ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 12:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Baltic Dry Index (BDI) -31 1615

BDi i danas nastavio s padom?! pa dokle pobogu, nećemo valda opet na 1000 bodova?? [shocked]
Svi kažu da vozarine prve naznače kraj krize i početak oporavka, pa zašto onda vozarine padaju već deset dana, a svi viču da je počeo oporavak??


ako laže svijeća ne laže rog

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

odokativno-mislim da će bdi pasti na 1300,i tek onda idemo prema gore,i to naglo..ali,iskreno,mislio sam da uopće više neće padati,očito se čeka dogovor između kineza i brazila..na cnbc-u preporučuju kupnju rio tinta,to bi mogao biti znak za turn around…..


Baltic Dry Index (BDI) -31 1615

BDi i danas nastavio s padom?! pa dokle pobogu, nećemo valda opet na 1000 bodova?? [shocked]
Svi kažu da vozarine prve naznače kraj krize i početak oporavka, pa zašto onda vozarine padaju već deset dana, a svi viču da je počeo oporavak??

Očekivano, BDI će padati. I to zato jer su se u međuvremenu Kinezi dobrano nakrcali zalihama rudače. Sada kreću runde pregovora kineskih čeličana sa rudarima oko novih godišnjih cijena. To bi moglo potrajati sve dok kinezi imaju dovoljno zaliha za proizvodnju čelika, odnosno dok ne isposluju značajno niže cijene rude.

niti jedan post zadnjih 10 sati … recesija ili zbijate šale za 1. april [lol]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Najbolji znak da su drukeri iz brokerskih kuća na interesantnijim položajima i da se ovdje neće ništa događati.
[sealed]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Eto INA u blokadi. A još jučer mislo prodati ATPL i uploviti u INA-u čisto špekulativno.
Ipak se predomislio jer prodaja ATPL po ovim cijenama je slično suicidu.
Odradili građevinci, INA, HT… Uskoro mora krenuti i ATPL.

SLAVONAC (malo san maka)

Kinezi su postigli dogovor da se rudaca kupuje po 40% nizoj cijeni od dosadasnje dok se ne dogovori nova stalna(niza) cijena. To je veliki kompromis jer su do sada uvijek vazile stare cijene sve do dogovora oko novih. Ocekujem da ce se to pozitivno odraziti na BDI pogotovo jer su svi poceli drukati da ce padati do sta ja znam 1000-1300.

VIVA LA REVOLUCION !!!


Eto INA u blokadi. A još jučer mislo prodati ATPL i uploviti u INA-u čisto špekulativno.
Ipak se predomislio jer prodaja ATPL po ovim cijenama je slično suicidu.
Odradili građevinci, INA, HT… Uskoro mora krenuti i ATPL.

Kolega preporucujem "Psihologiju Burze" ako je vec niste procitali.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Baltic Dry-indeksen er ned ytterligere 2,5 prosent eller 41 punkter onsdag, melder Bloomberg.

Indeksen står nå i 1.574. Rekorden på 11.793 poeng ble satt 20. mai 2008.

Slik går det med de ulike segmentene:

Capesize – ned 27 til 2.039

Panamax – ned 81 til 1.293

Supramax – ned 20 til 1.268

Handysize – ned 8 til 680


Kinezi su postigli dogovor da se rudaca kupuje po 40% nizoj cijeni od dosadasnje dok se ne dogovori nova stalna(niza) cijena. To je veliki kompromis jer su do sada uvijek vazile stare cijene sve do dogovora oko novih. Ocekujem da ce se to pozitivno odraziti na BDI pogotovo jer su svi poceli drukati da ce padati do sta ja znam 1000-1300.

Može link???

Još i američki futuresi u padu zbog lošeg job reporta…

Bljak.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



Eto INA u blokadi. A još jučer mislo prodati ATPL i uploviti u INA-u čisto špekulativno.
Ipak se predomislio jer prodaja ATPL po ovim cijenama je slično suicidu.
Odradili građevinci, INA, HT… Uskoro mora krenuti i ATPL.

Kolega preporucujem "Psihologiju Burze" ako je vec niste procitali.
[/quote]

ti si ju pročitao? [wink]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close