ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ovo još nisam vidio, nakon ponora panamaxa zadnjih tjedan dana, mi skačemo nakon cijelog dana minusa u +2%. kad je raslo onda smo padali. pa tko je tu lud

mislim da je jedan kolega to dobro sročio maloprije-zato što se velikima tako prohtjelo

Sampi,
nemoj se ljutiti. Dobit je relativan pojam kao i sve vezano uz novac ovih dana. Ako drze u $ SAMO jucer i danas su izgubili 6-7%. Imovina, tj. brodovi ne vrijede, trenutno, nista jer ih nitko ne zeli kupiti ni za 40% fer vrijednosti. Niste pratili kad sam iznio podatak da ove godine nije narucen skoro niti jedan novi brod. A gdje su jos obveze po kreditima, isplate dividende, nagrade zasluznima, mozda i neko sirenje, troskovi,. Sto ce biti kad isteknu ugovori? Lova za cas ispari a tako i cijena dionice moze na kraci ili duzi period vrijediti znatno ispod po vama fer vrijednosti. Pa zar nije i sad takav slucaj? Znate li vi koliko se je njih nakupovalo ATPL po 30tak Kn?

VIVA LA REVOLUCION !!!


Znate li vi koliko se je njih nakupovalo ATPL po 30tak Kn?

A što misliš koliko ih je prodalo kad je skočila na 60?

NHF, ali o ovome je bespredmetno debatirat.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Anonimno, 19.03.2009. u 15:03
Znate li vi koliko se je njih nakupovalo ATPL po 30tak Kn?

Poslije ove vaše konstatacije svaki odgovor je suvišan i bespotreban.

Vi imate pravo na svoje mišljenje i svoj stav i ja to poštujem, mnogi prije godinu dana kao i sam nisam vjerovao da se ovo može desiti crobexu pa se desilo, jedino vam kažem da niste objektivni kod iznošenja podataka ali to je vaše pravo da malo i zadrukate kako bi je se dočepali što niže.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

e sailore ti ju sigurno nisi kupovao po 30 kn…
malo smo u kešu….

@Sailor Dobit je relativan pojam kao i sve vezano uz novac ovih dana. Ako drze u $ SAMO jucer i danas su izgubili 6-7%. Imovina, tj. brodovi ne vrijede, trenutno, nista jer ih nitko ne zeli kupiti ni za 40% fer vrijednosti.

A koliko su dobili od početka godine samo na rastu dolara?? Vi kao da ste političar pa izlačite podatke kako vam trenutno odgovara, Tu smo di jesmo sada,s obzirom na sve okolnosti, ali ovakvo OČITO navlačenje na samo negativne stvari,

Svi se još drže BDI-a ,to bi i trebalo tako ,ali onda bi svi znali kad ce se kupit a kad prodat dionica !
I djeca bi mogla tako trgovat.Pa dionica je sve više padala kako je bdi rastao.
Dionice se kupuju dok padaju i prodaju kad rastu,kad je velika razlika volumena aska i bida je trenutak preokreta trenda.
To je samo moje skromno mišljenje sve ostalo što čini ljude uspješnim na burzi je insajderske vijesti, te interesne skupine market makeri!

sampras, bugs i dodo999 su danas posebno osjetljivi. kako i ne bi bili kad ih "IZGLEDA" pise ista njuska. Stil je isti a bome i ona metoda od kolege verdija pokazuje da je to jedan te isti pisac.Sigurno su nedavno dokupljivali ATPL po preko 700 pa je sad opet frka. Nasjeli su na neciji druk i kupili ATPL visoko pa se sad iskaljuju na meni jer ja sam toliko mocan da svojim "drukanjem" skidam cijenu ATPL-u.
Na rastu $ od pocetka su ili zaradili ili nisu. Ako su lovu okretali izmedju recimo $ I EURA onda su nesto i zaradili a ako nisu onda im trenutno pada vrijednost. Dok god ATPL, i ne samo oni, ne budu do kraja transparentni i objavljivali svaki vazniji potez bit ce mjesta spekulacijama i nasjedanja na "DRUKANJE" STO GOD NETKO SMATRAO ZA DRUKANJE. Inace svaka informacija se moze protumaciti kao druk na gore ili na dolje ovisi kome sto odgovara pa tako i gorenaveden kolege rade. Ja cu rado poceti pisati o pozitivnim vijestima cim se one pocmu OPET pojavljivati. Do tada dragi, supi, bugsi i dodo odite zuriti u sunce ili tako nesto a nemojte gnjaviti bez potrebe.
Inace sampras je glavni i ima cak 2500+ postanih poruka do sada a ova preostala dvojica zajedno manje od 100 postanih poruka i uglavnom neki jadni poluafirmativni, da ne kazem drukovi na gore, postovi na ATPL-u. momci samo tako nastavite. Zakon ste

VIVA LA REVOLUCION !!!

Danas nisam bio tu, i lijepo sam se iznenadio kad sam pogledao što se dogodilo, zazelenilo se k’o proljeće. [smiley]
Ljudi samo bih primjetio da dobar dio ekipe, očekuje rast, čim BDI poskoči, ali morate se podsjetiti da se na burzi kupuju budući rezultati, a ne dnevni. Nemojte biti predepresivni ili previše euforični zbog dnevne promjene vrijednosti BDI indeksa. Pravi investitori kupuju vrijednos koja će biti za par mjeseci, godinu.

sutra je novi dan.


Jasno mi je zašto sumanuto kupuju drys ali mi nije jasno zašto ostali brodari skaču

možda zato što su čuli da su sanader i konzorciju napravili deal stoljeća sa c.gorom [lol]

Možda zato jer se očekuje značajniji rast BDI uskoro!?
Bumo videli,rekli bi slepci.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Sampi,
nemoj se ljutiti. Dobit je relativan pojam kao i sve vezano uz novac ovih dana. Ako drze u $ SAMO jucer i danas su izgubili 6-7%. Imovina, tj. brodovi ne vrijede, trenutno, nista jer ih nitko ne zeli kupiti ni za 40% fer vrijednosti. Niste pratili kad sam iznio podatak da ove godine nije narucen skoro niti jedan novi brod. A gdje su jos obveze po kreditima, isplate dividende, nagrade zasluznima, mozda i neko sirenje, troskovi,. Sto ce biti kad isteknu ugovori? Lova za cas ispari a tako i cijena dionice moze na kraci ili duzi period vrijediti znatno ispod po vama fer vrijednosti. Pa zar nije i sad takav slucaj? Znate li vi koliko se je njih nakupovalo ATPL po 30tak Kn?

Što se tiče dolara potpuno ste u krivu.
S obzirom da brodari uz ovako niske vozarine ostvaruju gubitak u poslovanju,a ako su i zaduženi u
US$ tada pad dolara smanjuje gubitak jer se financijska izvješča prikazuju u kunama.Prema tome
mogli bi reći da je danas situacija za ATPL povoljnija nego jučer,a naročito ako su zaduženi u US$.
Porast cijene nafte povečava troškove.
Ipak pošto brodari plove svjetskim morima ,a zarađuju i troše u US$ možemo reći da je tećaj neutralna stavka,ali ipak utjeće na financijska izvješća.


sampras, bugs i dodo999 su danas posebno osjetljivi. kako i ne bi bili kad ih "IZGLEDA" pise ista njuska. Stil je isti a bome i ona metoda od kolege verdija pokazuje da je to jedan te isti pisac.Sigurno su nedavno dokupljivali ATPL po preko 700 pa je sad opet frka. Nasjeli su na neciji druk i kupili ATPL visoko pa se sad iskaljuju na meni jer ja sam toliko mocan da svojim "drukanjem" skidam cijenu ATPL-u.
Na rastu $ od pocetka su ili zaradili ili nisu. Ako su lovu okretali izmedju recimo $ I EURA onda su nesto i zaradili a ako nisu onda im trenutno pada vrijednost. Dok god ATPL, i ne samo oni, ne budu do kraja transparentni i objavljivali svaki vazniji potez bit ce mjesta spekulacijama i nasjedanja na "DRUKANJE" STO GOD NETKO SMATRAO ZA DRUKANJE. Inace svaka informacija se moze protumaciti kao druk na gore ili na dolje ovisi kome sto odgovara pa tako i gorenaveden kolege rade. Ja cu rado poceti pisati o pozitivnim vijestima cim se one pocmu OPET pojavljivati. Do tada dragi, supi, bugsi i dodo odite zuriti u sunce ili tako nesto a nemojte gnjaviti bez potrebe.
Inace sampras je glavni i ima cak 2500+ postanih poruka do sada a ova preostala dvojica zajedno manje od 100 postanih poruka i uglavnom neki jadni poluafirmativni, da ne kazem drukovi na gore, postovi na ATPL-u. momci samo tako nastavite. Zakon ste

e a zakaj vi svi skupa mislite da se najlikvidnija dionica na burzi može "zdrukati" piskaranjem na forumu? Jedini pravi druk unazad godinu dana su napravili Jerković i ekipa kad su vrištali da će propast, fino se nakrcali dionicama po 700 kuna i podijelili si dividendu. Kad je ekipa to skužila, prestali su divljat po bidu, vratilo se povjerenje u priču i ATPL je postala stabilini blue chip. I to je tako. Možete se vi trudit kolko hoćete, al ne utječete ni na šta.

I'LL BE BACK

New Report

Close