ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad si bolje razmislim malo mi je sumnjiv onaj nalog jutros od 400 kom.
Neki dan je isto takav tuda protrčao. 400 ni je malo, a prošao odmah. Liči mi na neko loptanje.

who dares, wins

opet panamaxi potežu lijepo!

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


opet panamaxi potežu lijepo!

5,85%

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

proučavam malo tehničku na atlantskoj i primjećujem znatnu akumulaciju na atlantskoj u zadnjih par dana za razliku od ostalih nelikvidnih dionica iz kojih se uglavnom bježi.
Primjećuje li tko isto?
Možda bi mogli imati stabilizaciju iznad 600 a čak i lagani rast sljedećih dana.

jel to ja vidim koju kunicu gore na ATPL, pa to je zelena boja :), a hebalo svoju majku, pa dal je to moguće

skovacin, 03.03.2009. u 14:58
tikva22

Odbijanac??? [bye]

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

omjer kupnja : prodaja = 2450 : 11055

[sealed]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Slijedeće što ću napisati nije činjenica (tako da neki ne mogu reči: lažeš, drukaš,…) već moje razmišljanje (i nadanje).
Ipak je završetak priče o HT_u djelomično utjecao i na stabilizaciju naše ATPL.
Zbog neizdrživosti ovih cijena prijevoza na dulji rok (a već traje pola godine što je mnogo dovelo na rub), i uz činjenicu da se ipak vozi (uz 10% brodova bez posla) očekujem do kraja mjeseca da će BPI doći do 2000, a vozarina za Panamaxe do 17000 – 18000$.
I to nije nešto, neki će i pored toga propasti, ali će neki opstati (ATPL).
A negdje krajem travnja, država bi trebala vraćati fondovima prve pozajmice (uzete na 3 mjeseca), pa bi i to moglo malo stabilizirati tržište. Ne govorim o skoku, nego o stabilizaciji.
No, ako država umjesto da vrati – uzme novu pozajmicu, onda treba čekati do 7. mjeseca (kad treba vratiti slijedeću još veću pozajmicu).
Država je ukupno uzela 2,8 milijardi kuna preko trezorskih zapisa (s dospijećima od 3, 6, 12, čak i 24 mjeseca) čime je poduzećima oduzela priliku dolaska do jeftinog novca i novca uopće.
I naravno, nama mnogo zanimljivije, srušila tržište kapitala, ili ako ne, onda dobro pomogla u tome.
I sad kad država prestati trošiti više nego mogućnosti dopuštaju, kad će početi vraćati dugove, kad će se fondovi vratiti k nama na druženje,… i prestati svjetska kriza,… i kad ćemo uči u NATO (inače protiv),… i kad ćemo uči u EU (ni za ni protiv)…. onda će naše dionice vrijediti puno više nego sad.
E sad, vidim da sam napisao što i sami znate, no ne da mi se brisat’.
Hvala na pažnji, i nastavljam dijeliti našu dugoročnu ATPL sudbinu.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Biti će da se je čekalo da padne ispod 600 ali kako ni je prošlo dobro im je i sad pa kupuju.

who dares, wins

3390 : 10780 !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


@ vinski
hvala na odgovoru i cijenim iskrenost
al đe su oni ostali koji su trabunjali o pretovaru.
Pa likovi su izrekli 2 laži, na kraju priče oko ht dividende, vidi se, tj. da se zaključiti da:
– iskrcavanje na atpl od 820 do 600 nije imalo nikakve veze s dividendom ht, bdi, novim brodovima, brodarima vani i slično.
– te da prodajom dionica ht jučer i danas, nema i neće biti jačeg prtovara u atpl, nego će se čekati niže, vjerojatno negdje oko razina na kojima je gubio ulazio.
– i još nekaj, nikad nism baš vjerovao u tehniku, samo čitam, malo pišem i još manje znam, kužim sve, ali: čini mi se da su neki bili u pravu oko onih valova, možda ne s targetima, ali čini mi se da idemo tim pravcima, vele neki sve 5. Velim ja [thumbsup], bravo dečki i cure ak vas ma.

prozvao si me danas pa ti isključivo zbog toga odgovaram
prvo molim te sačuvaj izraze "lik" i "trabunjanje" za svoje društvo u kojem se krečeš
drugo kad kažem da očekujem prebacivanje iz HT u druge dionice tipa ATPL ili Dalekovod ili neka slična likvidna nisam puno pogriješio jer se definitivno dio novaca prebacuje u "brže" dionice,
možda ne u količini u kojoj bi ti to priznao prebacivanjem ali definitivno postoji pretakanje trenutno nažalost iz šupljeg u prazno…barem do nekog povoljnijeg trenutka na burzi kada će se to pokazati dobrim rješenjem…
svima je jasno da u trenucima kad dionice rastu HT ide puno sporije od drugih i mislim da ne otkrivam toplu vodu time što mislim da će dio kapitala nakon dividende skočiti u drugu dionicu …
naravno vremena su takva da drugi dio vjerojatno više neće na burzu nego u madrac…
toliko o tome i molim te zaobiđi me u svojim vrlim komentarima dok ne poradiš na kulturi ophođenja…

Oil 44.20 +1.70 +4.00
Gold 941.80 -24.40 -2.53

Mogli bi mi do petka nazad prema 700. Ako Ameri dođu sebi…. iako za prvi kvartal najavljuju katastrofa rezultate. Bojim se kada krenu izvješća.
Čestitam svima koji su uletili u HT na 220 zbog dividende. Malo me iznenadila INA na 980. To je valjda zbog Siska, kada krenu tužbe građana.

SLAVONAC (malo san maka)

New Report

Close