ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Molim vas, nemojte ljutiti kolegu BigBossa nego razmislite o njegovim pitanjima…

Na zatvaranju:


Treba argumentirati i dati prave podatke a ne svoja mišljenja jer mišljenja se mijenjaju kako postaješ informiraniji…. U tome smjeru želim aktivirati sve osobe koje su u ovoj temi da budu konstruktivne za sve a ne samo za sebe…. Pozdrav
Apsolutno te podržavam u napisanome. To je ono za što se od samog početka zalažem.
Nažalost, za većinu je puno lakše donositi paušalno-emocionalne ocjene nego mukotrpno analizirati podatke i mozgati kakve implikacije takvi podatci donose sa sobom u budućnosti…

kolega boss ..do sad su uglavnom u prognozama svi analitičari fulali..pročita..pa za koga oni najmještaju te analize..inače bi dionica rasla..dosegla vrhunac i to je to….zato se i trgovanje razvija iz dana u dan..pa koliko samo postoji načina trgovanja. slaganja portfoliia i ostalog….jednostavno treba imat žicu i živjet s trržištem..ostali svi mogu samo doći da im uzmemo pare..nije to igra za kampanjce

svi analitičari mogu procjeniti trenutnu vrijednost nečega..ali ona je uglavnom već ugrađena u cijenu…stoga treba imat nešto više osim pukih brojkica..ne kažem da tu nije važna nav ..vrijednost koja je ..vrlo važna…možda najvažnija..ali uglavnom mi svi kupujemo budućnost a manje prošlost…

ne bi više dužio ali….ko ne prati stalno taj bolje da ne prati

1. zanemarite CROBEX i CROEMI
2. zanemarite (eventualne buduće) padove hrvatskih dionica i korekcije hrvatskog tržišta
3. zanemarite politiku, politička prepucavanja, izbore itd.

kolega ..pa kak to samo možete napisat… pa to nije ni malo odgovorno od vas…

ak pada crobex–to se bu osjetilo i na onom novom indeksu

korekcija–ovisi kakva,,dans više nije..kupiš dionicu i zaboraviš da je imaš.

kak da zanemarim politiku…hnb kotrolira tečaj..tu je politika..pa sam ti sanadr neda devalvaciju.(na realnu razinu) .pa koje bi onada imal atpl prihode..

to su dionice..one su podložne na sve..moramo malo stvari gledat s drugog kuta danas

zaboravite vrijeme kad su se dionice kupovale po 20 kuna,,i onda si zaboravio na njih…imao dsam atpl i ispod 400 —500 kuna..da u životu ništ nisam radio i samo to kupio i ne pratio ..imao bi puno para u atpl…ali toga nema više…

i meni je žao..ali to su bila druga vremena..a svako vrijeme ima svoje pobjednike

Hmm, nije baš neki omjer k/p na zatvaranju, iako se to promijeni u sekundi. Imam ATPL i uletio sam na 36xx očekujući dobar q3 i sve fi do q1 2008. Trenutno ne lagano zabrinjava pad i skoro je došlo do točke kada sam odlučio napraviti povlačenje, ali uvjewrenje je bilo jače. ATPL sam uzeo na duži rok pa ćemo vidjeti. Ne znam hoćemo li skoro do 3700 … nadam se da hoćemo. Do kraja godine mislim da će cijena ipak ovisiti i o izborima jer ako sdp uspije sastaviti vladu (u što iskreno čisto sumnjam i niti na to ne želim pomišljati) dogoditi će se sigurno povlačenje u cash ne samo na ovoj dionici nego općenito.

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"


Dobit će biti minimalno do kraja 2007 godine 14 puta veća od čiste dobiti 2006. jer dobit je bila oko 20 milijuna Kn bez prodaje brodova prošle godine, a ove će godine čista dobit bez prodaje brodova biti oko 240 milijuna Kn…… i smanjene su kratkoročne obveze za 55 posto ili u iznosu 126,5 milijuna Kn [smiley2]
vorda, 06.11.2007. u 21:17

Ne znam kako da ovo protumačim. Jel ti to nas muljaš ili si samo neupućen. U excel tabeli postoji više woksheet-ova, a u fin.izvješći postoji worksheet “TABLICA F”. Tamo pod 14. Ostale napomene piše da su ove godine prodali 3 broda. Ne smatram sebe nekim računovodstvenim stručnjakom pa pozivam nekoga (možda i ti znaš) koliki je utjecaj prodaje na RDG.


znao sam da sam to negdje pročitao, pa evo pronađoh: komentar iz FI 2006: Sukladno točki 85. MRS – 1 u računu dobiti i gubitka za 2006. godinu izvršena je reklasifikacija izvanrednih prihoda i izvanrednih rashoda u poslovne prihode i poslovne rashode. znači, tijekom 2006 su još vodili prodaje brodova kao izvanredne prihode, ali su to na kraju godine “reklasifirali” u poslovne prihode. pa tako nastavili i 2007. na žalost nisu to napisali u “12. Promjene računovodstvenih politika” nego “6. Rezultati poslovanja”.

NN 03/99, MRS-1

85. Poduzeće treba objaviti u samom računu dobiti i gubitka ili u bilješkama uz račun dobiti i gubitka deklarirani ili predloženi iznos dividendi po dionici za razdoblje koje obuhvaćaju financijski izvještaji.

Ovo je sve što sam uspio pronaći. Može li netko ovo demantirati eventualnim izmjenama MRS-a?

Pozdrav



Pogledaj jednostavno je doći do ovih podataka koje sam izneo evo pogledaj zadnji 4q od 2006 godine i uočiti ćeš: Ukupni prihodi 283 milijun Kn prihoda i 274 Kn milijuna rashoda, a ako pogledaš BDI indeks onda znaš da je počeo rasti od 9 mjeseca 2006. dakle nema šanse da su ostvarili dobit od 95 milijuna Kn bez prodaje brodova u cijeloj godini a u zadnjem su ostvarili samo 9 milijuna kada je BDI indeks jako narastao………….
Do 9 mjeseca 2006 maximalna cijena po BDI je bila 28000 dolara za najveći brod od ATPL… izračunaj
Eto toliko …. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Od 1-9 mjeseca 2006 20 000 dolara za najveći brod koji ima ATPL ovo je više nego dovoljno da usporediš podatke koje sam ja izračunao i pokazao….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Evo konstruktivnih pitanja

1. Kako je moguće 2006. da ATPL ostvari dobit od 95 milijuna Kn dok je u 4q 2006. imala samo 9 milijuna jer BDI indeks počinje značajnije rasti od 9 mjeseca, a u tome tromjesečju nisu imali visoku stopu dobiti??
2. Kako je moguće ostvariti dobit za prvih devet mjeseci u iznosu od 86 milijuna Kn kada je najveća vozarina za brodove u 2006 od 1-9 mjeseca bila 20 000 dolara??

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

hmmm… lupam bez veze, mozda brodarski strucnjaci znaju vise… mozda se placanje vrsi prilikom sklapanja time chartera, barem veci dio ugovorene svote? Naime, ako su sklapali poslove u prvih 9 mjeseci to bi onda moglo biti to?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Izgleda da te nisam odmah sklužio. Znači ti tvrdiš da će dobit ove godine biti 240M bez efekta prodaje brodova. Sa tim efektom bi dobit mogla biti i preko 300M, odnosno u 4Q još cca 150M?

Pozdrav

Odgovor je jednostavan prodajom brodova…………..[smiley2]
Dok ove godine je u 3q prihod čisti prihod……….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close