ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ techman

hvala bogu da je problem u supplyju a ne demandu [rolleyes]


Stoga mi je malo neobično da ste se odlučili na kupnju LKPC, jer moja predviđanja za brodare su vrlo slična vašim.

Tim više kad pogledamo statistiku tereta LKPC.

http://www.port-authority-ploce.hr/statistika.asp


Kolega cisto spekulativan ulaz. Zamislite da se desi LNG a ja nisam unutra. Pojeo bi se. Sa druge strane statistika je izvrsna. Neka vas ne vara pad generalnih tereta. Ti tereti su nestali kao takvi razvojem containera. Svi ostali tereti su premasili 1988. I ako padnu u 2009 25 % nije greda. I na kraju zar danas sa GROBIJEM na 1200 mozete fulati? Sta kupili da kupili ukoliko mozete drzati dionicu iducih par godina ona donosi extraprofit.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kolega cisto spekulativan ulaz. Zamislite da se desi LNG a ja nisam unutra. Pojeo bi se. Sa druge strane statistika je izvrsna. Neka vas ne vara pad generalnih tereta. Ti tereti su nestali kao takvi razvojem containera. Svi ostali tereti su premasili 1988. I ako padnu u 2009 25 % nije greda. I na kraju zar danas sa GROBIJEM na 1200 mozete fulati? Sta kupili da kupili ukoliko mozete drzati dionicu iducih par godina ona donosi extraprofit.

Poštovani Techman!
Hvala na objašnjenju, nisam više toliko u tim vodama lijepo je imati stručan podsjetnik. Logika stoji, teško je promašiti sa Crobexom na 1200 ali isto tako bi vrijedilo za sve dionice pa tako i brodare. Ja sam možda i preskeptičan pušem na hladno jer očekujem pad likvida (smanjena potrošnja goriva u Hrvatskoj i BIH) ali i rasutih tereta.
Ali gdje bi došli da svi imamo ista mišljenja? Svakako želim uspjeh u ulaganju u Luku.

Koliko sam čuo ovdje su čak preplatili dividendu. Ovo je prava tvrtka za mene kome je dividenda ipak najvažniji dio.

Za šaku dijamanata !


Koliko sam čuo ovdje su čak preplatili dividendu. Ovo je prava tvrtka za mene kome je dividenda ipak najvažniji dio.

Kako to misliš – preplatili? Kolika bi po tvom trebala biti? Ili je po tebi uopće nije trebalo biti?
Pa uz onakvo poslovanje normalno je da isplate pristojnu dividendu.
[huh]

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Koliko sam čuo ovdje su čak preplatili dividendu. Ovo je prava tvrtka za mene kome je dividenda ipak najvažniji dio.

Neće nikakova dividenda nikog nagovoriti na kupnju Atlanske kad svi znamo da je dionica Atlanske bila na 500 kuna kad je Crobex bio 1.550 Realan je daljnji veliki pad dionice prema padu crobexa.Rasprodaja tek slijedi.

Gospodine Mali Mišu dal se vi sprdate ili Vi ozbiljno o tim dividendama na puno tema? Recite da se sprdate.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Koliko sam čuo ovdje su čak preplatili dividendu. Ovo je prava tvrtka za mene kome je dividenda ipak najvažniji dio.

Neće nikakova dividenda nikog nagovoriti na kupnju Atlanske kad svi znamo da je dionica Atlanske bila na 500 kuna kad je Crobex bio 1.550 Realan je daljnji veliki pad dionice prema padu crobexa.Rasprodaja tek slijedi.
[/quote]

E sad sam se usro pa odo prodat…ovaj u pondeljak,,,



Koliko sam čuo ovdje su čak preplatili dividendu. Ovo je prava tvrtka za mene kome je dividenda ipak najvažniji dio.

Neće nikakova dividenda nikog nagovoriti na kupnju Atlanske kad svi znamo da je dionica Atlanske bila na 500 kuna kad je Crobex bio 1.550 Realan je daljnji veliki pad dionice prema padu crobexa.Rasprodaja tek slijedi.
[/quote]

Realno je da ATPL i CROBEX krenu svaki svojim putem. Na neki način već i jesu. I vani su brodari pokazali u zadnje vrijeme odvajanje od glavnih indeksa. Ipak se vozi po drukčijim uvjetima nego prije 3-4 mjeseca. Kod nas je najveći problem opća nelikvidnost. Uostalom o tome su već mnogi pisali na ovom forumu.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!




Koliko sam čuo ovdje su čak preplatili dividendu. Ovo je prava tvrtka za mene kome je dividenda ipak najvažniji dio.

Neće nikakova dividenda nikog nagovoriti na kupnju Atlanske kad svi znamo da je dionica Atlanske bila na 500 kuna kad je Crobex bio 1.550 Realan je daljnji veliki pad dionice prema padu crobexa.Rasprodaja tek slijedi.
[/quote]

E sad sam se usro pa odo prodat…ovaj u pondeljak,,,

[/quote]

ja bi se još više usro da je pored boldanog teksta bio i emoticon palac dolje.
tako, dok taj palac ne vidim, ne prodajem!



Koliko sam čuo ovdje su čak preplatili dividendu. Ovo je prava tvrtka za mene kome je dividenda ipak najvažniji dio.

Neće nikakova dividenda nikog nagovoriti na kupnju Atlanske kad svi znamo da je dionica Atlanske bila na 500 kuna kad je Crobex bio 1.550 Realan je daljnji veliki pad dionice prema padu crobexa.Rasprodaja tek slijedi.
[/quote]
Ovaj put dudica vrlo dobro opisuje komentatora.
Ide po forumima svih dionica i nagovješćuje pad dionica od barem 50%.
Naravno, bez argumenata, projekcija, čisto lap..anje.
No, hvala Bogu, ovakvi me ne mogu uzrujati, čak mi donose i pozitivne slutnje, jer očigledno je bi neki ušli ali još uvijek dršću pred vratima.
Nije ovo njihov sport.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.



Stoga mi je malo neobično da ste se odlučili na kupnju LKPC, jer moja predviđanja za brodare su vrlo slična vašim.

Tim više kad pogledamo statistiku tereta LKPC.

http://www.port-authority-ploce.hr/statistika.asp


Kolega cisto spekulativan ulaz. Zamislite da se desi LNG a ja nisam unutra. Pojeo bi se. Sa druge strane statistika je izvrsna. Neka vas ne vara pad generalnih tereta. Ti tereti su nestali kao takvi razvojem containera. Svi ostali tereti su premasili 1988. I ako padnu u 2009 25 % nije greda. I na kraju zar danas sa GROBIJEM na 1200 mozete fulati? Sta kupili da kupili ukoliko mozete drzati dionicu iducih par godina ona donosi extraprofit.
[/quote]
Kolega ali još manje možete fulati sa GROBIJEM ispod 1000.
Što stvarno ne želim vidjeti.

Korkyra

New Report

Close