ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

koliko ja znam generalno kamate padaju,roha je smanjio obveznu pričuvu bankama,a država će se pokušati sa obveznicam,a zadužiti na stranom tržištu,kako bi na domaćem povećala likvidnost..mada je istina da je restriktivnim mjerama čuvanja fiksnog tečaja kune,najviše patila domaća likvidnost-a s time i retroaktivno i zse..a zamislite da još nije bilo mirovinaca-pala bi burza ispod 1000 bodova..mislim da prometi od 40 000 000 kuna,i nisu tako loši,ali nisu ni nešto exstra..novca ima,samo nije aktiviran–tome ide u prilog i oročena štednja građana i poduzeća koja prelazi 130 000 000 000 kuna…kad se stanje normalizira-opet ćemo prisustvovati euforiji,međutim ja je osobno još ne mogu nanjušiti..mislim da bi ulazak u eu mogao pokrenuti stampedo–dakle 2011 godina bi mogla biti good year–ako ne bankrotiramo prije.–ha–ha..


interesantno otvaranje,reakcija na druk ili…? vidjet ćemo što će bit poslije podne kad ameri otvore

Hvala na jedinici, znamo kako je čera finil dan [proud]


Nisam vas dulje čitao, drage kolege, a kako vidim na zapadu i dalje ništa novo…
Još uvijek se prepirate (diskutirate) oko nevažnog day tradinga kojem svakodnevno svjedočite na ZSE. Malo gore malo dolje.. Poneko tu i tamo i štipne neku lovicu ali sve je to više zanimacija i ubijanje vremena.
Nisam još vidio post u kojem netko decidirano kaže da je sve važno. I BDI i DRY i novogradnje i ugovori i proizvodnja čelika u Kini i dividenda, ali da je najvažnije ima li na tržištu novaca za ulaganje.
Kad nema novaca onda vam pravu zaradu može donijeti jedino posjedovanje dionice tvrtke tipa Microsoft koja iz garage salesa izraste u multinacionalku, a kad ima novaca onda uopće nije bitno koju dionicu posjeduješ. Podsjetite me da vam jednom ispričam priču o lukovicama u Nizozemskoj…
Promet burze bilježi 40 mil kn dnevno, a svi znate da u ovom trenutku 90% prometa rade day traderi koji istu dionicu po 2-3 puta dnevno kupe i prodaju. Realan promet u stvari je mizerija mizerije.
U vrijeme kada banke daju 30ak% kamate na prekonoćne pozajmice koji ozbiljan/razuman ulagač je spreman na kocku na ZSE?!
A to što banke daju 30% kamata pokazuje da love nema ni u tragovima. Ako se lova ne pojavi, a pojavit će se jedino ako ju banke budu mogle posuditi vani da ne moraju više plaćati ove lude cijene doma, tada će krenuti i burza.
Današnje cijene prilika su za dobru zaradu kao dugoročno ulaganje na 3-5 godina ili kao razbibriga za one kojima je kladionica preplitka zanimacija pa traže kvaziintelektualni izazov, a ustvari su kockari u duši.
Dugoročni rizik je produbljivanje krize socijalni nemiri i ine stvari koje bi nas sve skupa odvele u cikličku putanju prema dnu a koja bi promijenila svijet koji poznajemo do te mjere da bi nam gubitak novaca na dionicama predstavljao najmanji problem u životu.

evo, doista istina je sve što si napisao. o ovih 30% nisam znao. mislio sam da je kamatarenje nešto malo skromnije.
nego, napisano sam davno i ja shvatio, no nisam uspio pobjeći jer mi je lova zarobljena u nekoliko dionica pa kako kažeš, ubijam vrijeme pišući pišući pišući…
u principu ovo je gledanje trave kako raste zimi. nije mudrost utankati paru u pametnu dionicu kad su sve ludo skliznule i za par godina doći će sve na svoje. jedini je problem u tome što ćemo i mi svi biti stariji za isto toliko godina. ozbiljnija lova se sada ne može dići na crobexu. uštipnuće, ulaganje i blabla – da. tu i tamo neki val i istovremeno stajanje na bidu i asku, to je slika crobija.
nego, spominjao si neke niskozemske lukovice, da te podsjetimo na njih…
pa evo, podsjećam te.
dakle…?

nevidim razlog zasto danas pada FUTURES?
Danas bi se trebali vratiti na nekih 790 kn jer kao sto sam pisao u Ponediljak burzu su srusili spekulanti jer nama losih vijesti .

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


nevidim razlog zasto danas pada FUTURES?
Danas bi se trebali vratiti na nekih 790 kn jer kao sto sam pisao u Ponediljak burzu su srusili spekulanti jer nama losih vijesti .

kolega nije bilo previše dobrih vijesti ni kad smo išli sa 650 na 820 u dva dana, jesu to špekulanti kupovali u četvrtak i petak, a onda prodavali u ponediljak i utorak? [lol]

sutra je novi dan.

u Ponediljak i Utorak samo su se dokupili…vidi se iz aviona [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]





Kolega naravno. Nije beg cicija. Vazi li i obrat?

Uvijek, cuga nije problem, kako danas u USA brodari padaju, tako će sutra ili prekosutra rast, jedino je pitanje hoće li ATPL to popratiti, 99% sam siguran da DSX ide preko 15,13 dolara koliko je završila prošli tjedan, DRYS je ipak hiperspekulativna dionica i on će vjerojatno povući i najviše.
[/quote]
Kolega Techman:
DSX 15.27 +1.14 +8.07%
Sad da vidimo ATPL.
[/quote]
Kolega privredjujem pa sam vas malo pocastio svojim odsustvom. Sve O.K. U petak ce mo vidjeti ko pije a ko placa. U stvari nadam se da pijemo oboje a moji Bracani kazu "ni vazno ki ce platit" i onda se pokusaju izvuci.
[/quote]

-Samo se ne nadajte se da će Bračani platit, i ne reče se ki će platit, nego ko će plotit.
-Nego, č će se to dogodit u petak ?

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Netko kupuje 2000 kom. po 735 ? Je li to zbilja onako kako piše?

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

izgleda da jest. ili pretumbavanje slijedi pa je dogovorno postavljeno. samo taj isti je već i jučer bio na bidu pa je uzmicao kada je išlo dolje

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Kupuje on vraga crnoga, tu je samo radi psihoze.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

uzmicao i kupovao – koji mali ima 1000 za roknut ga… [lol]

nego bdi ide za sad što se zna do 1800 prema futuresima koji su i dalje u porastu!


Netko kupuje 2000 kom. po 735 ? Je li to zbilja onako kako piše?

taj ne želi kupit, na asku je i gura cijenu gore, a istovremeno izlazi!

šuška se o nekakvoj novoj dividendi, zna li netko nekaj detaljnije?

New Report

Close