ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u po ure, miljun kun prometa.Neloše,neloše

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



Netko kupuje 2000 kom. po 735 ? Je li to zbilja onako kako piše?

taj ne želi kupit, na asku je i gura cijenu gore, a istovremeno izlazi!
šuška se o nekakvoj novoj dividendi, zna li netko nekaj detaljnije?
[/quote]
Treba imati slobodnih milju i po kuna za postavit se na kupnju, ili se neki mogu postaviti i bez jamstva ?? (ja ne mogu, a rado bih).
No, kako god gledali, on nije mali ulagač, pa vjerojatno on ima i neka svoja specifična pravila i prava.
Znam neke ljude koji mogu trgovati i bez pokrića u gotovini, no imaju u dionicama milijune kuna, jedino po kupnji moraju u roku 24 sata platiti kupljeno.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.



Netko kupuje 2000 kom. po 735 ? Je li to zbilja onako kako piše?

taj ne želi kupit, na asku je i gura cijenu gore, a istovremeno izlazi!

šuška se o nekakvoj novoj dividendi, zna li netko nekaj detaljnije?
[/quote]
a cuj da neko rokne par tisucica da vidis kako bi onda izmicao…

No pain no Game



Netko kupuje 2000 kom. po 735 ? Je li to zbilja onako kako piše?

taj ne želi kupit, na asku je i gura cijenu gore, a istovremeno izlazi!

šuška se o nekakvoj novoj dividendi, zna li netko nekaj detaljnije?

Prema mojim saznanjima u 6ili 7 mj.skupština odlučuje ništa prije
[/quote]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA



nevidim razlog zasto danas pada FUTURES?
Danas bi se trebali vratiti na nekih 790 kn jer kao sto sam pisao u Ponediljak burzu su srusili spekulanti jer nama losih vijesti .

kolega nije bilo previše dobrih vijesti ni kad smo išli sa 650 na 820 u dva dana, jesu to špekulanti kupovali u četvrtak i petak, a onda prodavali u ponediljak i utorak? [lol]
[/quote]

Moje viđenje:

Iako situacija s krizom još ni sada nije gotova niti je blizu onoga što nazivamo kraj, mogao bih reći da smo otprilike na pola. Zašto, pa zato jel su več i najveći optimisti postali optimisti…

Što očekujem u slijedečih možda mjesec dana – ponajviše rast BDI-a pod utjecajem Kine koja je počela pametno trošiti svoje dolare na sirovinu, čiji če se BDP na kraju godine vjerovatno povečati za barem 5%. Kinesko gospodarstvo je gospodarstvo s preko 13% udjela BDP u svjetskom gospodarstvu.
Rast BDI-a očekujem i zbog Amerike, u kojoj žetva pšenice počinje nešto ranije nego kod nas, također rast BDI-a mogao bi biti potaknut i stvaranjem zaliha od strane Indije u kojoj počinju monsuni.
Osnovno je pitanje: što će više utjecati na cijenu dionice atpl BDI ili crobex. Negdje sam našao podatak da je na atpl više utjecaja imao crobex (tipa 95%) nego bdi (85% ako se sječam dobro), pa samim time zaključujem da na cijenu atpl-a više utječe pozitivno ili negativno okruženje doli utjecaj BDI.a…


u po ure, miljun kun prometa.Neloše,neloše

jučer u prvih 10 min.-1,3mil.kn.pa što, nekom loše nekom dobro.
Nego hoće li up danas, meni baš ne miriše na nešto u ovom trenutku ili…

I još par stvari… Osvrt na moj prijašnji post.

S obzirom da se BDI sastoji od više komponenata, rast BDI ne znaći nužno i zaradu svih brodara. Bitna je i vrsta tereta koja se prevozi jel znamo da nemože svaki teret u svaki brod kao ni svaki brod u svaku luku…



Netko kupuje 2000 kom. po 735 ? Je li to zbilja onako kako piše?

taj ne želi kupit, na asku je i gura cijenu gore, a istovremeno izlazi!

šuška se o nekakvoj novoj dividendi, zna li netko nekaj detaljnije?
[/quote]
a di se to šuška, ja ništa ne čujem?

sutra je novi dan.

ovaj s 2000 kom je bio na 735
sad se podigao na 737 da bi se vidio u prvih 10
kako bih htio da ga netko zatuce

ovaj sa 2000 komada sa 735, podigao malo ponudu na 737. Baš me zanima oće li uteć’ ako dođe do njega. [smiley]

sutra je novi dan.


Poštovani Vsaba!
Čini mi se da i vi patite od klasičnog hrvatskog sindroma poltronstva i traženja vođe!
Viento je pisao o nekim kamatama od 30 posto a činjenica je da već više od mjesec dana prekonoćna kamata se kreće oko 8 posto!
Mogao je spomenuti i hiperinflaciju još tamo u Jugoslaviji!

ne vidim razloga vrjedjanju i omalovazavanju bilo koga pa i mene ,sto sam post proglasion fantasticnim osim ako niste psihijatar pa vam je to profesionalna malformacija,,meni je post fantastican jer je jednostavan i u globalu prikazuje stanje stvari na zagrebackoj i ostalim burzama,a to sta se vi mozete a i ne morate sloziti s njim ili menom mozete na normalnij nacin izrazit..
hvala…..



u po ure, miljun kun prometa.Neloše,neloše

jučer u prvih 10 min.-1,3mil.kn.pa što, nekom loše nekom dobro.
Nego hoće li up danas, meni baš ne miriše na nešto u ovom trenutku ili…
[/quote]

A ko će to znat.Konto BPI-tribalo bi gori,ali špekulanti trenutno kolo vode,pa se nikad nezna.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close