ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,57
1.117
23
48,60
49,40
-1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


prozvao si me danas pa ti isključivo zbog toga odgovaram
prvo molim te sačuvaj izraze "lik" i "trabunjanje" za svoje društvo u kojem se krečeš
drugo kad kažem da očekujem prebacivanje iz HT u druge dionice tipa ATPL ili Dalekovod ili neka slična likvidna nisam puno pogriješio jer se definitivno dio novaca prebacuje u "brže" dionice,
možda ne u količini u kojoj bi ti to priznao prebacivanjem ali definitivno postoji pretakanje trenutno nažalost iz šupljeg u prazno…barem do nekog povoljnijeg trenutka na burzi kada će se to pokazati dobrim rješenjem…
svima je jasno da u trenucima kad dionice rastu HT ide puno sporije od drugih i mislim da ne otkrivam toplu vodu time što mislim da će dio kapitala nakon dividende skočiti u drugu dionicu …
naravno vremena su takva da drugi dio vjerojatno više neće na burzu nego u madrac…
toliko o tome i molim te zaobiđi me u svojim vrlim komentarima dok ne poradiš na kulturi ophođenja…

Pozdrav,

frende ja cjenim tvoj optimizam, al već sam napisao tu, kako je previše negativnog za ustanove koje se bave time, zašto ne bi bilo i pozitivnog.
Nažalost ja ne mogu dokazati da nije bilo preljevanja, iz ht u druge dionice, isto kao ni ti da je bilo.
Maogu samo pretpostaviti na temelju većeg prometa danas.
No, kad pogledaš koje su danas dionice trgovane, vidi se da većeg preljevanja danas nije bilo.
Isto tako možemo reći da promet na našoj dionici atpl nije ništa neuobičajen, niti velik niti malen. Prosjek ko i svaki drugi dan. Da je on bio 10000 il 15000 kom onda bi već mogli razgovarati.
No reći češ jedan dan je prekratko vrijeme za napravit kvalitetnu analizu, slažem se.
Isto tako ću ja reći, al kada god da je tržište padalo ovako kao zadnjih dana, većinom su to bili dobri dani po volumenu, složit češ se ti.Pa to nužno ne znači preljeanje.
Dolazimo do zaključka s početka, može biti da je bilo pretovara u druge dionice, a može biti da nije.
Da su ovo "normalniji" uvjeti, kao recimo s početka godine, ja bih se složio s tobom, ali pošto smo i ti i ja svjesni, teške nelikvidnosti, koja se ne očituje na TK samo ka prije već i u cijeloj zemlji, za pravo ću si uzeti, da prekrcaja nije bilo, bar ne onoga koji je većina tu zagovarala.
Bilo je samo "branjenja" određenih nivoa i to je sve. Jer nažalost još su previše nesigurna vremena da bi se kešom razbacivalo.
Lako za nas male i naše kupnje, al velki su veliki dio tržišta, a oni kao što znaš čekaju. Tako da do daljnjega [pray] za [thumbsup]

No, ako država umjesto da vrati – uzme novu pozajmicu, onda treba čekati do 7. mjeseca (kad treba vratiti slijedeću još veću pozajmicu).
Država je ukupno uzela 2,8 milijardi kuna preko trezorskih zapisa (s dospijećima od 3, 6, 12, čak i 24 mjeseca)

Oprostite kolega, ja sam pročitao da je Država prodala zapise, nisam pročitao da je nekome nešto uzela (ukrala)
Možda sam nešto krivo shvatio.
Molim Vas da me ispravite, ako sam u zabludi.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Napokon sjela dividenda na RBA!







Dali još netko čeka dividendu u PBZ-u.
Meni je ne mogu naći. Traže točan datum uplate i iznosa. Za iznos je O.K. ali točan datum uplate ????

Ima netko točan datum isplate.

Unaprijed hvala

kolega, mislim da su za to što te zanima nadležni u ATPL, i u tvojoj banci. A na forumu ti po tom pitanju ne može nitko pomoći.
[/quote]
ja jutros zvao i rekli mi da su danas platili¸Mjenjao broj računa pa sad sve ručno mjenjaju i vrše plaćanje
[/quote]
Ja se ispričavam Gosp. Vinskom, jer očito sam ga malo naljutio sa mojim pitanjem.
Ovaj forum sam shvatio kao mjesto gdje bi trebali razmjeniti neka iskustva, priupitati nešto što nam nije jasno ili ne znamo. Nitko od nas ,barem mislim, ne zna sve.
Ako sam u krivu, recite mi pa vam neću više dosađivati.
[/quote]
ma sve je ok, nitko ne misli biti zločest. najjednostavnije je da direktno nazoveš i pitaš sve i tako sve nedoumice riješiš.
[/quote]
Trebaš ipak pogledati pod kojim si logom kad quotaš. [wink]
[/quote]
pretpostavljam da je ovo išlo mene 🙂
nene, nemam dva nicka nego sam samo pokušao smiriti strasti…


Napokon sjela dividenda na RBA!

Budi sretan da je tak sad, inače bi ju već utopio u bunar. Sad ti je nešto bolja situacija za ulazak.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

neke stvari sugeriraju na povratak bikova,vidjet ćemo samo koliko su gladni uspjeha,a i zavisi koliko će tvrda biti barijera koju budu napadali,do petka smo preko 700,00 kn,to je neka moja odokativna procjena…

alt333…..opet se ciframa razbacujemo…al ok buduci da vecina ceka na 500 realno je…p.s. nisam kupio danas…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ja sam danas nadokupio po četvrti put u zadnjih 15-ak dana,ali ima još municije,posuđene u kamatara,a kamatar je moja žena..daje mi lovu,ali je mjesečna kamata 5%,pa ti pevaj….

hahahahahahahaha slicna situacija kod mene , tko pjeva zlo ne misli-a tko misli nije mu do pjesme [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

A što nas danas čeka? [undecid]

Je li ima koji brod na ruti za Kinu? Dobre vjesti od tamo. Valjda će se odraziti i na nas.

who dares, wins

ili ispod 600? svi pokazatelji su trajno dobri prema tome nije trebalo doći niti do ovakvog pada. ljudi su u strahu i prodaju po logici: bolje danas nego sutra…

New Report

Close