


Primjer kupovine znam za mog preds. uprave Mudrinića, kako ono, 193 ako se ne varam, mislim da nije bila niže, imam malo JDLP pa baš i ne pratim ali drago mi je ako je tako..


Octe vi mene počastit barem pićencem, ako kažem da ćemo ovaj tjedan ponovo do 850?

Kolega ocekivao sam da se bar oglasite. Vec su se kladili samnom na forumu u vecere, pica i sve dobiem ali na zalost samo verbalno. Ka da su moji Bracani. [angry]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Octe vi mene počastit barem pićencem, ako kažem da ćemo ovaj tjedan ponovo do 850?

Kolega ocekivao sam da se bar oglasite. Vec su se kladili samnom na forumu u vecere, pica i sve dobiem ali na zalost samo verbalno. Ka da su moji Bracani. [angry]
[/quote]
Poslah private da plaćam cugu još u srijedu i iza toga stojim

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close