ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bilo kakv rast u ponedjeljak , na ZSE, pa i brodara bio bi presedan. Čak i da tehničari izvrnu priču o dvostrukom dnu i počnu pričati o dvostrukom vrhu. čak i da vračare počnu pričati da je svaka kriza prilika, i da se u ovakvim trenutcima mobiliziraju novi Voreni iz Buffeta. Čak i da drukeri potpišu pakt o nedrukanju, sve bi bilo iznenađenje.
Ovaj forum nije ispovjedaonica, nit sjemenište, tu se priča o novcu, a novac uvijek miriši na krv i znoj, tako da krivit Techmana da su mu ruke krvave znači samo spirati vlastitu savijest. ovdje je rat. jedina analitika koja pobijeđuje je analitika psihologije trgovanja, a techman je vrstan kamenčić mozaika te analitike, tko to ne kuži, e taj il je ovca za šišanje il druker.

i love this game and pametnom dosta!

Dragi forumaši,
jel ovo forum o kojem se piše o ATPL-RA ili peticija, "dajmo ili ne dajmo Tehmanu da piše" ???
Ljudi dajte više prestanite, kome se ne čita to što kolega piše neka samo preskoči post…
Lijep pozdrav,
Kawa

my,

Bilo kakv rast u ponedjeljak , na ZSE, pa i brodara bio bi presedan. Čak i da tehničari izvrnu priču o dvostrukom dnu i počnu pričati o dvostrukom vrhu. čak i da vračare počnu pričati da je svaka kriza prilika, i da se u ovakvim trenutcima mobiliziraju novi Voreni iz Buffeta. Čak i da drukeri potpišu pakt o nedrukanju, sve bi bilo iznenađenje.
Ovaj forum nije ispovjedaonica, nit sjemenište, tu se priča o novcu, a novac uvijek miriši na krv i znoj, tako da krivit Techmana da su mu ruke krvave znači samo spirati vlastitu savijest. ovdje je rat. jedina analitika koja pobijeđuje je analitika psihologije trgovanja, a techman je vrstan kamenčić mozaika te analitike, tko to ne kuži, e taj il je ovca za šišanje il druker.

i love this game and pametnom dosta!


Vi očito ne shvaćate da je gosp.Techama u prvom redu korektna i poštena osoba i izvrstan
poznavalac brodara,ali kuži i psihologiju ,a to je pokazao i sa prodajom ATPL na preko 800.On zna da je NAV za ATPL ispod 700 kn.I svaka cijena na ZSE preko 650 bi bila dobra za izlazak.
Nadajmo se da će BDI i dalje rasti i da će NAV uskoro biti veći,ali u ovom trenutku je to preuranjeno
predviđati.ATPL i dalje slaže gubitke,kao i svi suhi i to je činjenica i rast BDI na 2.500 do 3.000
bi mogao opravdati ovu sadašnju cijenu.
Inaće,trebate biti svijesni da cjelokupna flota ATPL u ovom trenutku vrijedi manje od zaduženja/duga/,a da i dalje stvara gubitke.Nažalost.
I zato podržavam gosp.Techmana,koji pokušava zaštiti male ulagaće iznoseći korektne i istinite
informacije.
Kratkoročno burza je u prvom redu psihologija,a dugoročno je djelomično i psihologija.

Kawa sta se sekiras? I to je legitiman dio foruma. I vezan je za ATPL i te kako. Brodari su ciklicna djelatnost a takva je i podrska mojim postovima na forumu. Kad je bilo pozitivno brodarsko trziste digla se cijela forumska zajednica na brodarima peticijom da me se odmoderira kako bi cim prije moje strucno misljenje bilo vidljivo. Danas vecini zbog gubitaka moje pisanje ne odgovara i naj radje bi da me moderiraju zauvjek.

Kawa apsolutno se slazem da je citanje posta osoban izbor. No svi smo mi znatizeljni po prirodi i tada nastaju problemi.

No dan je lijep, janjetina mlada, kapulica zelena i pokusati cu dan provesti bez buljenja u ekran. Ugodan vikend.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Vi očito ne shvaćate da je gosp.Techama u prvom redu korektna i poštena osoba i izvrstan
poznavalac brodara,ali kuži i psihologiju ,a to je pokazao i sa prodajom ATPL na preko 800.On zna da je NAV za ATPL ispod 700 kn.I svaka cijena na ZSE preko 650 bi bila dobra za izlazak.
Nadajmo se da će BDI i dalje rasti i da će NAV uskoro biti veći,ali u ovom trenutku je to preuranjeno
predviđati.ATPL i dalje slaže gubitke,kao i svi suhi i to je činjenica i rast BDI na 2.500 do 3.000
bi mogao opravdati ovu sadašnju cijenu.
Inaće,trebate biti svijesni da cjelokupna flota ATPL u ovom trenutku vrijedi manje od zaduženja/duga/,a da i dalje stvara gubitke.Nažalost.
I zato podržavam gosp.Techmana,koji pokušava zaštiti male ulagaće iznoseći korektne i istinite
informacije.
Kratkoročno burza je u prvom redu psihologija,a dugoročno je djelomično i psihologija.

Kolega Lopina prije gasenja compa sam vidio Vas post. Nadam se da mi kolega kojem sam jucer poslao donji tekst na PM objavljivanje nece zamjeriti.

Ma gledaj ja se mogu sloziti da investiranje i okruzenje dionice ne moraju korespondirati. Ali disproporcija moze biti samo na kratku stazu. Na duzu ne moze dionica firme koja lose posluje rasti. Prvo trijeznjenje je kvartalno izvjesce. Nase trziste je tako malo a pogotovo danas sa malom prometima da je manipulacija vrlo jednostavna. Sa milion kuna mozes dionicu ili vinut u nebesa ili bacit u podrum. A sta je fond manageru milion NJIHOVIH kuna. Ne boli kao sta bi bolilo da su njegove.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ajmo, dosta je bilo sajma taštine. Očekujem da se na forumu piše argumentirano, informativno, korisno. Toplovodne rečenice ostavite za laktanje na šanku.


my,

Bilo kakv rast u ponedjeljak , na ZSE, pa i brodara bio bi presedan. Čak i da tehničari izvrnu priču o dvostrukom dnu i počnu pričati o dvostrukom vrhu. čak i da vračare počnu pričati da je svaka kriza prilika, i da se u ovakvim trenutcima mobiliziraju novi Voreni iz Buffeta. Čak i da drukeri potpišu pakt o nedrukanju, sve bi bilo iznenađenje.
Ovaj forum nije ispovjedaonica, nit sjemenište, tu se priča o novcu, a novac uvijek miriši na krv i znoj, tako da krivit Techmana da su mu ruke krvave znači samo spirati vlastitu savijest. ovdje je rat. jedina analitika koja pobijeđuje je analitika psihologije trgovanja, a techman je vrstan kamenčić mozaika te analitike, tko to ne kuži, e taj il je ovca za šišanje il druker.

i love this game and pametnom dosta!


Vi očito ne shvaćate da je gosp.Techama u prvom redu korektna i poštena osoba i izvrstan
poznavalac brodara,ali kuži i psihologiju ,a to je pokazao i sa prodajom ATPL na preko 800.On zna da je NAV za ATPL ispod 700 kn.I svaka cijena na ZSE preko 650 bi bila dobra za izlazak.
Nadajmo se da će BDI i dalje rasti i da će NAV uskoro biti veći,ali u ovom trenutku je to preuranjeno
predviđati.ATPL i dalje slaže gubitke,kao i svi suhi i to je činjenica i rast BDI na 2.500 do 3.000
bi mogao opravdati ovu sadašnju cijenu.
Inaće,trebate biti svijesni da cjelokupna flota ATPL u ovom trenutku vrijedi manje od zaduženja/duga/,a da i dalje stvara gubitke.Nažalost.
I zato podržavam gosp.Techmana,koji pokušava zaštiti male ulagaće iznoseći korektne i istinite
informacije.
Kratkoročno burza je u prvom redu psihologija,a dugoročno je djelomično i psihologija.
[/quote]
Koliko ja kužim dionicama se kupuje budućnost, a pošto je na djelu oporavak, a to potvrđuju USA banke, uopće ne vidim problem,osim što je većina cijenjenih forumaša navučena na trejd i dionicu ne mogu držati dulje od tri dana. Da se početkom idućeg tjedna cijena spusti na 750 onda bi se likovalo, ali kada bi recimo cijena idući petak dohvatila 1000 onda bi opet slijedili ovakvi postovi. Uzmite si recimo USA dionicu C koja je nedavno bila 1 dolar, pa se pričalo o bankrotu i bježanju iz bankarskog sektora, a mjesec dana kasnije se čvrsto drži na 4 dolara i više nema padova većih od 0,20 dolara, e takva je i ATPL, jedna od 3 najbolje dionice na ZSE i možete mi postat ne znam što, ja ću vama postat cijenu od barem 1500 kuna najkasnije na jesen ove godine, dragi dobročinitelji.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


[q
Kratkoročno burza je u prvom redu psihologija,a dugoročno je djelomično i psihologija.

Koliko ja kužim dionicama se kupuje budućnost, a pošto je na djelu oporavak, a to potvrđuju USA banke, uopće ne vidim problem,osim što je većina cijenjenih forumaša navučena na trejd i dionicu ne mogu držati dulje od tri dana. Da se početkom idućeg tjedna cijena spusti na 750 onda bi se likovalo, ali kada bi recimo cijena idući petak dohvatila 1000 onda bi opet slijedili ovakvi postovi. Uzmite si recimo USA dionicu C koja je nedavno bila 1 dolar, pa se pričalo o bankrotu i bježanju iz bankarskog sektora, a mjesec dana kasnije se čvrsto drži na 4 dolara i više nema padova većih od 0,20 dolara, e takva je i ATPL, jedna od 3 najbolje dionice na ZSE i možete mi postat ne znam što, ja ću vama postat cijenu od barem 1500 kuna najkasnije na jesen ove godine, dragi dobročinitelji.
[/quote]
Mi mali igraći trebamo kupovati prošlost i sadašnjost,a budućnost je neizvjesnost i rizik.
INA je kupovala nafto po 145 $.Koliko je danas?
Netko je kupovao polovni brod po 15 mil $ ,a sada nakon nepunu godinu dana ne može ga prodati ni za
pet.Iskusni trgovci kupci spušili.Istovremeno svi prodavači profitirali,a najviše ako isti novac nisu
potrošili za kupnju drugog broda.Većina je ponovno kupovala i čak se dodatno zaduživala za kupiti
još veći brod i pri tome više gubila.Poluga se okrenula protiv i od dobitnika većina postaje gubitnik.
Jednostavno zvijezde više nisu naklonjene brodarima,a ako kupujemo trebamo kupovati brodare ispod cijene NAV da bi smanjili rizik i da taj povečani NAV predstavlja garanciju pokrića budućih
gubitaka,pa makar se išlo u prodaju i "obiteljskog srebra".



[q
Kratkoročno burza je u prvom redu psihologija,a dugoročno je djelomično i psihologija.

Koliko ja kužim dionicama se kupuje budućnost, a pošto je na djelu oporavak, a to potvrđuju USA banke, uopće ne vidim problem,osim što je većina cijenjenih forumaša navučena na trejd i dionicu ne mogu držati dulje od tri dana. Da se početkom idućeg tjedna cijena spusti na 750 onda bi se likovalo, ali kada bi recimo cijena idući petak dohvatila 1000 onda bi opet slijedili ovakvi postovi. Uzmite si recimo USA dionicu C koja je nedavno bila 1 dolar, pa se pričalo o bankrotu i bježanju iz bankarskog sektora, a mjesec dana kasnije se čvrsto drži na 4 dolara i više nema padova većih od 0,20 dolara, e takva je i ATPL, jedna od 3 najbolje dionice na ZSE i možete mi postat ne znam što, ja ću vama postat cijenu od barem 1500 kuna najkasnije na jesen ove godine, dragi dobročinitelji.
[/quote]
Mi mali igraći trebamo kupovati prošlost i sadašnjost,a budućnost je neizvjesnost i rizik.
INA je kupovala nafto po 145 $.Koliko je danas?
Netko je kupovao polovni brod po 15 mil $ ,a sada nakon nepunu godinu dana ne može ga prodati ni za
pet.Iskusni trgovci kupci spušili.Istovremeno svi prodavači profitirali,a najviše ako isti novac nisu
potrošili za kupnju drugog broda.Većina je ponovno kupovala i čak se dodatno zaduživala za kupiti
još veći brod i pri tome više gubila.Poluga se okrenula protiv i od dobitnika većina postaje gubitnik.
Jednostavno zvijezde više nisu naklonjene brodarima,a ako kupujemo trebamo kupovati brodare ispod cijene NAV da bi smanjili rizik i da taj povečani NAV predstavlja garanciju pokrića budućih
gubitaka,pa makar se išlo u prodaju i "obiteljskog srebra".
[/quote]
Bumo vidli koliko će bit nafta ove godine [proud]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Evo saljem graf za BDI.Pozdravljam staru ekipu koja me se sjetila napasti nakon moje najave moguceg rasta BDI koji sam vidio na TA.Znamo svi sto se je dogodilo u sljedecih par dana nakon toga.
Sljedece pitanje je oce li BDI nastaviti rasti i dalje i kolika je jakost trenda rasta BDI.

1. parabolic odlican
2. ADX se sijece u pozitivu ali jos ne mozemo odrediti jacinu rasta
3.MACD se tek okinuo,sto je svakako dobro
4.Combo odlican
5.RSI presijekao 0

Zakljucak- pozitivni trend je uspostavljen, prostora za rast BDI-a jos uvijek ima,jacina trenda se jos nevidi ali vrlo je obecavajuce sto je MACD blizu 0.Samim presijecanjem 0 od strane MACD dobicemo jedan dugorocniji pozitivan trend.Sanse za nastavak rasta BDI u cak bi se usudio reci jednomjesecnom vremenskom periodu vrlo velike.

Oceli rasti i dionica ATPL sa rastom BDI?Do sada je uvijek rasla pa nevidim razlog da i sada tako ne bude ,medjutim opreza nikad dosta.

POZDRAV svim imateljima brodarskih dionica

SAM PROTIV SVIH

Hebo te led uletio moderator i potjerao njemce i partizane iz sume. [bye]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ja mogu samo laicki rec ,da ocekujem atlantsku kraljicu na 1000 iduci tjedan,,,,bez ikakve skole i tecaja i psihologije….a naravno fa citam i proucavam koliko uspijem shvatiti sve postove vezane za djelatnost firme.

New Report

Close