ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svaki informirani ulagač zna da kad krene pravi oporavak vani prvi će potegnuti proizvođači sirovina i oni koji te sirovine prevoze…tu se mi nalazimo u sektoru koji reagira među prvima i sada je trenutak kada se hvataju pozicije za budućnost koja nije tako daleko…kriza je već prilično duga i polako dolazi vrijeme laganog izlaska, prvi pozitivni znaci u statistikama amerike će biti znak za oporavak burzi…do tada se akumulira u tišini …moje je uvjerenje da na ATPL prava prodaja nije onakva kavu bi htjeli kupci…ne vjerujem da je velik broj dioničara spreman prodati i ovo što se vrti dnevno je pretakanje u svrhu navlačenja na prodaju…gledam malo naloge kada imam vremena i jednostavno se primjeti kako se igraju sa nalozima kako žele…jučer su se dvojica natjeravala sa po lipom tko će ispred koga na asku biti a prodavalo se 15 komada…da je bio mali ulagač nebi ko cicija gledao hoće li spustiti ukupnu cijenu za 20 kuna, prodao bi i otišao… to je dokaz kako su prvi na bidu i asku ili trejderi ili veći ulagači koji rasprostru svoje mreže i čekaju… ulov nije kakav očekuju pa to traje i traje…a kad krene bull (a jednog dana hoće) bit će tarapane jer neće biti dovoljno dionica za sve…


pa već imamo decoupling, velika većina dionica je ispod svojih lowova negdje iz prosinca. a atpl debelo iznad. više ne treba ni očekivati ovog časa, ali uskoro vjerojatno da. vozarine su bile na recesijskim razinama sredinom rujna. nakon toga je sigurno bar pola daljnjeg pada bilo zbog kreditne krize, a najviše pola zbog produbljivanja recesije. a k tome kina nije u recesiji i ne izgleda da bi mogla i biti.
[/quote]

slažem se
mi smo iznad razina na kojima smo se nalazili i pri većem indexu …zato ne osjećam strah ni paniku, jednostavno sam ravnodušan postao ali sam duboko uvjeren da ćemo morati napraviti veći odmak od ostalih sastavnica crobexa, ne samo mi već svi brodari…uvjeren sam da će se sunce prvo nama ukazati pa tek onda svim ostalima … oporavak će početi vani a ne u HR…brodari su naše firme ali svi posluju van HR i nemaju problema sa naplatom koliko se moglo čuti … šuškavi dolari uredno pristižu

Ipak veliki investitori još uvijek čekaju, jer ovo su izuzetno mali prometi i za Crobex, a bez njih nema ni prometa, a ni rasta. Ovo se igraju daytraderi, i prodaju oni kojima je zapelo. Jedini je problem kako izdržati i dočekati taj oporavak.
Veliki je broj onih koji su u minusu, pa ih isprepada svaki daljnji pad cijena dionica. Zbog toga su neki prebacili dio portfelja u HT, i mali i veliki, da bi se dočepali svježeg kapitala.

sutra je novi dan.

BPI vozarine u zadnjh mjesec dana UP 100%

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Trenutno se na mjesec izreže oko 90 tak brodova, i ako nastave tim ritmom u 2009, 2010 i 2011 ce ih ispiliti oko 3000 komada, vjerojatno puno manjih nego što se grade – al po broju brodova ostajemo tu negdje na istom… Ostaje pitanje nosivosti.

mislim da je bitno i gdje će se promet odvijati…kao što je meni nedavno na upit zašto supramaxi imaju veće vozarine od panamaxa objašnjeno time što mogu pristati u luke koje nemaju izgrađenu infrastrukturu za pretovar jer na sebi imaju vlastite dizalice i rampe…znači da ni povećani broj capeova neće ništa značiti za neke koji nemaju uvjete prihvatiti takav brod… svaki segment ima svoje prednosti i mane…AP treba uskoro dobiti 2 blizanca od Držića koji je supramax po karakteristikama, jedan bi trebao biti isporučen još u ovom polugodištu a drugi do kraja godine…očito je uprava i o tome vodila računa kad je naručivala supramaxe a kako vidimo na vozarinama nije pogriješila u procjeni…ona dva panamaxa koja će dobiti 2011. i koji su plaćeni već 60% isto su u segmentu koji neće previše narasti sa novogradnjama…

Malo mi je krivo što nismo liznuli 700 ali onda pogledam neke iz ronilačkog kluba "Školjka" pa mi bude lakše.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=IGH-R-A
Važno je da BDI ide prema gore i da je trend brodara u usponu.

SLAVONAC (malo san maka)

Stavljam zadnju kunu na ATPL
Kupnja Cijena
4 626,19

SLAVONAC (malo san maka)

Odlučio si se isprsit pa si povećao ponudu na 627,19 [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Stavljam zadnju kunu na ATPL
Kupnja Cijena
4 626,19

jesi cicija…ja kad kupujem ne gledam na 12 kuna…



Stavljam zadnju kunu na ATPL
Kupnja Cijena
4 626,19

jesi cicija…ja kad kupujem ne gledam na 12 kuna…
[/quote]
Taman mi ostalo za kikiriki (Franckov). Zavalim se u fotelju i gledam
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1
Šala, šala što bi Seve posrnula kraljica rekla.

SLAVONAC (malo san maka)


S obzirom onakav na jučerašnji rast, ovo crvenilo kod njihovih brodara je sasvim zanemarivo.

A obzirom na bilo kakav jučerašnji rast, i ovo naše današnje crvenilo je očekivano. Nažalost.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Evo kako vani brodari brane svoje jučerašnje pozicije: Diana u prvih sat i 15 samo 1/50 jučerašnjeg volumena i to uz minimalan pad u odnosu na jučerašnji rast. A mi i pored velikog rasta BDI odosmo nizbrdo.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

New Report

Close