ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 10:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.






atlantska skuplja vlastite dionice koliko vidjeh obavijest! [thumbsup]

jos jedan los potez Jerkovica
u ovakvo doba i visokoj kreditnoj izlozenosti atlantske,rasipanje novca na skupljanje vlastitih dionica i davanje dividende je krajnje neodgovorno
[/quote]

Ma kakav loš potez ako nije vrijema sad za kupnju i davanje smjera kretanja neznam kad će biti
[/quote]

je je,takvi kao ti su isto govoroli kad je trezor skupljao po 2000
[/quote]

a ti misliš da cijena dionice atlantske više nikad neće bit 2000 i više kuna!? [rolleyes]

ja mislim da si se grdno zahebo! [wink]
[/quote]

ko je to rekao?
glupo je cash rasipati sada,treba ga cuvati kao oko u glavi,a sto se tice cijene dionice mislim ja da ce ona i preko ath,samo je pitanje kad?

Oni sigurno znaju bolje od nas koliko kompanija vrijedi.


Oni sigurno znaju bolje od nas koliko kompanija vrijedi.

znaju isto ko i mi
pogledaju monitor,trenutnu cijenu i tolko kompanija vredi
pofuk

trezor skuplja, izgkeda da će biti bonusa za upravu u obliku trezorskih dionica [angry]

[angry]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


trezor skuplja, izgkeda da će biti bonusa za upravu u obliku trezorskih dionica [angry]

prije da će tako biti nego što će poništiti dionice kada skupe 10%

semper fidelis

a sad – ajmo trk ko će prvi natrag unutra! [lol]

Dobitnici: Najbolje poslovali brodari i bankari

Atlantska plovidba Veći dio prošle godine bio je izuzetno uspješan za kompanije koje se bave brodskim prijevozom. Zahvaljujući visokim cijenama vozarina u prva tri kvartala i uspješnoj prodaji dotrajalih brodova Atlantska plovidba uspjela je utrostručiti dobit. Međutim, razdoblje astronomskih cijena vozarina završeno je s nastupanjem globalne recesije. Tako je zadnji kvartal 2008. godine za Atlantsku plovidbu bio negativan, a s obzirom na kretanje BDI indeksa za rasute terete, gubitak se može očekivati i u prvom kvartalu ove godine. Diverzifikacija djelatnosti na turizam i avioprijevoz te ogromne rezerve ostvarene u protekle dvije godine osiguravaju Atlantskoj sigurnu budućnost, ali ako potraje razdoblje niskih cijena vozarina, u 2009. teško će izbjeći negativan poslovni rezultat. Usporedo s padom cijena vozarina padala je i cijena dionice Atlantske plovidbe. Prošle godine dionica je izgubila na vrijednosti više od 80 posto, a u ovoj godini zabilježila je blagi oporavak.

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/18430/U-poslovnim-rezultatima-vide-se-tragovi-recesije.html

semper fidelis

evo i na portalu obavjestiVaš link

Čini se da se zvijezde poklapaju, USA fjučursi se dobrano zelene, BDI ide up, a po nalozima USA brodara se vidi daće i oni dobro potegnuti. Sutra će biti vrlo zanimljiv zeleni dan za ATPL.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Baltic Exchange Dry Index 1897 UP 28
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2539 UP 38
BPI Baltic Exchange Panamax Index 1743 DOWN 3
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1396 UP 46
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 684 UP 12
[proud]

usporava BDI, Panamaxi pogotovo, opet će se odbiti od 2000 [bye]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close