ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zbog cega je sad ovolik pritisak da se proda

http://aqua-art.org/news.php

gospa1301

zvone101, 11.03.2009. u 15:51
zbog cega je sad ovolik pritisak da se proda

zbog toga jer je lako kako znaju ovdje reči neke kolege ”mlatiti tuđim k… po trnju” – eto.

Mcinja ne bih rekao da ljudi bjeze jer je BDI malo pao, i sam si rekao da nedavni rast BDI-ja nije uzrokovao rast ATPL?
Ne bih se slozio da ljudi bježe iz ATPL, mislim da nas fond menadzeri namjerno ruse iz samo njima poznatih razloga(valjda se nisu jos dovoljno ukrcali).

Kako dvojica sa po X00 kom na kupnji manipuliraju cijenu, evo sada se postavio na 650 i čim ga je poklopilo odma u pozadinu!
Od ponedjeljka neko na kupnji kuha sa po parsto komada a nema namijeru kupovati nego , očito, samo podiže bolinger!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


A šta radimo ovoj jadnoj dionici…Sutra prelazim u zidare! Fali more drž se kraja. Bar do ljeta.

pa to im i je cilj,, prodati ti sada građevinare po + 10%, 15% i kupiti ATPL od tebe po 0% [sealed] i tako u krug,,al glavno da se danas nastavio up trend

a gle, isto ko što sad nedaju da ide gore, u nekom momentu će to morati da materijalziraju, znači morat će braniti visoke cijene kad dodje vrijeme…

kaze jedan strani pjesnik
"i nas ce ko nase oceve zbog visih ciljeva nabiti na kolceve"

http://aqua-art.org/news.php


Mcinja ne bih rekao da ljudi bjeze jer je BDI malo pao, i sam si rekao da nedavni rast BDI-ja nije uzrokovao rast ATPL?
Ne bih se slozio da ljudi bježe iz ATPL, mislim da nas fond menadzeri namjerno ruse iz samo njima poznatih razloga(valjda se nisu jos dovoljno ukrcali).

Naravno da to rade fondovi, ali onda za sobom povlače i druge(male) koji hoće ugrabiti svojih 5,6%. Ljudi sada bježe na svaki šum.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

….dan

-Nema dovoljno "zelenih" dana i ne možemo se osloboditi ovoga ….

-Kada se pojavi kakav-takav rastući trend i dođu kupci ….. , to je prilika za
fondove da se domognu keša i isplate udjelničare …..
… , a takva prilika se ne propušta , jer otvara mogućnost da se proda 10-ak tisuća
dionica , a da sa cijena ne sruši 50% …..kao kada bi to radili neki "depresivni" dan ….

-Nakon toga bi trebao usljediti rast …… , ali onda opet dođu "crveni" dani i
padne CROBEX , što logično dovede do pada vrijednosti dionice (bilo koje) ….(zapravo je
obratno , ali jasno je što se misli ) …

-Pad dionica dovede do pada vrijednosti udjela u fondovima , a to opet rezultira strahom
udjelničara koji se zapute na šaltere i traže isplatu (sada već dosta umanjenu) …. , a što
će ovi u fondu jadni …..
….idu u Kamenita vrata zapaliti svijeću da im svane koji "zeleni dan" ….. [smiley]

-I stvarno ….. , jučer su molitve uslišene (a i danas) i sada je prilika …….

-Već sam pisao ….. [smiley]…. i već sam dosadan …. , ali nema tu neke zavjere …..
….istina , ovaj sa 300-500 na kupnji i 300-500 na prodaji je isti tip ….. , ali to je
normalno …..

-Da su prodavači danas mogli bolje ….. , mogli su ….. , ali i kupci su mozda mogli vise
toga pokupiti izmedju 645 i 655 ….. , ali tko zna …. mozda to meni samo tako izgleda ….

-Evo …. , danas sam imao vremena i malo sam "gledao" …. , nisam ništa prodavao …. , hm ,
možda se to već sutra pokaže kao promašaj ……. , a možda …. [smiley]

….. rekoh ….. , da podjelim zapažanja …… [smiley]

.Dr M Wagner

Gosn Wagner ljudi više ne čupaju lovu iz OIF-ova, ovi koji su ostali u njima čekaju oporavak i njima je apsolutno svejedno da li je crobi 1200 ili 1500 to je još uvijek jako velika pušiona. Jedina opasnost su OMF-ovi koji još uvijek mogu povuć lovu iz OIF-ova u svezi manipulacije. Ja iskreno mislim da smo mi svoje dno odradili, ali to ne znači da ATPL ponovno ne može ispod 600 kuna.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

jel može netko reći jel atlantska isplatila kakvu dividendu unazad mjesec dana. dobio sam izvod iz pbz-a za dividendu a ne znam koje dionice su tada isplaćivale nju, zna netko?



A šta radimo ovoj jadnoj dionici…Sutra prelazim u zidare! Fali more drž se kraja. Bar do ljeta.

pa to im i je cilj,, prodati ti sada građevinare po + 10%, 15% i kupiti ATPL od tebe po 0% [sealed] i tako u krug,,al glavno da se danas nastavio up trend
[/quote]

Up??? Kad, u postmarketu? Na žalost još sam unutra, iako me zasvrbilo oko 670. I na moju još veću žalost sutra će otvaranje biti do 630, a dan tko zna…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

New Report

Close