ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Baltic Exchange Dry Index TM 1974 (DOWN 84)
Baltic Exchange Capesize Index TM 2251 (DOWN 114)
Baltic Exchange Panamax Index TM 1899 (DOWN 146)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1673 (DOWN 21)
Baltic Exchange Handysize Index TM 800 (UP 1)

Dobar znak – Pad je usporen od jučer 143 na 84 .

Prošel nalog na 635 10 komandosa.
Slijedeća brana 630 10 komandosa.

Al nakon toga više ne dole molit ću!!

Sretno ti bilo ali mislim da ako ovako nastavi da će ti sutra-preksutra prolaziti nalozi po 625, 620, 615 i 610kn, ako ne i niže.

SAmo još ovaj tjedan . Vidi ship charting .

ako se nastave ovakvi rekordni prometi po likvidnosti na zse, sa jakom smanjenom količninom cash-a ne treba očekivati ništa dobrog za atpl, samo pad. tome naravno, pridonosi pad bdi-a , crobexa , dr. indexa itd.
ali kao što kaže samby , hebeš ga , gledajmo ship charting . interesira me također kako će izvješće utjecati na dionicu. naša sapunica se nastavlja……………

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Optimizmu pridonosi kraj zime u Americi i već sada porast gradnje za 20 posto.


Sretno ti bilo ali mislim da ako ovako nastavi da će ti sutra-preksutra prolaziti nalozi po 625, 620, 615 i 610kn, ako ne i niže.

A ništa zato, dokupljivati ćemo, biti će i ostatak dividende, pa ćemo možda biti i na nuli. [lol]

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Dry Bulk Shipping – Market Commentary

Week Ending Friday Mar. 13, 2008
11th Week – Dry Cargo Market "Highlights"

evo malo domaće zadaće za vikend [thumbsup]

http://shipping.capitallink.com/shipping_weekly_review/market_commentary.html?senddt=031609


http://shipping.capitallink.com/shipping_weekly_review/market_commentary.html?senddt=031609

Mene brinu one vijesti da Kina gradi svoju domaću flotu… [sad]

milja i po eura prometa na cijeloj hrvatskoj burzi, a mi o porastu i padu…
na ovako mizernom prometu moguća su odstupanja daleko veća i naprosto me čudi što ronimo ko plovučac a ne kao olovo. čini se da će ovo sastrugati džepove i onih koji su je plaćali po 30 kn.
crobi tone već godinu dana, a svi se čudimo ko pura dreku i piljimo u bdi, drys, dianu, deriviramo TA/FA, čekamo neka izviješća i boga jokina.
da se razumijemo: dobrih izviješća više neće biti i to je prirodno. istina, krivulja crobija i (konkretno) atpl se razdvojila, no oboje srljaju.
jedino što jest: svi postadosmo dugotrajni investitori. kokošari mogu zgrabiti nešto para, to je neupitno, no definitivno nije vrijeme za gubljenje pred monitorom buljeći u zse/belex/dax/ftse/američane/brodare.
glavu i pijesak ko noj. eto, da i taj čin bude jednom u životu konstruktivan. inače sam protiv toga, jer je to slabićki stav, no burza i jest takva: ne možeš fajterski nastupati, nego samo oletati kako TK pjeva. a ne pjeva nego cvili.
ma joooj… ovo je u biti refleksija i to ja sebi pišem monologizirajući dijalogom sa alter egom, no ovo jest tako.
što je fakat bad (al nemojte ovo nikom reći): iza dana u dan recovery se čini sve daljim.
živimo sad, sad smo gladni i žedni, sad nam treba kerozina za naše motore koji nas pokreću, jer kad ovo procvate, tko će se nas sjetiti?
a da recesija ima veze sa depresijom – ima, i te kakve.
aj uzdravlje!

Morte kod Amera izviruju lagani znakovi oporavka.

SLAVONAC (malo san maka)

New Report

Close