ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Istina je da su fondovi u tikvici i nema ih nigdje ili ih je sve manje. Ostajemo mi sami sa sa svojim strahovima i pohlepom.

Dans se najbolje pokazala snaga ATPL kada su i evropske burze išle na ruku da se sruši,ali nisu uspjeli,zato žalim one što čekaju na 650,a vi koji vjerujete u nju nemojt se isprovocirati i prodavati ono što će uskoro puno više vrijediti.

propela

Viđu brodara vanka što piče.

Vaš link

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Viđu,viđu junačino!Ko sokolovi što ćeraju vrapčiće! [wink]



Kolega naravno. Nije beg cicija. Vazi li i obrat?

Uvijek, cuga nije problem, kako danas u USA brodari padaju, tako će sutra ili prekosutra rast, jedino je pitanje hoće li ATPL to popratiti, 99% sam siguran da DSX ide preko 15,13 dolara koliko je završila prošli tjedan, DRYS je ipak hiperspekulativna dionica i on će vjerojatno povući i najviše.
[/quote]
Kolega Techman:
DSX 15.27 +1.14 +8.07%
Sad da vidimo ATPL.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

evo i mene nazad na 728,00..nadam se da će opet eksplodirati preko 800,00….




Kolega naravno. Nije beg cicija. Vazi li i obrat?

Uvijek, cuga nije problem, kako danas u USA brodari padaju, tako će sutra ili prekosutra rast, jedino je pitanje hoće li ATPL to popratiti, 99% sam siguran da DSX ide preko 15,13 dolara koliko je završila prošli tjedan, DRYS je ipak hiperspekulativna dionica i on će vjerojatno povući i najviše.
[/quote]
Kolega Techman:
DSX 15.27 +1.14 +8.07%
Sad da vidimo ATPL.
[/quote]
Kolega privredjujem pa sam vas malo pocastio svojim odsustvom. Sve O.K. U petak ce mo vidjeti ko pije a ko placa. U stvari nadam se da pijemo oboje a moji Bracani kazu "ni vazno ki ce platit" i onda se pokusaju izvuci.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ja sam danas dokupio, pa opet prodao, naišla prilika.
Malo me nešto gricka crv sumnje, tako da ću radije bit još koji dan dijelom u cashu, što se tiče ATPL.
Imao sam dobre dnevnice ova dva dana, ali vjerovatno ću ipak ići u dokup do kraja tjedna, dok se ova situacija malo iskristalizira.

sutra je novi dan.

Nisam vas dulje čitao, drage kolege, a kako vidim na zapadu i dalje ništa novo…
Još uvijek se prepirate (diskutirate) oko nevažnog day tradinga kojem svakodnevno svjedočite na ZSE. Malo gore malo dolje.. Poneko tu i tamo i štipne neku lovicu ali sve je to više zanimacija i ubijanje vremena.
Nisam još vidio post u kojem netko decidirano kaže da je sve važno. I BDI i DRY i novogradnje i ugovori i proizvodnja čelika u Kini i dividenda, ali da je najvažnije ima li na tržištu novaca za ulaganje.
Kad nema novaca onda vam pravu zaradu može donijeti jedino posjedovanje dionice tvrtke tipa Microsoft koja iz garage salesa izraste u multinacionalku, a kad ima novaca onda uopće nije bitno koju dionicu posjeduješ. Podsjetite me da vam jednom ispričam priču o lukovicama u Nizozemskoj…
Promet burze bilježi 40 mil kn dnevno, a svi znate da u ovom trenutku 90% prometa rade day traderi koji istu dionicu po 2-3 puta dnevno kupe i prodaju. Realan promet u stvari je mizerija mizerije.
U vrijeme kada banke daju 30ak% kamate na prekonoćne pozajmice koji ozbiljan/razuman ulagač je spreman na kocku na ZSE?!
A to što banke daju 30% kamata pokazuje da love nema ni u tragovima. Ako se lova ne pojavi, a pojavit će se jedino ako ju banke budu mogle posuditi vani da ne moraju više plaćati ove lude cijene doma, tada će krenuti i burza.
Današnje cijene prilika su za dobru zaradu kao dugoročno ulaganje na 3-5 godina ili kao razbibriga za one kojima je kladionica preplitka zanimacija pa traže kvaziintelektualni izazov, a ustvari su kockari u duši.
Dugoročni rizik je produbljivanje krize socijalni nemiri i ine stvari koje bi nas sve skupa odvele u cikličku putanju prema dnu a koja bi promijenila svijet koji poznajemo do te mjere da bi nam gubitak novaca na dionicama predstavljao najmanji problem u životu.

Što više znam, to više znam, koliko još ne znam.


Nisam vas dulje čitao, drage kolege, a kako vidim na zapadu i dalje ništa novo…
Još uvijek se prepirate (diskutirate) oko nevažnog day tradinga kojem svakodnevno svjedočite na ZSE. Malo gore malo dolje.. Poneko tu i tamo i štipne neku lovicu ali sve je to više zanimacija i ubijanje vremena.
Nisam još vidio post u kojem netko decidirano kaže da je sve važno. I BDI i DRY i novogradnje i ugovori i proizvodnja čelika u Kini i dividenda, ali da je najvažnije ima li na tržištu novaca za ulaganje.
Kad nema novaca onda vam pravu zaradu može donijeti jedino posjedovanje dionice tvrtke tipa Microsoft koja iz garage salesa izraste u multinacionalku, a kad ima novaca onda uopće nije bitno koju dionicu posjeduješ. Podsjetite me da vam jednom ispričam priču o lukovicama u Nizozemskoj…
Promet burze bilježi 40 mil kn dnevno, a svi znate da u ovom trenutku 90% prometa rade day traderi koji istu dionicu po 2-3 puta dnevno kupe i prodaju. Realan promet u stvari je mizerija mizerije.
U vrijeme kada banke daju 30ak% kamate na prekonoćne pozajmice koji ozbiljan/razuman ulagač je spreman na kocku na ZSE?!
A to što banke daju 30% kamata pokazuje da love nema ni u tragovima. Ako se lova ne pojavi, a pojavit će se jedino ako ju banke budu mogle posuditi vani da ne moraju više plaćati ove lude cijene doma, tada će krenuti i burza.
Današnje cijene prilika su za dobru zaradu kao dugoročno ulaganje na 3-5 godina ili kao razbibriga za one kojima je kladionica preplitka zanimacija pa traže kvaziintelektualni izazov, a ustvari su kockari u duši.
Dugoročni rizik je produbljivanje krize socijalni nemiri i ine stvari koje bi nas sve skupa odvele u cikličku putanju prema dnu a koja bi promijenila svijet koji poznajemo do te mjere da bi nam gubitak novaca na dionicama predstavljao najmanji problem u životu.

fantastican post….svaka cast!!!!!!!!

Poštovani Vsaba!
Čini mi se da i vi patite od klasičnog hrvatskog sindroma poltronstva i traženja vođe!
Viento je pisao o nekim kamatama od 30 posto a činjenica je da već više od mjesec dana prekonoćna kamata se kreće oko 8 posto!
Mogao je spomenuti i hiperinflaciju još tamo u Jugoslaviji!



Nisam vas dulje čitao, drage kolege, a kako vidim na zapadu i dalje ništa novo…
Još uvijek se prepirate (diskutirate) oko nevažnog day tradinga kojem svakodnevno svjedočite na ZSE. Malo gore malo dolje.. Poneko tu i tamo i štipne neku lovicu ali sve je to više zanimacija i ubijanje vremena.
Nisam još vidio post u kojem netko decidirano kaže da je sve važno. I BDI i DRY i novogradnje i ugovori i proizvodnja čelika u Kini i dividenda, ali da je najvažnije ima li na tržištu novaca za ulaganje.
Kad nema novaca onda vam pravu zaradu može donijeti jedino posjedovanje dionice tvrtke tipa Microsoft koja iz garage salesa izraste u multinacionalku, a kad ima novaca onda uopće nije bitno koju dionicu posjeduješ. Podsjetite me da vam jednom ispričam priču o lukovicama u Nizozemskoj…
Promet burze bilježi 40 mil kn dnevno, a svi znate da u ovom trenutku 90% prometa rade day traderi koji istu dionicu po 2-3 puta dnevno kupe i prodaju. Realan promet u stvari je mizerija mizerije.
U vrijeme kada banke daju 30ak% kamate na prekonoćne pozajmice koji ozbiljan/razuman ulagač je spreman na kocku na ZSE?!
A to što banke daju 30% kamata pokazuje da love nema ni u tragovima. Ako se lova ne pojavi, a pojavit će se jedino ako ju banke budu mogle posuditi vani da ne moraju više plaćati ove lude cijene doma, tada će krenuti i burza.
Današnje cijene prilika su za dobru zaradu kao dugoročno ulaganje na 3-5 godina ili kao razbibriga za one kojima je kladionica preplitka zanimacija pa traže kvaziintelektualni izazov, a ustvari su kockari u duši.
Dugoročni rizik je produbljivanje krize socijalni nemiri i ine stvari koje bi nas sve skupa odvele u cikličku putanju prema dnu a koja bi promijenila svijet koji poznajemo do te mjere da bi nam gubitak novaca na dionicama predstavljao najmanji problem u životu.

fantastican post….svaka cast!!!!!!!!
[/quote]

ma šta je tu fantastično??

ma kakav cash-r-a, 100% in

New Report

Close