ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rundo, nema pojašnjenja. Ne znam zašto padaju. Nema nekog očitog razloga. Baš kao što nema razloga za pad ATPL-a. Dapače. Za ATPL postoje razlozi za rast.

Možda strani brodari padaju zato što su prije toga ekstremno rasli pa sada jednako ekstremno korigiraju?
Ili IGH i Hidroelektra u inozemstvu kane otvoriti svoje podružnice pa su se i Ameri uplašili pada dionica građevinskog sektora? [smiley1]

Poražavajuća je činjenica da su IGH, Hidroelektra i ATPL pali gotovo jednako.
Kao da se radi o istom sektoru. I to na dan kad su objavljene dvije pozitivne vijesti za ATPL.

A da mi pustimo vozarine, ugovore, kupoprodaju brodova i sl. i kao benchmark uzmemo IGH? [smiley1] Mislim, samo pitam, je sam danas promatrao, kad su građevinari pali, padne i ATPL. Kad su se malo bili oporavili, skupa s njima i ATPL u oporavku. Samo sam čekao što će biti kad sam vidio da IGH and co. ponovno klizi pred kraj…

Hahaha, evo, što sam vam rekao. [smiley2] Treba se držati IGH-a, slijediti njegov rast i pad. Zašto? Jer on i kad pada – raste!!! [smiley2][smiley8] Ako ne vjerujete, pitajte Tomislava Klemenčića iz KD-a.


Imalo snažnijem investitoru-pojedincu ili fondu s nekoliko stotina ili nekoliko tisuća komada nije baš nikakav problem (s)rušiti cijenu, pogotovo ako mu na ruku idu padovi napuhanih građevinara i ostalih na domaćoj burzi. Međutim, postoji i druga strana (= kupnja) koja nisku cijenu drži na oku i čeka povoljan trenutak za ulazak pred FI 3Q i ostale dobre vijesti. Nemojte se iznenaditi kad odjednom – k’o iz topa – krene kupnja…naravno…kad donesu odluku da krenu u čišćenje.


Imalo snažnijem investitoru ili fondu s nekoliko desetina – stotina komada nije baš nikakav problem rušiti cijenu. Ali postoji i druga strana odn. kupnja, koja drži nisku cijenu na oku i samo čeka povoljan trenutak za ulazak pred fi 3Q2007. Nemojte se iznenaditi kad odjednom krene gore, kad donesu odluku, da krenu u čišćenje. Fi 3Q2007 će biti tu za koji dan.

Malo je OT, ali mi je zanimljiva ova sličnost između komentara kolege Strawinskog i quo vadisa sa topica LPLH.
Nisam mogao odoliti [smiley2][smiley2][smiley2]

Pa “precjenik” je rekao da IGH raste, zato svi sad moraju tako govoriti…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Zanimljivo. Ili je pravo pravcato čudo [smiley9] , ili se dotični poslužio mojim riječima…možda da tražim copry-rights za postove? [smiley2]

Kolege , ne se brinuti jer i oni koji sada “ruše” brzo budu ponovno “zidali”,ne zbog nas nego zbog njih samih.To su zakonitosti i nemastraha.A oni koji se zaplaše sada izađu ulazit če ponovo na znatno višim cijenama.

.

Drybulk Symbol Last Volume Change
Diana DSX 38.25 4,160,693 -4.67 (-10.88%)
Dryships DRYS 103.68 2,589,912 -10.31 (-9.04%)
Eagle Bulk EGLE 29.81 961,646 -2.52 (-7.79%)
Excel Maritime EXM 57.25 1,764,142 -10.31 (-15.26%)
Euroseas ESEA 18.04 273,801 -0.85 (-4.50%)
Freeseas FREE 8.31 87,071 -0.14 (-1.66%)
Genco Shipping GNK 61.00 927,415 -7.84 (-11.39%)
Navios Holdings NM 15.88 887,750 -1.04 (-6.15%)
OceanFreight OCNF 26.74 109,150 -1.13 (-4.05%)
Paragon Shipping PRGN 23.78 291,848 -1.71 (-6.71%)
Quintana Maritime QMAR 25.74 689,795 -1.46 (-5.37%)
TBS International TBSI 52.64 862,535 -7.41 (-12.34%)

ljudi pa kakvi su ovo minusi..racionalno objašnjenje je???…


Poražavajuća je činjenica da su IGH, Hidroelektra i ATPL pali gotovo jednako.
Kao da se radi o istom sektoru. I to na dan kad su objavljene dvije pozitivne vijesti za ATPL.

Inače imam obe dionice i IGH i ATPL
zanimljivo je pogledati omjer prvih pet na K/P na zatvaranju danas kod IGH pa onda na ATPL
mislim da bi se mogao izvuči zaključak da baš i nije dobro zlurado komentirati pad drugih dionica sa topica koji se bavi ovom dionicom a koja na našu žalost isto pada.

ako sam ja kupio zvaku za kunu,i prodam je vama za 2 vi nekom za 3 on opet nekom za 4..taj na 4 ima puno zvaka,i vidi da moze mozda dobiti 4,2 kn,i nije zadovoljan zaradom,on odluci prodati nekoliko zvaka,po 4 kn,pa po 3 kn,pa po 2,paralelno sam opet pocne kupovati po 2 kn,pa po 3 kn..i ceka opet 4,2 kn,tada to sve skupa prodaje…Mislim da su brodari,ne mogu reci napuhani(vedricev post komentiram)ali mogu reci da su suvise brzo i jako odskocili,prosto,mora se cijean korigirati.
OT : Ja sam nervozan kao pas,na dlkv sam u minusu,za inu necu ni pricat,atpl,ne dobro,ernt lose,i tako dalje i tako dalje.Nisam reagirao na vrijeme,jer prosto ovo nisam ocekivao.Nisam osvetoljubiv,ali ako ovo potraje jos ovaj tjedan,cijeli.Protestiram na nacin da necu glasati za hdz,vec za sdp.Bolje platiti porez,nego gledati kako lopovi kradu.Tankih smo zivaca,tko nece biti,kada nas ovako rasturaju.INA-sto reci,nasa najjaca kompanija pada ,par stotina radnika,nas gaze.
Razgovarao sam s doticnom gospodjom iz jednog fonda,evo kako ona kaze.Mi imamo toliko novaca(casha),nama cash nije problem,problem nam je gdje to uloziti.Ja pitam sve,kuda cete s lovom koju vadite??ma gdje?Vratit cete se gdje ste i bili,eto kuda ce…1000 dionica kneki dan na jadroplovu prosetano 4-5 puta,okladio bih se,da je ovo vrhunska manipulacija fondova,samo kako bi napucali promet.Ovome se mora stati na kraj.
pozdrav

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Kolega Grangers, meni osobno građevinari ni iz džepa, ni u džep, no ono što mi smeta je to da je očito da su se imatelji ATPL poveli za padom IGH-a (negativnom blokadom) i padom ostalih građevinara te su se ravnali po domaćem tržištu na kojem su dominirali gubitci. To ponašanje imatelja ATPL ne nepobitno. I, nažalost, nelogično je upravo u trenutku kad su došle pozitivne vijesti. Građevinski sektor nema nikakve veze s brodarskim. I to stoji.

IGH je politički obojen (HDZ) i svaka, pa i najmanja sumnja da bi SDP mogao pobijediti ili dobro proći na izborima može imati utjecaja na pad cijene IGH ili barem na pritisak na cijenu. Za razliku od toga, ATPL-u je prilično svejedno hoće li na vlasti biti HDZ ili SDP jer privređuje uglavnom u inozemstvu, nikome ne smeta, ne dobiva godinama poslove uz blagonaklonost vladajuće garniture.

Nadalje, za IGH i ostale građevinare ne znam jesu li precijenjeni, ali za ATPL – s obzirom na sve podatke koje su iznijeli stručni kolege zadnjih mjeseci – pouzdano znamo da nije. (Barem meni nije na 20-25 P/E, zavisno od financijskog izvješća koje uskoro slijedi…).

Kolega Grangers, treba li ta dva sektora i hrvatsko tržište dionica cjenovno poistovjećivati s ATPL-om pa kad IGH ode u negativnu blokadu ATPL i ostali brodari trebaju oponašati?

Nažalost, neki naši kolege su popustili pred pritiskom i smanjili svoje pozicije u ATPL. Eto razloga za pad cijene…

panika malih dionicara i prljavi posao fondova je jedini razlog zasto pada, isto kao HT.
sad ga treba jos kupovat.

glasajmo protiv novih poreza, Ljubo Jurčić je kreten

New Report

Close