ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijeli svijet se zeleni ,a ATPL je u gabuli.Dosad je već trebao biti u zelenoj blokadi.Veća cijena je bila kad je BDI bio na 8xx , a cijeli svijet u crvenom .Šta se čeka?


Cijeli svijet se zeleni ,a ATPL je u gabuli.Dosad je već trebao biti u zelenoj blokadi.Veća cijena je bila kad je BDI bio na 8xx , a cijeli svijet u crvenom .Šta se čeka?

Čeka se da se naslaže ask. I tako redovno, na otvaranju se malo opali po asku i onda stane, pa se postavi na bid i čeka objava BDI-a i otvaranje amera…

[yawn]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



Cijeli svijet se zeleni ,a ATPL je u gabuli.Dosad je već trebao biti u zelenoj blokadi.Veća cijena je bila kad je BDI bio na 8xx , a cijeli svijet u crvenom .Šta se čeka?

Čeka se da se naslaže ask. I tako redovno, na otvaranju se malo opali po asku i onda stane, pa se postavi na bid i čeka objava BDI-a i otvaranje amera…

[yawn]
[/quote]
Tako smo stalno na istome.Ne kužim kome se isplati prodavati tako nisko,pogotovo sad kad je uzlazni trend.Netko namjerno neda gore, a kad se svijet zacrveni onda bu roknulo ispod 600.

Prodaju oni koji nemaju izbora, i oni koji misle da će smak svijeta, a kupuje onaj tko je lani u ovo doba prodavao vidjevši kamo sve ovo ide, i koji ima strpljenja za par godina dignuti dobar novac.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

@Vinski

možda su svi prešli u dugoročne


Netko namjerno neda gore.

Ne nadajte se nečem boljem dok je situacija takva kakva je, još može biti samo gore do kraja godine, onda polagani oporavak. Kriza je već udarila u HR. Pogledajte koliko je povećan broj nezaposlenih u prva dva mjeseca . Za male burzovne ulagače pravi udar krize nastupa kada se dionice počinju prodavati zbog kupnje hrane, plaćanja režija, troškova života i sl., a to torbari čekaju da je dobiju još niže, a i do toga će doći.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.


Prodaju oni koji nemaju izbora, i oni koji misle da će smak svijeta, a kupuje onaj tko je lani u ovo doba prodavao vidjevši kamo sve ovo ide, i koji ima strpljenja za par godina dignuti dobar novac.

Potpisujem, samo umjesto par godina mogao si napisati par mjeseci. Plan što je "skovao" Geithner za otkup "toxic assets" jednostavno mora dati neki rezultat, a pomoći će i kineski stimulacijskii plan. Vjerojatnost da ovo sve pođe dole još 30% je manja od mogućnosti da sve ode up 100%, moja malenkost tako makar misli nakon najnovijih vijesti. Držim da smo dotakli dno ili smo mu jako blizu. Kupnju/prodaju determiniraju te dvije krajnosti, inače ne bi bilo interesantno, pa što tko odabere.
No, kad se rally definitivno potvrdi neće se sve dionice vraćati u "normalu" (ne mislim na ATH, to će se zaista čekati godinama) istom brzinom, neki će ipak prečicom.



Netko namjerno neda gore.

Ne nadajte se nečem boljem dok je situacija takva kakva je, još može biti samo gore do kraja godine, onda polagani oporavak. Kriza je već udarila u HR. Pogledajte koliko je povećan broj nezaposlenih u prva dva mjeseca . Za male burzovne ulagače pravi udar krize nastupa kada se dionice počinju prodavati zbog kupnje hrane, plaćanja režija, troškova života i sl., a to torbari čekaju da je dobiju još niže, a i do toga će doći.
[/quote]
Jel’ da se ne nadamo boljem kao što ste govorili godinu dana ranije da je pred nama sigurna 2008.-2009. i dalje i da ćemo uskoro (već u 2008.) na +5000…



Netko namjerno neda gore.

Ne nadajte se nečem boljem dok je situacija takva kakva je, još može biti samo gore do kraja godine, onda polagani oporavak. Kriza je već udarila u HR. Pogledajte koliko je povećan broj nezaposlenih u prva dva mjeseca . Za male burzovne ulagače pravi udar krize nastupa kada se dionice počinju prodavati zbog kupnje hrane, plaćanja režija, troškova života i sl., a to torbari čekaju da je dobiju još niže, a i do toga će doći.
[/quote]
Definitivno će ekipa koja ovdje investira prodavati dionice za kruh i režije, pa ti bi prije prodali sve što imaju i preselili kod staraca, naravno s laptopom nego prodali.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Jel’ da se ne nadamo boljem kao što ste govorili godinu dana ranije da je pred nama sigurna 2008.-2009. i dalje i da ćemo uskoro (već u 2008.) na +5000…

Piše da sam korisnik od 28.10.2008. Daleko od ovog što tvrdite.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.



Jel’ da se ne nadamo boljem kao što ste govorili godinu dana ranije da je pred nama sigurna 2008.-2009. i dalje i da ćemo uskoro (već u 2008.) na +5000…

Piše da sam korisnik od 28.10.2008. Daleko od ovog što tvrdite.
[/quote]
– znao sam da ćete osobno shvatiti – mislio sam na sve koji su govorili slično kao Vi.
– ako ćemo baš u detalje – ‘ko kaže da niste bili pod nekim drugim nickom… (bez uvrede, ako uistinu niste). [rolleyes]




Netko namjerno neda gore.

Ne nadajte se nečem boljem dok je situacija takva kakva je, još može biti samo gore do kraja godine, onda polagani oporavak. Kriza je već udarila u HR. Pogledajte koliko je povećan broj nezaposlenih u prva dva mjeseca . Za male burzovne ulagače pravi udar krize nastupa kada se dionice počinju prodavati zbog kupnje hrane, plaćanja režija, troškova života i sl., a to torbari čekaju da je dobiju još niže, a i do toga će doći.
[/quote]
Definitivno će ekipa koja ovdje investira prodavati dionice za kruh i režije, pa ti bi prije prodali sve što imaju i preselili kod staraca, naravno s laptopom nego prodali.
[/quote]
to je istina,ja sam jedan od takvih..i nije me strah..

New Report

Close