ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sampi,
nemoj se ljutiti. Dobit je relativan pojam kao i sve vezano uz novac ovih dana. Ako drze u $ SAMO jucer i danas su izgubili 6-7%. Imovina, tj. brodovi ne vrijede, trenutno, nista jer ih nitko ne zeli kupiti ni za 40% fer vrijednosti. Niste pratili kad sam iznio podatak da ove godine nije narucen skoro niti jedan novi brod. A gdje su jos obveze po kreditima, isplate dividende, nagrade zasluznima, mozda i neko sirenje, troskovi,. Sto ce biti kad isteknu ugovori? Lova za cas ispari a tako i cijena dionice moze na kraci ili duzi period vrijediti znatno ispod po vama fer vrijednosti. Pa zar nije i sad takav slucaj? Znate li vi koliko se je njih nakupovalo ATPL po 30tak Kn?

Što se tiče dolara potpuno ste u krivu.
S obzirom da brodari uz ovako niske vozarine ostvaruju gubitak u poslovanju,a ako su i zaduženi u
US$ tada pad dolara smanjuje gubitak jer se financijska izvješča prikazuju u kunama.Prema tome
mogli bi reći da je danas situacija za ATPL povoljnija nego jučer,a naročito ako su zaduženi u US$.
Porast cijene nafte povečava troškove.
Ipak pošto brodari plove svjetskim morima ,a zarađuju i troše u US$ možemo reći da je tećaj neutralna stavka,ali ipak utjeće na financijska izvješća.
[/quote]

pa i nije baš skroz neutralna stavka jer imaju i obveza u kunama.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Da Atlanska skoči 27% sazvalo bi se VONS u roku keks. Svi sad čekaju FI, a kad se objavi opet dobit, kladim se da će perjanica sutradan 5-10% down, loše navike kao kopanje nosa, i grickanje noktiju teško se gube.[cool]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

porast aud i cad prema usd je preteča rasta bdi-a,barem je tako bilo do sada..sada su opet počeli rasti pa ćemo vidjeti u idućem tjednu bdi preko 2000,ali kakve veze to ima sa atpl?bolje kopat nos i grickat nokte…

Samo sam vam htela jednu stvar reći kaj možda niste primjetili.Ova vam dionica ima jedan veliki problem.A to vam je kaj je svi imaju.A ak je svi imaju onda je nema ko više kupit.
Kad sam ja kupovala Atlancku to nije niko živ htel ni sa štapom dirati a kamoli kupiti, a znate kolko je koštala onda kad sam ju ja kupovala, 1500 kuna deca i još je bilo jeftino.Ali ju niko nije imal a onda su je naglo svi hteli.I onda su ju svi kupovali par godina, i sad ju svi imaju,bik mamicu..
Ovde vam je problem ponude i potražnje i nažalost vam je ova dionica postala kak HT,20 kuna gore-30 kuna dolje i tak u krug,tak da se ne ubijate sa bedeijima i strukturama jer mislim da vam to nema puno veze.
NTO ili NKZ

Nije obecavajuce.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@sailor

Anonimno, 20.03.2009. u 09:02
Inace sampras je glavni i ima cak 2500+ postanih poruka do sada a ova preostala dvojica zajedno manje od 100 postanih poruka i uglavnom neki jadni poluafirmativni, da ne kazem drukovi na gore, postovi na ATPL-u. momci samo tako nastavite. Zakon ste

Sampras je jedan i jedini i to nisu moji nickovi i stvarno ne znam odakle ti ta ideja a to tko piše jadne poluafirmirane drukove pa valjda je to svima jasno i samo nastavite i dalje pa će ATPL doći na razani da se i vi ukrcate.

Usput ako može odgovor u kome će smjeru danas BDI [bye]

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Vaš link, Danas će ošišane ovčice malo na buru.[lol]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Koga danas pratimo, Lady Di, Egle, Drys, S&P, DJI, Futurese, DAX, ZSE, …??? Ili idemo i dalje ko bez glave?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Koga danas pratimo, Lady Di, Egle, Drys, S&P, DJI, Futurese, DAX, ZSE, …??? Ili idemo i dalje ko bez glave?

Danas ti pratimo KVP. [sealed]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.


Samo sam vam htela jednu stvar reći kaj možda niste primjetili.Ova vam dionica ima jedan veliki problem.A to vam je kaj je svi imaju.

Čestitam kolegice, imate prav i svi je imaju rad. Ak ona skokne toliko bu novih milijunaša u CRO da nam buje kuna tak oslabila, da bu se išlo kvragu. Isusek, Isusek, koji me vrag vrnul na more. [cry]

Bogatstvo je kad ne znaš koliko imaš.

Jesu Brankica i Grofica nešto u rodu? Dosta su slične! [lol]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Samo sam vam htela jednu stvar reći kaj možda niste primjetili.Ova vam dionica ima jedan veliki problem.A to vam je kaj je svi imaju.A ak je svi imaju onda je nema ko više kupit.
Kad sam ja kupovala Atlancku to nije niko živ htel ni sa štapom dirati a kamoli kupiti, a znate kolko je koštala onda kad sam ju ja kupovala, 1500 kuna deca i još je bilo jeftino.Ali ju niko nije imal a onda su je naglo svi hteli.I onda su ju svi kupovali par godina, i sad ju svi imaju,bik mamicu..
Ovde vam je problem ponude i potražnje i nažalost vam je ova dionica postala kak HT,20 kuna gore-30 kuna dolje i tak u krug,tak da se ne ubijate sa bedeijima i strukturama jer mislim da vam to nema puno veze.
NTO ili NKZ

Sječaš li se 83-e, more, borovi, iglice. Negdje oko Budve.

Inače ja više ne pratim ATPL. Sve mi je u ATPL i sada samo lagano bacim pogled i kuliram.

SLAVONAC (malo san maka)

New Report

Close