ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 17:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


POBUNA DOMAĆIH TVRTKI ZBOG VELIKOG PADA VRIJEDNOSTI DIONICA
A ATPL dijeli dividendu.
Nekada imam osječaj da me prate vizionarske misli. [kiss]

Znao sam da ćemo jednog dana opet morati bježati u šumu kao nekad. [proud] [smiley] [rolleyes] [thumbsup]

Are you talking to me? ARE YOU talking to me? ARE YOU TALKING TO ME?

Ovdje upišite svoj komentar…

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Dečki, eto fino sad znate kaj se sutra sprema, spremite nofčeke i u kupnju, bit će jeftino do ludila. Dan za pamćenje.
[sealed]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

….

Baltic Dry indeks (BDI) cijena brodarskog prijevoza rasutih tereta u petak, 6. ožujka, iznosi 2.225 bodova, što je i dalje samo 18,87 posto njegove rekordne razine od 11.793 boda dotaknute 20. svibnja prošle godine. BDI je prošli tjedan porastao za 12,03 posto, dok je porastao za 187,47 posto od početka godine (iznad 774 boda sa koliko je zaključio prošlu godinu). Indeks se nalazi za 235,60 posto iznad dna od 663 boda kojeg je dotaknuo 5. prosinca.

Ovo je dio teksta gospodina Petrova. 05.12. ATPL je bio 505 kuna.20.05.2008 ATPL je bila 3042 kune.
Ako uzmemo u obzir da je smjernica 05.12. i 505 kuna onda ATPL treba biti oko 1400 kuna, a ako uzmemo 20 svibanj 2008 onda trebamo ići ispod 600 kuna na nekih 580 u ovom trenutku. Pošto BDI očigledno ima tendenciju rasta na ovoj cijeni je u svakom slučaju zrela za kupnju.
Napomena: Ipak je ovo ZSE [cry]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



I molim vas da vas ne uplaši moguči nagli iskrcaj nakog fonda sa ciljem rušenja cijene jer kako padne, još brže se digne ***obrisano***. [kiss]

Sve si mozgam ove dane koja bi mogla bit nova podvala na burzi radi zaplašivnja i eto ti odgovora kroz odjavin post. E moj Slavonac uopće me sad ne čudi u kakvom je dreku Slavonija kad ima takve ljudske resurse. Da sam na tvom mjestu smjesta bi promijenio NICK u Laprdalo. Todorić u kombinaciji sa Večernjim, delistiranje, za izrigat. Pokvarenost je uzela maha da bi se mogla rezat nožem, malo dostojanstva ne bi škodilo.
[/quote]
Dobro se sječam iskrcaja velikih igrača kada je ATPL dotaknula 470 kn. Tada se lupalo po bidu sa tisučama komada odjednom. Kroz neke postove koji vežu ATPL sa ostalim dionicama sa ZSE koje su zaista u banani pomislio sam sa se sprema sličan scenarij i želio sam upozoriti ljude.
Ne znam odakle si ti ali nemoj podcjenjivati Slavoniju. Prije 50 godina su ljudi dolazili u Slavoniju sa gačama na štapu gladni kruha. Slavonci su ih sve primili. Slavonija je tada bila jača nego Californija i tako su je i zvali.
Greška je ta što su Slavonci dopustili ljudima kojima Slavonija nije draga da upravljaju njome i da je polako uništavaju izvlačeči novce za razvoj kojekakvih VUKOJEBINA.
U Domovinskom ratu Slavonci su podnijeli veliku žrtvu tako što su bili na svim ratištima po Hrvatskoj a domovi i privreda su im skroz uništeni. Također je i puno ljudi iz svih krajeva Hrvatske bilo u Slavoniji u borbi i mi smo im jako zahvalni.
Razvojem raznih uvozničkih lobija Slavonija je sve više uništavana a izvlačenjem sredstava od prirodnih bogatstava to se samo pogoršalo. Centralizacija je nešto što nas je sve najviše pogodilo i mnogi znaju rači da je sada skoro isto kada nas je muzao Beograd, sam sad je to drugi grad.
Slavonci su pošteni ljudi i vole svoju Hrvatsku i ako zatreba opet če prvi stati u njenu obranu.
A ti se zapitaj zašto ovako zboriš: Pokvarenost je uzela maha da bi se mogla rezat nožem, malo dostojanstva ne bi škodilo. i prvo kreni od sebe. Napravi analizu i iskreno priznaj zašto ničim izazvan ovako pišeš o onome što ne znaš.

SLAVONAC (malo san maka)



Ali nemaju je u onolikoj mjeri u kojoj bi to bilo logično nego su kupovali IGH, ZABA, ATGR, MGMA, KNZM, LEDO,…..i još puno onih koje su sada u strašnoj banani i ne nazire se njihov oporavak.

Ovakvo rezoniranje je bez veze. ZABA je ostvarila rekordnu dobit- dvostruku od ATPL, IGH odlično posluje i ima faktički monopolnu poziciju na određene poslve u HR te se širi po inozemstvu, ATGR je lijepa o hrvatskom uspjehu itd. , pa je ovo pljuvanje uspješnih hrvatski firmi vrlo nekorektno!
[/quote]
U redu je to da su stabilne firme, ali samo u Hrvatskoj jer vani ovakvo guljenje sirotinje sa kamatama ne prolazi, guljenje sa tel. impulsima i cjenama interneta ne prolazi, guljenje sa precjenjenim IPO kao kod Svetozara i Emila, Goranka i drugih ne prolazi.
I nije nikakvo pluvanje nego iznošenje činjenica. Što rade banke u RH nego gule sirotinju i izvlače kapital u svoje zemlje. Zašto ne kreditiraju proizvodnju nego samo potrošnju.
Svakakvo povezivanje sa ATPL ne dolazi u obzir, a baš to su neki počeli sa namjerom da spase što se dade spasiti.
I nisam ja nekome kriv ako je zaglavio u KNZM ili JMNC ili LEDO. I ptice na grani znaju kako su se pumpale te dionice a sada bi se povukli sa burze. Nemojte se bojati za Todu da če morati prodati vilu ili avion. On se namazao a ljudi su u banani. Surovo ali istinito. I nije on jedini.

SLAVONAC (malo san maka)

@odjavaHRT

Kolega, mogu se slagati i ne slagati, ali kakve to ima veze s temom topica??

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Vidio sam več par puta da neki članovi pitaju za drugi dio dividende ali nema odgovora. Da li to znači da nitko od nas nezna kad bi mogla biti isplata i na koji dan moramo biti registrirani u sda????



@odjavaHRT

Kolega, mogu se slagati i ne slagati, ali kakve to ima veze s temom topica??


Ima veze utoliko što sam dao par postova koji se tiču ATPL a napali me kao da sam rekao ne znam što. Iznosim samo svoje mišljenje i prihvačam argumente, a ako sam napadnut branim se. Jednostavno.
Ajd Hugo dođi malo u kod nas molim te.

SLAVONAC (malo san maka)


Vidio sam več par puta da neki članovi pitaju za drugi dio dividende ali nema odgovora. Da li to znači da nitko od nas nezna kad bi mogla biti isplata i na koji dan moramo biti registrirani u sda????

Zasad još nitko (barem od nas malih riba) nezna ni kad ni koliko ni na koji dan bi se to moglo dogoditi.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



Vidio sam več par puta da neki članovi pitaju za drugi dio dividende ali nema odgovora. Da li to znači da nitko od nas nezna kad bi mogla biti isplata i na koji dan moramo biti registrirani u sda????

Zasad još nitko (barem od nas malih riba) nezna ni kad ni koliko ni na koji dan bi se to moglo dogoditi.
[/quote]
kad god dođe, dobrodošla je. [lol] osobno mislim negdje između lipnja i rujna.

sutra je novi dan.

New Report

Close