ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Daily Market: This page contains the latest Dry Bulk Shipping News

18 March 2009

Baltic Dry Index (BDI) -113 1861
Rates

BCI

(Cape index)

BPI

(Panamax index)

BSI
(Supramax index)
INDEX

2157

-94

1660

-239

1632

-41
SPOT 4 TCE AVG (USD)

19702

-1210

13293
-1905

17065

-424
YESTERDAY (USD)

20912

15198

17489

YEAR AGO (USD)

Evo je na 625 kao što sam i mislio.
Ja ću krenuti skupljati od cca 600. Ako ne padne do tamo onda nam jednostavno nije bilo suđeno [cool]


http://www.dryships.com/pages/report.asp

bdi down

Ovo se zove slobodan pad, užas. Ako BDI rokne na 1000, što nije isključeno, bojim se da plovimo i ispod 475, no svejedno, I love this game. Ovo treba gledati sa vedre strane, naime duboko vjerujem da će ATPL u roku od 5-7 godina vrijediti 5000, pa je za one što ulaze irelevantno da li je cijena 600, 700 ili 400. Sa druge strane onima što trejdaju ATPL je raj na zemlji, pa su svi zadovoljni. Uživajte.

@gardist
barem su ulovili ona 2 ugovora (mislim 15 000 i 18000 tu negdje na kojih godinu dana). dobar nos imaju

Nisam Vam htio jutros kvariti uzitak ali ovo se moglo iscitati iz prilozenih izvjestaja. Prognoze marketa su bile "weakening" i “softer”

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Evo je na 625 kao što sam i mislio.
Ja ću krenuti skupljati od cca 600. Ako ne padne do tamo onda nam jednostavno nije bilo suđeno [cool]

ja ću se malo pritajiti sve dok pada. a onda skupljati po nižim cijenama.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

sad ćemo vidjeti što će učiniti malo jača ekipa fondovska koja je tu žarila i palila zadnje vrijeme. sumnjam da će braniti cijenu, prije bih rekao da će se potpuno povući s kupnje da stvore paniku, uz dodatni pritisak na prodaji, pa će se reanimirati nanovo ispod 600, ukoliko do toga dođe. u fokusu više nismo, to je jedino sigurno. [undecid]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Ovo treba gledati sa vedre strane, naime duboko vjerujem da će ATPL u roku od 5-7 godina vrijediti 5000, pa je za one što ulaze irelevantno da li je cijena 600, 700 ili 400. Sa druge strane onima što trejdaju ATPL je raj na zemlji, pa su svi zadovoljni. Uživajte.

Kako nije važno je li kupljeno po 400 kn ili po 700kn??? Da si kupio po 400, a ne po 700 kn, imao bi skoro duplo više dionica, a samim time i duplo veći dobitak. Mene baš taj pogled baca u depresiju, jer ću za pet godina lupati glavom u zid zato što sam kupovao po tako "viskokim" cijenama. Pa ako ti nije važno koliko imaš dionica ATPL mogao bi meni proslijediti koju [lol]
P.S. Inače nemam ATPL, ali sam u sličnoj situaciji na drugoj dionici. Pozdrav



http://www.dryships.com/pages/report.asp

bdi down

Ovo se zove slobodan pad, užas. Ako BDI rokne na 1000, što nije isključeno, bojim se da plovimo i ispod 475, no svejedno, I love this game. Ovo treba gledati sa vedre strane, naime duboko vjerujem da će ATPL u roku od 5-7 godina vrijediti 5000, pa je za one što ulaze irelevantno da li je cijena 600, 700 ili 400. Sa druge strane onima što trejdaju ATPL je raj na zemlji, pa su svi zadovoljni. Uživajte.
[/quote]

ne vidim uopće ništa strašno u ovom kako kažeš "slobodnom padu". Pa ne tako davno smo bili oko 500, tako da ovo gledam kao da smo se popravili.
S druge strane, ne vidim nekakve "dobitnike" na burzi ovih dana, ili bolje reći ovih mjeseci, tako da ne vidim mjesta nekakvoj depresiji. Kako drugima tako i nama.
Pokušajte par dana ne gledati burzovni monitor, bit će vam lakše. ja sam svoj portfelj složio malo defanzivno ove dane i doslovno me nije briga. Osjećam nekakve pozitivne promjene tek sredinom godine, i do tada ću malo vegetirati.

sutra je novi dan.

Ja jednostavno ne vidim niti za godinu dana koja će dionica potegnuti, sve manje vjerujem u veliki come back ATPL, puno je špekulacija koje idu tome u prilog, pa ni HT koja je vridila za defenzivnu narodnu dionicu, bojim se kad se podili dividenda di će pasti…Ali sam i dalje jednostavno Hold..


Ja jednostavno ne vidim niti za godinu dana koja će dionica potegnuti, sve manje vjerujem u veliki come back ATPL, puno je špekulacija koje idu tome u prilog, pa ni HT koja je vridila za defenzivnu narodnu dionicu, bojim se kad se podili dividenda di će pasti…Ali sam i dalje jednostavno Hold..

Mislim da ste kolega Vi, najbliže istini…
Puno nas (ako ne i svi) na ovom Forumu jednostavno sami sebe teško možemo priznati da smo popušili… [bye]
Smrdi to meni sve skupa na piramidu…naravno, nismo se mi toga sjetili, nego, opet naravno, amerikanci…a mi nasjeli na najnižu od svih strasti…pohlepu…i staro pitanje: Kako zaraditi, aništa ne raditi…
I prodali nam priču sa dionicama…ha-ha
A taj balon u svjetskim okvirima već drugi put puknuo u zadnjih 15 godina…prvi put vratio cijene 5 godina unazad, a trenutno ih vraća 11 godina unazad…ne ide, jednostavno ne ide, ništa ne raditi a zaraditi..ne mogu svi tako, samo oni koji su prvi uletili…klasična piramida

Što više znam, to više znam, koliko još ne znam.

Dok vi kukate vrijedne ručice marljivo kupuju. Piramida se polako preslaguje, kreče novi početak. Tu smo negdje oko dna i ne treba biti previše pametan za ulet na ovim razinama. osnovni problem je što nema CASH-RA, ali biti če i toga uskoro.
Veliki igrači vani su spremili CASH u čarapu i čekaju da ovladaju svijetom za kikiriki.
Uf što mi to sve miriši kao da sam to več negdje osjetio. Pa da bilo je to skoro isto kod nas u 90-ima.

SLAVONAC (malo san maka)

New Report

Close