ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo s foruma yahoo o drysu i bdiju:

No buddy! You made a wrong decision. Not only you but I also made a wrong decision today by selling at $6.85 thinking it may tank again as it does. Immediately when I sold at this rate, I received FIS report that usually arrives around 1 pm EST and according to that capes/panamaxes and supramaxes have made a huge jump today. Watch out for BDI on Monday morning and this is gonna continue for a few weeks if not months now. Shipping market has officially entered in bull market today. Look at the volume of today. I covered again though at high price of $7.10. Will not sell now until this run continues for some time.

The Dry Bulk Market is rebounding strongly this week with the Panamax segment leading the rebound, having gained a positive 36% in just 4 days!

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

… promo poruka … prvi post. vlasnik atpl dionica (1.127 kom), aktivni pomorski kapetan na produženom "odmoru" (teška bolest u obitelji …). aktivni sudionik na zse zadnjih 6 mjeseci. preferencija ipak ulaganje u oif (manje stresa!). postove na ovom topicu čitam povremeno (većinu s indignacijom!?). glede atpl-r-a osnovno mišljenje: da nije nje zse bi drugčije izgledala/poslovala. pogledajte promete u bilo kojem prošlom periodu. od kad je pratim odmah sam joj dao pridjev "luđačke" dionice. to sam javno izrekao i brokerici Maji iz hita poslovnice/split i jednom kapetanu/službeniku iz ureda atlantske, kad sam ga nazvao prije zadnjeg dana za kupnju/ostvarenje prava na isplatu dividende. zaboravih mu ime, a inače radi u odjelu za praćenje dionica u toj firmi. čovjek se i sam složio. oko ove dionice skupljena je cijela gomila zgubidana koji trejdaju pkušavajući na dan ušićariti po par stotina kuna i eventualno mjesečno dogurati do kakva/takva prihoda. ovo je uočljivo pri malim prometima koje smo pratili zadnjih mjeseci i kad gotovo da nije bilo "normalnih" investitora osim ovih pomenutih. ipak, dionica svojom izrazitom likvidnošću (i volatilnošću!) zaslužuje pažnju. mislim da nije velika mudrost kod ove dionice procjeniti trenutak kad ući, ili izaći. na ovu dionicu bdi ima ali ne PRESUDNU važnost. ako je opći trend uzlazni tad će i ona rasti, pa se tako i ja za svoj milion uložen unutra više brinem prateći usa pre-market terminske indexe nego baltic exchange index grafove … pozdrav svima, posebno ženskim člnovima forum zajednice (cijenim njihovu intuiciju i urođenu suzdržanost) :)))

htio bih se vratiti unazad 15-ak dana kad je ovdje združeni klan određenih stručnjaka objašnjavao i pojašnjavao malim i neukim dioničarima kako pod hitno trebaju prodati ovu dionicu jer slijedi katastrofa. bez obzira tko će se prepoznati u ovom komentaru bio bi red da se posipa pepelom i javno ispriča za gluposti i postove koji su možda neke neupućene naveli na izlazak na cca 650 + -, a mene na FULL ulaz u tri četiri dana sa + 500 kom ( privatni mali investitor), pa sada mogu i u ponedjeljak izaći lijepo na 850, pa neka mi g. TECH-man alias >GRUNF prosvijetli pamet ili da pogledam u blokić što smo pisali nedavno BAY BAY

Oprostite ako smetam, ali možda bi nekoga i ovo moglo zanimati…

A ‘Copper Standard’ for the world’s currency system?
http://www.telegraph.co.uk/finance/comment/ambroseevans_pritchard/5160120/A-Copper-Standard-for-the-worlds-currency-system.html

Will copper outshine gold and silver?
http://www.telegraph.co.uk/finance/personalfinance/investing/gold/5165209/Will-copper-outshine-gold-and-silver.html

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a2e1a733-d71a-4338-babf-34f1990fdb89&open=sec

eto i hrvatska verzija članka kolege miska

Good artists copy. Great artists steal.

Hoce li to nama pomoci? [cool]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

a treba netko to i prevest 🙂
Kinezi izlaze iz ove "krize" jači nego ikad.

Good artists copy. Great artists steal.

Stimulus package doing its job
http://www.chinadaily.com.cn/bizchina/2009-04/20/content_7693528.htm
(P.S. nemam ATPL, da me odmah ne optuže za dr(u)kanje!)

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

e svašta – da ti miško nemaš atpl!

a zašto i kako se to dogodilo? [rolleyes]


e svašta – da ti miško nemaš atpl!
a zašto i kako se to dogodilo? [rolleyes]

NM, OCNF, PRGN… [rolleyes]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

zabrijo si… [smiley]

New Report

Close